Йог із Корделівки Іван Шевченко у 75 років стоїть на голові і віджимається на пальцях

Йог із Корделівки Іван Шевченко у 75 років стоїть на голові і віджимається на пальцях
Іван Шевченко стоїть на голові, віджимається на одному кулаку, на двох пальцях і кулаках. Дошку може розбити навіть головою

Івану Шевченку із села Корделівки (Калинівський район) пішов 76-й рік. Але він, на відміну від більшості його однолітків, регулярно відвідує не лікарню і аптеку, а спортивний майданчик! Ветеран займається раджа-йогою, яку ще називають «царською гімнастикою», а також карате.

Бігом на ринок

Тренується пенсіонер щоранку. Виконує розминку, розтяжку, десять асан (вправ) раджа-йоги, яку ще називають «царською гімнастикою». Серед яких є й досить складні. Іван Шевченко, незважаючи на свій солідний вік, може триматися паралельно землі на руках і стояти на голові. Це навички він завжди залюбки демонструє тим, хто сумнівається.    

Після розминки, зазвичай о шостій ранку, фізкультурник біжить в ліс. А це – відстань у три кілометри. Там, між Корделівкою і Калинівкою, неподалік від аеродрому, знаходиться гарний спортивний майданчик. Пенсіонер тренується там протягом 1,5 години. Переважно виконує вправи йоги і кіокушинкай карате, які опановував у молодості.

– На спортмайданчику в лісі є все необхідне для занять: бруси, турніки, поперечини. Навіть лук зі стрілами. Раніше там займалися багато фізкультурників. Нині спорт у нас чомусь вважається немодним, а я є найстаршим постійним відвідувачем лісового спортмайданчику, – каже Іван Шевченко.

Ветеран особливо полюбляє пробіжки. Час від часу бігом долає відстані до десяти кілометрів.

– Між Корделівкою і Калинівкою – вісім кілометрів. Коли мені потрібно скупитися на міському ринку, я не користуюся громадським транспортом, а долаю цю відстань бігом. Таким чином «вбиваю двох зайців»: економлю гроші на проїзд і підтримую себе в гарній фізичній формі, – продовжує йог із Корделівки. 

Повернув форму після падіння із висоти

Іван Шевченко просить не називати його спортсменом. Каже, що для нього це звучить образливо.

– Бо служив у військовій частині у Владивостоку (Далекий Схід, поруч – Китай), де готують розвідників-десантників. І представник військового спецпідрозділу набагато сильніше будь-якого олімпійського чемпіона. До таких частин відбирають одного із кількох тисяч охочих, – пояснює пан Шевченко.

Неодноразово Іван Шевченко був на межі життя і смерті. В молодості на бойовому завданні невдало катапультувався, стрибнувши із парашутом. Після цього його списали з армії. А кілька років тому Іван Шевченко впав із висоти 4,5 метри. Згодом, завдяки фізичним вправам, зміг повернутися до нормального життя.

– Щоденні тренування дали можливість повільно повертатися до нормального стану. Зараз відчуваю себе у звичній фізичній формі, – радіє ветеран.

Іван Шевченко закінчив Київський будівельний інститут, робив інженером та майстром державного нагляду на будівництві. Зараз суміщає приємне із корисним – отримує необхідне для здоров’я фізичне навантаження під час роботи на присадибній ділянці і в саду. Залюбки перекопує город, має чотири сотки.

Розбиває дошки навіть головою

Спортивні змагання йог із Корділівки не відвідує. Він не є вболівальником.

– Я звик, щоб за мною спостерігали! – із посмішкою каже Іван Шевченко.   

Іван Шевченко регулярно демонструє свою майстерність у різних навчальних закладах і під час масових свят. Після смерті дочки він залюбки ділиться знаннями із чужими дітьми.      

– Під час служби у спецпідрозділах демонструвати свої фізичні навички стороннім заборонялося. Але після завершення військової служби мені захотілося ділитися досвідом із молоддю, – пояснює йог із Корделівки.  

За останні роки Іван Шевченко провів понад сотню тренінгів у навчальних закладах Вінниччини. Приміром, у багатьох ПТУ Вінниці, а також в навчальних закладах Жмеринки, Козятину тощо. Його майстер-класи відвідують сотні студентів та учеів.

Іван Шевченко іноді проводить тренування й неподалік від дому. Навчає на громадських засадах юнаків.

– За допомогою телевізора чи книжок йогу опанувати надзвичайно складно. Треба мати кваліфікованого наставника. Для початку необхідно вивчити ази акробатики і психотехніки, в вже потім переходити до асан, – наголошує фахівець.         

На масові свята Іван Шевченко демонструє по десять асан раджа-йоги і вправ карате.

– Приміром, віджимаюся на одному кулаку, на двох пальцях, показую ударну техніку. Дошку можу розбити майже будь-якою частиною тіла. Навіть головою! Досі роблю шпагати, без яких в карате нормально не здійсниш удар, – вражає ветеран.  

 

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (1)
  • Ромуальдо
    Молодчина
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
22:11 Мотоцикл зіткнувся з маршруткою на Магістратській 21:58 Збив копа, трощив авто й тікав під пострілами: у Вінниці затримали п’яного СЗЧшника 21:01 На ставку біля Сологубівки масово розквітли рожеві лотоси. ВІДЕО play_circle_filled photo_camera 20:00 Їдете на море? На пляжі в Україні жінку вкусив отруйний каракурт photo_camera Від читача 11:00 «Сертифікати добра»: у Вінниці знову допомагають тим, хто потребує підтримки 19:02 Портулак на городі? Вінничанка радить не викидати його, а приготувати соус play_circle_filled 18:13 На Вінниччині вже 21 загиблий на воді від початку літа play_circle_filled 17:36 Ядерний щит із центром у Вінниці: як працювала 43-тя ракетна армія play_circle_filled photo_camera 17:06 Робот-динозавр гуляє Подільським зоопарком і фотографується з відвідувачами play_circle_filled 16:08 Понад 3 000 000 гривень зникли з рахунків держпідприємства. Підозрюють бухгалтерку 15:14 Європейський тріумф вінницьких сумоїстів: привезли з Кубка Європи чотири золоті нагороди 15:02 Негода наробила лиха в Очиткові — зірвані дахи, повалені дерева і знеструмлені вулиці photo_camera 14:24 Вінницька «однушка» дорожча за одеську: що коїться з ринком нерухомості photo_camera 14:08 Перші трамваї Tram 2000 із Цюриха вже у Вінниці. Коли вони вийдуть на маршрути? photo_camera 14:06 Спека повернеться, але ненадовго: якою буде погода на Вінниччині photo_camera 13:47 Віра Бережок із вінницького дитсадка — серед 25 найкращих педагогів дошкілля 13:34 У Тульчині чоловік порізав ножем знайомого під час сварки 13:01 0,87 проміле і смертельна ДТП — 17-річного водія взяли під варту 12:36 Нічна гроза наробила біди на Вінниччині photo_camera 12:15 Домашній собака захворів на сказ — у громаді на Вінниччині ввели карантин
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up