Головою помісної православної церкви в Україні обрали митрополита Епіфанія. Що про нього відомо?

Головою помісної православної церкви в Україні обрали митрополита Епіфанія. Що про нього відомо?
  • Об’єднавчий собор українських православних церков обрав керівником помісної православної церкви в Україні митрополита УПЦ КП Епіфанія.

Кандидатуру 39-річного митрополита Переяславського й Білоцерківського Епіфанія висунув 13 грудня Архієрейський Собор УПЦ (Київського патріархату). Про це повідомляє українська редакція «Радіо Свобода».

Він є ректором і професором Київської православної богословської академії.

За даними на сайті цього вишу, митрополит Епіфаній (в миру Думенко Сергій Петрович) народився на Одещині.

Навчався в Київській духовній академії, пізніше Афінському Національному Університеті (Греція) на філософському факультеті.

21 грудня 2007 року архієпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм у Михайлівському Золотоверхому монастирі пострижений у чернецтво з іменем Епіфаній (на честь святителя Епіфанія Кіпрського).

Рішенням Архієрейського собору УПЦ КП від 28 червня 2013 року возведений у сан митрополита Переяслав-Хмельницького й Білоцерківського та призначений Патріаршим намісником із правами єпархіального архієрея.

15 грудня в Києві в Софійському соборі завершився об’єднавчий собор зі створення Української автокефальної церкви.

На роль предстоятеля нової української церкви також претендували митрополит Луцький і Волинський Михаїл від УПЦ КП, але його кандидатуру було знято в першому турі голосування на Соборі.

Від УПЦ МП кандидатом був митрополит Вінницький і Барський Симеон.

УАПЦ не висунула кандидатів — її глава митрополит Макарій взяв самовідвід. Макарій розповів, що Вселенський патріархат попросив його та главу УПЦ КП Філарета не балотуватись на пост глави нової української церкви.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (25)
  • Дмитро
    Я як злобно шиплять медведчуківські тролі, які заполонили форум! Моліться на свого розкольника гундяєва і будема вам коротке ,,ьке щастя :-)
    Иванов Иван reply Дмитро
    мытро ты звидки вылизло?
    Вася reply Иванов Иван
    Та нехай йде туди ж ...
  • Торонтухин
    На всю Украину нашлось только две иуды в УПС. Это говорит всё. Сетке ничего не светит.
    Дмитро reply Торонтухин
    Правильно, як був московський патріархат сектою, так і залишиться аж до поглинання рашки Китаєм :-)
    Вася reply Дмитро
    А чому ж Московський патріархат  -секта? Він не є автокефаліею?
    Торонтухин reply Торонтухин
    Секте. С телефона пишу.
  • Next
    Об’єднавчий собор українських православних церков обрав керівником помісної православної церкви в Україні обраний митрополит УПЦ КП Епіфаній.
    Кандидатуру 39-річного Митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія висунув у четвер Архієрейський Собор УПЦ (Київського патріархату).
    Він є ректором і професором Київської православної богословської академії. Родом з Буковини.
    "Це церква без Путіна. Це церква без Кирила. Це церква без молитви за російську владу та російське військо, які вбивають українців. Але це - церква з Богом та Україною!"
    Вася reply Next
    Церква без Богу...
    Андрей Николаев reply Вася
    Бог не в церкви, а в голове
  • ВАЛЕРІЯ Бурковська
    Класс! Раскольник во главе филиала Стамбульской церкви!
    Вася reply ВАЛЕРІЯ Бурковська
    Теперь я турок - не козак...
    З.А.Глядач reply ВАЛЕРІЯ Бурковська
    Бурчи-бурчи,кацапська підстилко.
    ВАЛЕРІЯ Бурковська reply З.А.Глядач
    Ах ти ж курво бандерівська! Йди собі! Тобі слово не давали!
    З.А.Глядач reply ВАЛЕРІЯ Бурковська
    Курва твоя мама. І ти недалеко від неї.
    Иванов Иван reply З.А.Глядач
    да ты не пережывай
    З.А.Глядач reply Иванов Иван
    Ванья,атсасі.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:32 Новий керівник вінницької патрульної поліції. Управління очолив Михайло Курган photo_camera 11:13 Темрява до 16 годин: у «Цілодобовій варті» пояснили, що чекає на вінничан 8 грудня 10:17 Смертельна ДТП на Барському шосе: пішохід загинув під колесами Dacia 09:20 Запрошуємо на благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ! (соціальна реклама) Від читача 14:40 Вінницькі каратисти вибороли нагороди на Чемпіонаті світу та Кубку Європи 08:25 Кого сьогодні вітаємо та що святкуємо. Історія та прикмети 8 грудня 08:00 Почалися тривалі відключення світла на Вінниччині: хто і в які години сьогодні без електроенергії 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 1 по 8 грудня, які ви могли пропустити 20:03 Понеділок без морозів і снігу, але погода на тижні готує сюрпризи 19:12 Скандинавська рисова каша «рісгрін»: для кого і як її готують 19:06 Дітям загиблих, зниклих і полонених захисників влаштували спортивно-розважальну програму photo_camera 18:22 У Могилівці відкрили Алею пам’яті на честь полеглих військових photo_camera 17:16 Як обрати сімейного лікаря у Вінниці: усе, що варто знати 17:05 За перший тиждень зими на Вінниччині одружилися понад півсотні пар photo_camera 16:14 ТОП-6 незвичних пам’ятників Вінниччини, які варто побачити photo_camera 15:11 Вінницький лікар-волонтер Юрій Козак отримав медаль від Міноборони 14:46 З Вінниці, Тульчина і Жмеринки: люди, яких знає Україна та світ 14:12 На вашій доброті наживаються: як шахраї збирають тисячі на довірливих українцях через скриньки 13:10 Вінниця потрапила в п’ятірку найкомфортніших міст країни 12:08 Переплата майже 11 мільйонів: у тендері на утеплення Вінницького політеху виявили завищені ціни
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up