На сайті комунального підприємства «Вінницяміськтеплоенерго», що є найбільшим постачальником тепла у Вінниці, виклали інформацію про поточні борги городян за спожиті послуги.
Як йдеться у повідомленні, загальний борг вінничан складає 67 мільйонів гривень, які накопичилися на 20 тисячах особових рахунків. Тепловики скаржаться, що такі боржники «з року в рік нехтують платіжками за спожите».
Хоча цим людям і пропонують укласти договори на реструктуризацію боргу. Тобто, виплата боргу частинами за узгодженим графіком між підприємством та споживачем. Утім, якщо діалогу не відбувається: комунальники йдуть «вибивати» гроші з боржників у суд. І додали перелік можливих санкцій для злісних боржників:
ШТРАФИ. Разом із розміром боргу зростатимуть і штрафні санкції, які потрібно буде додатково сплатити. Для прикладу, наведемо цифри.
Якщо сума заборгованості приблизно 5 000 гривень, то відповідно постанови Кабміну №630 штрафні санкції нарахують у розмірі 3%, відповідно штраф зросте до 150 гривень. У найбільшого боржника підприємства сума боргу 275 тисяч гривень. Від його заборгованості 3% — це 8 250 гривень.
СУДОВИЙ ЗБІР. При позові до суду підприємство сплачує судовий збір. Після прийняття рішення судом на користь позивача судовий збір стягується з боржника. Його розмір становить 1921 гривень.
ВИКОНАВЧИЙ ЗБІР. Після прийняття судом рішення про стягнення заборгованості справа передається до державної виконавчої служби. Відповідно до законодавства з боржника стягується виконавчий збір — 10% від суми боргу, що підлягає стягненню.
ЗАБОРОНА ВИЇЗДУ ТА АРЕШТ МАЙНА. До боржників може бути застосовано заборону виїзду за кордон та накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно.
ПЕНЯ. Законом «Про житлово-комунальні послуги» передбачено пеню за несвоєчасну оплату комуналки. За кожен день прострочки нараховується пеня в розмірі 0,01%. Нарахування пені починається з першого робочого дня після 20 числа кожного місяця. Ця норма починає діяти з травня 2019 року.
НЕМОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ СУБСИДІЮ. За наявності двомісячної і більш тривалої заборгованості з оплати комуналки, яка перевищує 340 гривень (20 неоподаткованих мінімумів громадян) — субсидію знімають і на наступний період не призначають, поки боржник не сплатить борг.
Нагадаємо, з 1 січня підвищили тарифи на опалення та гаряче водопостачання.
Читайте також:
Фото: stock.adobe.com
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Спочатку стій на Майдані за краще майбутнє, а потім - шукай роботу!