У стінах кінотеатру «Родина» зібралося чимало людей, які прийшли не лише побачити роботи юного художника, а й привітати його з дебютом. Зараз Микиті Кубарю 10 років, а любов до малювання почала проявлятися ще з раннього дитинства.
Мама Микити Вікторія зізнається, що емоції переповнюють не лише її, а й сина — про виставку мріяли дуже давно.
— Дитина в мене особлива, але багато хто готовий нас підтримати. Емоції в мене зараз зашкалюють. Ще в п’ять років йому було краще малювати, аніж спілкуватися з людьми. І досі нічого не змінилося. Він починав з простого, а зараз я бачу, як він росте і самовиражається, — розповідає Вікторія Кубарь.
Про невтішний діагноз — аутизм, в родині дізналися, коли Микиті було чотири з половиною роки. Жінка зізнається, що це був непростий період, адже через недостатню кількість інформації було важко зрозуміти, що з хлопчиком.
— Ми пройшли дуже довгий шлях, щоб знайти його місце у житті. Те, що він зараз бере учать у виставці картин, я думаю, це результат величезної роботи, адже такі діти з аутизмом раніше взагалі були замкнуті у чотирьох стінах. Зараз Микита навчається у звичайній школі, займається атлетикою та бере участь у змаганнях, — поділилася мама юного митця.
Художниця та арт-терапевтка Марія Дитинюк розповіла, що познайомилася з Микитою на проєкті «Галактика особливих дітей», який завершився нещодавно. Зізнається, що хлопець її вразив одразу.
— В нього є зернятко таланту живописця, який сміливо обирає кольори та змішує їх. Багатьом діткам потрібно було допомагати намітити контури і Микиті в тому числі, хоча насправді це було зайве. Бо він сам все розуміє і бачить, це все йде в нього з середини, — каже Марія Дитинюк. — Він прийшов з бажанням малювати у стилі Гапчинської, я допомагала у створенні однієї з робіт, і це була арт-терапія не лише для нього, а й для мене. Ми використовували бісер, крапили воском, акрилом, а певні штрихи виконували навіть мастихіном.
За роботою Микита проявляв себе дуже посидючим і наполегливим, згадує Марія. На створення однієї картини пішло чотири дні, одне заняття тривало дві години.
— Мене захопило, як під час малювання він видавав такі звуки, схожі на бітбокс. Я навіть мамі сказала, що в нього ще є схильність до музики, — всміхається Марія. — Ми навіть не встигали на заняттях подавати фарбу, а він вже сам вставав і брав те, що йому потрібно. Він дуже самостійний і я впевнена, що він розумів, що хоче бачити у результаті.
Організаторка виставки Катерина Поджаренко сподівається, що це лише старт творчого шляху юного художника, адже Микита постійно розвивається.
— Хочу, щоб він вірив в себе, у свій талант і знав, що його самого та його творчість сприймає світ, — сказала вона.
Виставка буде тривати протягом тижня, з 21 по 28 травня, у холі кінотеатру Родина. Вхід для всіх бажаючих безкоштовний.
Читайте також:
«Музика для кожного». У Вінниці стартував фестиваль хорового мистецтва імені Газінського
Подарунок із сенсом: який сюрприз підготував відомий водій караоке-таксі Ілону Маску
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер