Заберуть субсидії та арештують майно. Тепловики грозять санкціями боржникам

Заберуть субсидії та арештують майно. Тепловики грозять санкціями боржникам
  • У «Вінницяміськтеплоенерго» звітують, що за спожите опалення та гарячу воду вінничани винні 67 мільйонів гривень.
  • Їхня служба по роботі зі споживачами постійно веде роботу з боржниками: пропонують укладати договори на реструктуризацію боргу.
  • Утім, якщо боржники не йдуть на діалог — тепловики застосують радикальні дії. Серед яких позов до суду, арешт майна та заборона на виїзд з України.

На сайті комунального підприємства «Вінницяміськтеплоенерго», що є найбільшим постачальником тепла у Вінниці, виклали інформацію про поточні борги городян за спожиті послуги.

Як йдеться у повідомленні, загальний борг вінничан складає 67 мільйонів гривень, які накопичилися на 20 тисячах особових рахунків. Тепловики скаржаться, що такі боржники «з року в рік нехтують платіжками за спожите».

Хоча цим людям і пропонують укласти договори на реструктуризацію боргу. Тобто, виплата боргу частинами за узгодженим графіком між підприємством та споживачем. Утім, якщо діалогу не відбувається: комунальники йдуть «вибивати» гроші з боржників у суд. І додали перелік можливих санкцій для злісних боржників:

Відео дня

ШТРАФИ. Разом із розміром боргу зростатимуть і штрафні санкції, які потрібно буде  додатково сплатити. Для прикладу, наведемо цифри.

Якщо сума заборгованості приблизно 5 000 гривень, то відповідно постанови Кабміну №630 штрафні санкції нарахують у розмірі 3%, відповідно штраф зросте до 150 гривень. У найбільшого боржника підприємства сума боргу 275 тисяч гривень. Від його заборгованості 3% — це 8 250 гривень.

СУДОВИЙ ЗБІР. При позові до суду підприємство сплачує судовий збір. Після прийняття рішення судом на користь позивача судовий збір стягується з боржника. Його розмір становить 1921 гривень.

ВИКОНАВЧИЙ ЗБІР. Після прийняття судом рішення про стягнення заборгованості справа передається до державної виконавчої служби. Відповідно до законодавства з боржника стягується виконавчий збір — 10% від суми боргу, що підлягає стягненню.

ЗАБОРОНА ВИЇЗДУ ТА АРЕШТ МАЙНА. До боржників може бути застосовано заборону виїзду за кордон та накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно.

ПЕНЯ. Законом «Про житлово-комунальні послуги» передбачено пеню за несвоєчасну оплату комуналки. За кожен день прострочки нараховується пеня в розмірі 0,01%. Нарахування пені починається з першого робочого дня після 20 числа кожного місяця. Ця норма починає діяти з травня 2019 року.

НЕМОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ СУБСИДІЮ. За наявності двомісячної і більш тривалої заборгованості з оплати комуналки, яка перевищує 340 гривень (20 неоподаткованих мінімумів громадян) — субсидію знімають і на наступний період не призначають, поки боржник не сплатить борг.

Нагадаємо, з 1 січня підвищили тарифи на опалення та гаряче водопостачання.

Читайте також:

Фото: stock.adobe.com

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Вася
    Такие в Европе не нужны!
  • Eliseya Kolosovskaya
    А что есть такие люди у которых субсидия и они не платят комуналку?
  • Виталий Добровольский
    Хай дадуть нормальні зарплати,і непотрібна ця срана субсидія нікому,і боргів не буде..
    Поpошок reply Виталий Добровольский
    Чого тобі хтось має щось давати? Іди шукай більш оплачуєму роботу, а не сиди і скиглити. От що ти виробляєш, що входить в твої робочі обов'язки, хто ти за фахом?
    Вася reply Поpошок
    Ото по-нашому!
    Спочатку стій на Майдані за краще майбутнє, а потім - шукай роботу!
  • Mykola Vashchuk
    А каким образом люди должны платить, у большинства половина зарплаты уходит на коммуналку зимой, а ещё оказывается жить за что-то нужно, пускай не обманывают людей своими субсидиями, а делают адекватный рассчет оплаты за коммуналку...
    Поpошок reply Mykola Vashchuk
    Не маєш чим платити, оформлюй субсидію
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up