Звірі та аристократи: зелені скульптури поставили на Юності

Звірі та аристократи: зелені скульптури поставили на Юності
  • Одинадцять фігур з туй в металевому каркасі зробили поблизу входу в музей Пирогова та на перехресті Юності з Хмельницьким шосе
  • Скульптури стійки до несприятливих погодних умов, але бояться вандалів
  • Незабаром поставлять фігури на Європейській площі. Але про їх вартість — не кажуть

На днях на проспекті Юності змонтували «живі» скульптури. Вони складаються з туї, яка зростає у металевому каркасі. Ця конструкція має назву топіарі.

На кільці біля музею-садиби Пирогова розмістилася ціла «аристократична сім’я», де їздять на велосипеді, бігають гончі собаки та подружня пара у старовинному вбранні.

Керівник КП «Подільський туристично-інформаційний центр» Володимир Ходацький сказав, що ці фігурки на День Європи були популярною фотолокацією.

— От на День Європи ми дві години не могли закріпити фігури перед музеєм Пирогова. Бо туристи фотографувалися та казали: «Ви, вінничани, ще встигнете закріпити. А нам потрібно сфотографуватися».

— До цього ми зробили першу скульптуру «слоненя», десь три роки тому і ця фігурка добре себе зарекомендувала. Зиму гарно прожила. Єдине, чого «бояться» ці фігурки — це вандали. Але навіть якщо є ушкодження, то їх легко виправити та висадити нові туї, — розказав Ходацький.

Крім цих фігурок вже встановлені зелені скульптури на перехресті Хмельницького шосе та Юності. Там поставлені родина зайців, лось та фігурка, схожа на віслюка. Але ноги в останньої фігурки непропорційно довгі до тіла.

Володимир Ходацький розказав, що незабаром поставлять ще одну фотолокацію з топіарі на Європейській площі. Там будуть повнорозмірні фігурки людей й слони.

Але на запитання скільки усе це коштує для міста — невідомо.

— Цей проект ще незавершений, тому повна вартість не підрахована. Ціна відрізняється в залежності від розміру фігурки. Але обслуговування топіар дешевше, ніж звичайних клумб з квітами, — сказав керівник КП «Подільський туристично-інформаційний центр» Володимир Ходацький.

Нагадаємо, біля Західного автовокзалу відновили квітковий «Опель».

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Lydia Stremedlovska
    Це дорослий лось і лосеня🤦‍♀️
  • Алина Ливандовская
    👍
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 20 по 27 квітня, які ви могли пропустити 19:52 Заморозки та штормовий вітер чекають на вінничан наприкінці квітня. Детальний прогноз на робочий тиждень 19:36 Чемпіонат України із Зендокай Карате-до присвятили пам’яті тренера Віталія Гнатовського photo_camera 19:20 Слаломісти Вінниччини виграли командний залік на чемпіонаті України Від читача 09:58 Фонд держмайна призначив власника компанії з надання ритуальних послуг директором Запорізького Титано Магнієвого комбіната 18:09 Що відзначаємо у травні 2026: зберігайте календар важливих дат, щоб нічого не пропустити 17:14 Понад два мільйони українців уже скористалися програмою кешбеку за пальне. Скільки можна заощадити 17:03 Браконьєр із Хмільницької громади заплатить 81 тисячу гривень за незаконний вилов риби 16:12 Укрзалізниця змінює ціни на квитки: хто платитиме більше і як заощадити 15:04 У двох вінницьких коледжах відкрили сучасні майстерні за європейські кошти 14:54 Куди звертатися, якщо через негоду впало дерево? Перелік контактів та інструкція для водіїв 14:08 Картопляний сезон. Коли садити, як вгадати з погодою та чим підживити для рекордного врожаю 13:07 Злочинне «кронування»: вінничани обурені масовим знищенням дерев біля «Авангарду» 12:33 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 12:15 Сорок років після вибуху на ЧАЕС. У Вінниці провели мітинг-реквієм на честь ліквідаторів photo_camera 11:42 Негода на Вінниччині валить дерева та зносить зупинки. ВІДЕО play_circle_filled 10:52 Живлення відновили та почали наповнювати систему — коли у вінничан з'явиться вода 10:00 «КамАЗи завантажені, люди стривожені»: як село тікало від радіації Чорнобиля 09:12 Програму «Доступні ліки» суттєво розширять. Що зміниться для вінничан уже в травні 08:09 Минає 40 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС: трагедія 26 квітня, що відгукується досі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up