Як вберегтись від гепатиту А: поради лікарів

- Останнім часом у Вінниці спостерігається спалах захворювання гепатиту А.
- Разом з тим вінничани в переважній більшості мають легку та середню форму захворювання, а після правильного лікування повністю одужують.
Вірусний гепатит А — захворювання печінки вірусного походження. Він передається через забруднені харчі та воду, а також через контакт зі слиною і виділеннями хворої людини.
— Попри те, що динаміка захворюваності на гепатит А у Вінниці наразі є досить стрімкою, ситуація контрольована. Ми закликаємо вінничан не нехтувати правилами особистої гігієни та пити лише бутильовану або кип’ячену воду. Кип’ятити її потрібно не менше 5 хвилин. Також хочемо наголосити на тому, що при перших симптомах занедужання слід одразу ж звертатись до свого сімейного лікаря. Летальність від цього захворювання є вкрай низькою,значна частина інфікованих повністю одужують від вірусу. Після перенесеного захворювання на гепатит А у людини формується довічний імунітет, — зазначає директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.
У департаменті також пояснили вінничанам, як вберегти себе від цієї недуги:
- пити лише кип’ячену воду,
- дотримуватись правил особистої гігієни,
- добре мити фрукти й овочі перед їх вживанням.
Також фахівці департаменту зазначають, що інкубаційний період гепатиту А зазвичай триває 14-28 днів, а серед основних симптомів спостерігаються:
- виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність,
- підвищення температури тіла,
- втрата апетиту,
- діарея,
- блювота,
- неприємні відчуття в животі,
- важкість у правому підребер’ї,
- потемніння сечі,
- жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри: буває у 70% дорослих людей.
Разом з тим не у всіх інфікованих проявляються всі ці симптоми. Тому у випадку погіршенні самопочуття потрібно одразу звертатись за допомогою до медиків і в жодному разі не займатись самолікуванням. Адже лише лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.
Інфекціоніст Євген Щербина дав відповіді на найпоширеніші запитання щодо гепатиту А. Чому гепатиту А не потрібно боятися малим дітям, але треба бути уважними людям 50+? Коли можна лікуватися вдома і як не заразити членів сім’ї та оточуючих? На ці та багато інших запитань знайдете відповідь у матеріалі за посиланням.
Нагадаємо, що для профілактики інфікування вірусним гепатитом А існує безпечна та ефективна вакцина. Вона є рекомендованою, тобто не включеною до Національного календаря щеплень. Придбати її можна в аптеках. Важливо отримати щеплення проти гепатиту А дорослим, які працюють у закладах громадського харчування, на підприємствах харчової промисловості, водоочисних та каналізаційних спорудах.
Читайте також:
У Вінниці з гепатитом А госпіталізували вже 60 людей, 14 з них — діти. Чи знайшли джерело зараження?
«Нові випадки реєструємо щодня»: у Вінниці спалах захворюваності на гепатит А
Чим старший ти, тим більша вірогідність прояву симптомів гепатиту А, але цирозу печінки не буде
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Сергей
Нужно в водоматах краник из которого идет вода поднять вверх и спрятать. Ведь человек который имеет вирус пальцем проведет по кранику и все вирус уже потом будет у тех кто набирает воду потом.
Да и поставить видео камеру в водомате чтобы было видно кто лезет к кранику своими вонючими руками.