Вінницька естафетна збірна виграла змагання з бар’єрного бігу «GoldenHurdles»

Вінницька естафетна збірна виграла змагання з бар’єрного бігу «GoldenHurdles»
Олена Яновська - попереду

20 травня в рамках відзначення Дня Європи у Вінниці провели перший турнір з бар’єрного бігу «GoldenHurdles». Змагання організувала вінницька учасниця Олімпіади-2016 Олена Яновська разом зі своїм тренером Сергієм Черненковим.

 

Перегони такого формату проходили вперше в Україні – естафету 4×100 м з бар’єрами проводять в основному в США. Біг з бар’єрами відрізняється наявністю перешкод різної висоти у представників різної статі.  Висота чоловічих бар’єрів на дистанції 110 метрів – 106,7 см, у жінок на дистанції 100 метрів – 84 см.

В турнірі взяли участь найсильніші легкоатлети України, учасники Олімпійських ігор та чемпіонатів світу, переможці та призери чемпіонатів Європи, члени національної збірної команди України з легкої атлетики.

– Вдалося залучити практично всіх найсильніших бар’єристів України. Призовий фонд змагань складає 30 тисяч гривень. Чемпіонам – по три тисячі, срібним призерам – по дві, бронзовим – по одній. Плюс по тисячі кожному переможцю естафети і половина цієї суми – членам другої команди, – розповіла Олена Яновська.  

Змагалися на бігових доріжках хокейно-легкоатлетичного стадіону Центрального парку культури і відпочинку. Вінницю представляли по троє жінок і чоловіків. Олена Яновська посіла друге місце в фіналі бігу на 100 метрів з бар’єрами. Чемпіонкою тут стала Анна Плотіцина – киянка, яку тренує вінницький тренер Олександр Паламарчук.        

Переможцем забігу на 110 метрів з бар’єрами серед чоловіків виявився Артем Шаматрін (Київ), а господарі не дотягнули до п’єдесталу.  Цікавість викликала естафета, в якій вінничани перемогла Київ. На чотирьох її етапах в командах виступали по два чоловіки і жінки.  

– Результати учасників є достатньо високими. Олена Яновська могла виступити й краще, але турботи з організації турніру відняли у неї дещо сил і енергії. В іншому випадку вона могла б фінішувати й першою, – сказав головний суддя Сергій Черненков.

Змагання у Вінниці з бар’єрного бігу планують проводити щорічно. Якщо організаторам вдасться залучити спонсорів і отримати підтримку влади, вони збираються підвищити ранг турніру до міжнародного.

На жаль, проведення змагань з бар’єрного бігу на довгі дистанції  на стадіоні Центрального парку культури і відпочинку дещо втрачає у видовищності. Адже глядачам заважає внутрішнє високе огородження хокейної арени. Але за словам Сергія Черненкова, це не може стати на заваді проведенню чемпіонатів України з бар’єрного бігу у місті.   

  

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:10 У Вінниці купують 100 коптерів з тепловізорами. Скільки вони коштують? 11:21 Без тепла та води до вечора: де у Вінниці 5 лютого тривають планові ремонти 10:56 Газовий колапс у Козятині: через розгерметизацію обладнання в місті загорялися оселі photo_camera 09:45 Сніг прибрали, але розслаблятися зарано. Вінницю сьогодні накриє штормовий вітер Від читача 10:34 Поранені військові на Вінниччині отримують ще більше можливостей для якісної реабілітації 09:35 Дошколярик у Вінниці: кращі місця для навчання та розвитку вашої дитини (партнерський проєкт) 09:06 «Оббивав пороги», щоб потрапити на фронт. Вінниця прощається з Антоном Шатковським 09:00 У цей день вітайте Геннадія та Максима. Історія, традиції та заборони 5 лютого 08:54 Вона пішла за братом. У Вінниці ховають маму трьох дітей, яка стала бойовим медиком 08:39 Понад 3000 загиблих та мільйони штрафів: поліція назвала головні причини ДТП за 2025 рік 08:30 Відключення світла на Вінниччині: хто і в які години сьогодні без електроенергії 21:01 Полювання вперше за чотири роки відкрили, але його зірвали браконьєри 20:12 Ще буде цукор! Який цукрозавод відновить роботу у міжсезоння? 20:05 Небезпечне тепло: як не дати обігрівачам та свічкам спалити вашу оселю 19:31 Від «аптеки» до грошей: які неточності НАЗК знайшло у деклараціях працівників ДСНС Вінниччини 19:05 Від протидії торгівлі людьми до викликів війни. У центрі міста запрацювала масштабна фотовиставка photo_camera 18:18 Скромні позиції у світі: як вінницькі університети виглядають у глобальному рейтингу 18:13 Дощ, шквали й «скляні» дороги. Вінничан попереджають про небезпеку 17:02 Гаражний бізнес на мільйони: як під Вінницею троє чоловіків робили «елітні» сигарети photo_camera 16:53 Мільйонні схеми на електриці для ЗСУ. Посадовець «нагрів» армію на п'ять мільйонів гривень
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up