На минулому тижні «Вінницяоблводоканал» оголосив про намір підняти тариф на холодну воду, який почне діяти в 2021 році.
централізоване водопостачання — 13,5 гривні за куб (без ПДВ);
централізоване водовідведення — 7,38 гривні за куб (без ПДВ).
Якщо додати до цих сум податок на додану вартість (20%), то разом водопостачання і водовідведення буде дорожчим за нині діючий тариф на 3 гривні 12 копійок.
Діючий тариф (з 5 лютого 2020 року) |
Запланований тариф (у 2021 році). |
|
Водопостачання і водовідведення разом (з ПДВ) |
21,936 грн за м3 |
25,056 грн за м3 |
Причиною зростання ціни води на підприємстві називають зміну тарифів на енергоносії; зростання цін на хлор та інші реагенти; збільшення вартості паливо-мастильних матеріалів; зміна ціни на матеріали для виробництва, збільшення зарплат, що визначено законодавством та зміна вартості інших складових тарифу.
В коментарях до новини на «20хвилин» наші читачі обурювалися, що з підняттям тарифів якість води ніяк не змінюється:
Висловив свою позицію й міський голова Сергій Моргунов. На відео у фейсбуку він заявив, що після підняття тарифу в січні 2020 року, що додало п'ять гривень до ціни води, вінничани так і не отримали підвищення якості води та стратегії розвитку підприємства. Об'єктивних причин ухвалювати новий тариф, за його словами, немає.
«Я категорично проти необґрунтованого підвищення тарифу на воду. Днями водоканал хоче провести громадські слухання щодо підвищення тарифу. Пропоную Вам прийти на ці слухання і сказати, що вінничани проти!», — говорив у своєму зверненні Моргунов.
Міська влада хотіла забрати у комунальну власність Водоканал, щоб сприяти підвищенню якості послуг та ефективності роботи підприємства. Але нині підприємство, яке на балансі облради, місто підтримує фінансово — виплачують борг водопостачальника перед енергетиками з міського бюджету. А це щомісяця по 2 мільйони гривень.
Між мерією і облрадою створили робочу групу, яка має вирішити всі проблемні питання перед тим, як будуть передані потужності Водоканалу на баланс міста. Перше засідання відбулося 11 березня, про що написали на сайті Вінницької облради.
Однак, найцікавіше, що з тарифом, який ухвалили в січні 2020 року, «Вінницяоблводоканал» вийшов на прибутковість.
— З прийняттям рішення НКРЕКП про затвердження економічно обґрунтованого тарифу у січні 2020 року на сьогодні діяльність підприємства вийшла на прибутковість. Тому питання щодо заборгованості вирішуватимуться поступово, — зазначив голова бюджетної комісії облради Геннадій Мазур. — Щодо якості питної води — комунальне підприємство вживає всіх можливих заходів для її покращення та забезпечення жителів міста Вінниці безперебійним водопостачанням.
Плюс, ще він заявив, що ідея міста «забрати майно Водоканалу, а всі боргові зобов’язання залишити на юридичній особі» не вигідно і неприпустимо для обласного бюджету в цілому.
Процедура, що затверджена Нацрегулятором, вимагає від підприємства проводити громадські обговорення тарифу. Воно заплановано на четвер, 28 травня, о 09:00. Місце, де будуть обговорювати тарифи — адмінприміщення «Вінницяоблводоканалу» за адресою Київська, 173, другий поверх, актова зала.
Заявки на реєстрацію для участі приймаються до 27 травня 2020 року за телефоном: (0432) 61-91-59 або шляхом подання заявки на електронну адресу: [email protected]
Зауваження та пропозиції приймаються до 27 травня 2020 року в письмовому та/або електронному вигляді за адресами:
Останнє зростання тарифу, нагадаємо, відбулося в лютому 2020 року, коли холодна вода подорожчала на 5 гривень. А до цього двічі піднімали вартість водопровідної води у 2019 році. Проте, якщо подивитися на ціни 2014 року, то тоді холодна вода коштувала 2,8 гривні за кубометр води з ПДВ.
Чи потрібно піднімати тариф на холодну воду?
Читайте також:
Спочатку — якість, тарифи — потім. Як пройшли слухання про нові ціни на воду
Буг обмілів катастрофічно. Чи вистачить Вінниці питної води?
Іржава вода з крана це нормально, але не завжди. Коли варто бити на сполох?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер