Грудень 2015 року став найтеплішим за 70 років

Грудень 2015 року став найтеплішим за 70 років
Цього року грудень поб’є всі рекорди. Такого теплого грудня не було з початку метеорологічних спостережень 1944 року. Середньомісячна температура вище норми на чотири градуси.

Хоч календарна зима почалася зі снігу, насправді весь грудень на вулиці стояла пізня осінь.

Синоптики пояснюють такі температури з впливом теплих циклонів з Атлантики, що йдуть по півночі європейської частини материка.

За прогнозами синоптиків, зима в цілому буде теплою. Очікують, що середньомісячна температура січня буде вище норми на 3-4 градуси. Найхолоднішим місяцем зими буде лютий: -4 градуси.

Цей рік побив усі рекорди. Влітку температура перевищила норму на три градуси, а опадів випало лише 23% відсотки від норми.

- У нас за останні десять років зими дуже потеплішали, - каже начальник Вінницького гідрометеоцентру Юрій Власов. - Осінь починається пізніше та триває довше, а весняний період може починатися навіть у лютому. За останні тридцять років середньомісячна температура січня піднялася вище кліматичної норми на градус.

Проте холодне арктичне повітря до нас все-таки прорвалося. Сьогодні вдень прогнозують -6 -11 градусів, в ніч на 31 грудня -9-14 та вдень -4-9. В новорічну ніч -9-14 морозу, вдень першого січня -4-9. За рахунок того, що вологе повітря при низьких температурах виморожується, в новорічну ніч може йти слабкий сніг. Потеплішає вже з 5-7 січня.

Вчені підрахували, якщо найближчим часом температура Землі зросте на два градуси, процеси глобального потепління стануть незворотними. Останніми роками вчені пов’язують інтенсивне підвищення температури з парниковим ефектом – шапкою з парникових газів, що утворилася над Землею через людську діяльність.

Читайте також:
Зима по-новому: квіти на клумбах і зелена трава

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:47 Lexus злетів у кювет на Гайсинщині — загинула 34-річна пасажирка 14:06 Науковиця з Вінниці стала лауреаткою престижної Премії Верховної Ради України 13:21 33 мільйони за автобус: скільки коштуватиме Вінниці лізинг двадцяти MAN Lion's City 13:09 Легендарна «дача Майка» шукає нового мешканця — у графському маєтку продають квартиру photo_camera Від читача 10:36 Літній чемпіонат України зі стрільби кульової — у самому розпалі! 12:19 Чотири роки після удару. У Вінниці вшанували пам'ять загиблих внаслідок ракетної атаки 14 липня play_circle_filled photo_camera 11:51 Схема на понад п'ять мільйонів: ДБР оголосило нові підозри у справі про закупівлю електрики для військових 11:45 Куди вступити після 11 класу: огляд кращих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 11:10 На Шимка синхронізують два перехрестя світлофорами для безпечнішого руху photo_camera 10:40 Вакансії в ТМ «М'ясний Майстер», супермаркеті «Грош», АН «Благоустрій» та 40 актуальних пропозицій роботи у Вінниці (оновлено) 10:33 На Голубому озері потонув 19-річний хлопець: тіло знайшли на глибині майже 30 метрів 10:20 Мамографія, денситометрія та КТ: де у Вінниці пройти обстеження за доступними цінами та без черг? (Новини компаній) 09:45 Їх убила росія. Імена та історії загиблих внаслідок обстрілу Вінниці 14 липня play_circle_filled photo_camera 09:37 Світло вимкнуть на низці вулиць Вінниці. Перелік адрес 09:08 На Вінниччині зросла кількість ДТП з електросамокатами. Половина водіїв-порушників — діти play_circle_filled 08:05 Чотири роки після ракетного удару: 14 липня Вінниця вшановує пам'ять загиблих 21:02 Жмеринка отримала п'ять автобусів від хорватських партнерів. Кого вони возитимуть 20:05 Рогозоплетіння, гончарство та благодійність. Як у Щітках пройшов етновікенд «Заплетемо рогозу» play_circle_filled 20:02 Цього не бачать пасажири. Один день із життя вінницького трамвая play_circle_filled photo_camera 19:07 Управління стратегічних розслідувань на Вінниччині очолив полковник поліції Микола Гончар
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up