За своїми досягненнями вінничанин входить до трійки найкращих стрибунів планети та навіть претендує на одноосібне лідерство. Недарма Віктор Кифоренко разом зі своїм наставником Михайлом Трофименком вже замахуються на світовий рекорд.
Вже повторював рекорд
З другого по десятого листопада 2014 року в місті Дейтона Біч (США) пройде чемпіонат планети зі стрибків на акробатичній доріжці. Саме там вінницький стрибун спробує побити чинне досягнення. До речі, раніше Віктор Кифоренко вже повторював діючий світовий рекорд.
Стрибки на акробатичній доріжці – взагалі один з найбільш складних і видовищних видів спорту. Спершу навіть важко повірити, що люди на таке здатні: блискавично, в середньому за шість секунд, спортсмени виконують вісім стрибків-переворотів з різноманітними обертаннями у повітрі, причому стрибки ці не повинні повторюватися. 25-метрова доріжка спеціальної конструкції забезпечує резонанс і дозволяє гімнастам буквально злітати у повітря.
– Щоб постійно виконувати це, треба лише одне – любити свій вид спорту. Я регулярно тренуюся. Зокрема, під час зборів щоденно займаюся стрибками протягом чотирьох годин, – каже Віктор Кифоренко.
За словами фахівців, щоб виконати норматив міжнародного майстра у стрибках на доріжці, необхідно мінімум десять років тренуватися. А в звичайній акробатиці такого рівня, буває, досягають й за п’ять років.
Паралельний залік
Віктор Кифоренко народився в Умані (Черкаська область). Спортивною акробатикою почав займатися в дев’ять років. До міста над Бугом переїхав у 2003 році, на запрошення Михайла Трофименка. Тоді вже був майстром спорту України. У нас він став міжнародним, а потім і заслуженим майстром.
У Вінниці Віктор Кифоренко постійно мешкав чотири роки – під час навчання в педліцеї та в інституті фізичного виховання і спорту педуніверситету.
Михайло Трофименко ще п’ять років тому працював у Вінницькій обласній ДЮСШ зі складно-координаційних видів спорту, але після непорозуміння з керівництвом був вимушений звільнитися. Хоча він продовжує мешкати у Вінниці, але працює в Хмельницькому, а тренування проводить в Миколаєві, де є відповідна база для стрибків.
– Нині у вінницькому спорткомплексі “Авангард” не можуть тренуватися стрибуни найвищого рівня, як Кифоренко. Адже два роки тому там замінили сучасну акробатичну доріжку на таку, що не відповідає світовим стандартам. Наприклад, один з наших провідних стрибунів порвав на ній “ахілл”. Тому ми готуємося до чемпіонатів світу і Європи на інших базах, – підкреслює Михайло Трофименко.
Коли Михайло Трофименко перестав тренувати у Вінниці, Віктор Кифоренко перевівся на навчання до Кам’янець-Подільського університету. Незабаром поступатиме там до аспірантури. Нині спортсмен дає паралельний залік Вінницькій і Хмельницькій областям.
240 тисяч за Всесвітні ігри
Віктор Кифоренко виграв практично все в спорті. Лишилася одна непідкорена висота – Олімпійські ігри. Але тут не все залежить від нього. Треба дочекатися, коли стрибки на акробатичній доріжці введуть до олімпійської програми. Планується, що вони мають замінити одну з дисциплін спортивної гімнастики.
За словами тренера, 25 років – далеко не межа для стрибуна світового рівня:
– Років десять Віктор Кифоренко ще може успішно виступати. Для стрибунів це нормально. Наприклад, на чемпіонаті світу, який пройде в США, візьмуть участь дві 39-річні спортсменки.
Віктор Кифоренко відчуває підтримку з боку влади. Наприклад, за перемогу на Всесвітніх іграх держава преміювала спортсмена в розмірі 240 тисяч гривень. Але квартири чи автомобіля не подарували. Міська влада Вінниці виділила річну стипендію Кифоренку і Трофименку – кожному загалом по 15 тисяч гривень. Акробат також отримує стипендію Вінницької облдержадміністрації, зарплату в профільному Міністерстві (як член штатної збірної України) і матеріальну допомогу в спорттоваристві Збройних Сил України.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер