Спецтема: карантин

Енергетики пояснили, чому вінницький «Водоканал» знову відключать від світла

Енергетики пояснили, чому вінницький «Водоканал» знову відключать від світла
Директор "Водоканалу" Олександр Чернятинський (зліва) та гендиректор обленерго Андрій Поліщук
 • «Вінницяобленерго» планує відключити обласний водоканал о 9:00 23 жовтня, а «Енера Вінниця» анонсує відключення «Водоканалу» — на 24 жовтня.
 • Причина — несплата близько 63 мільйони гривень сумарного боргу перед двома компаніями.
 • У обласному «Водоканалі» повідомляють, що пропонували свою угоду про сплату боргу, на яку ніяк не відреагували енергетики.

На прес-конференції, 22 жовтня, вінницькі енергетики повідомили про чергове відключення обласного «Водоканалу» від світла. Через це у вінничан знову не буде холодної води, адже водоканальники не зможуть без електрики запустити насосні станції.

«Чуємо тільки обіцянки»

За словами гендиректора обленерго Андрія Поліщука, відключення відбудеться о 9:00 23 жовтня за борг понад 57 мільйонів гривень. Директор товариства «Енера Вінниця» Олександр Близнюк додав, що «Водоканал» боргує і їм 6,5 мільйонів гривень. Тож анонсують відключення від світла на 24 жовтня.

— Ця ситуація утворилася протягом останніх трьох років. Станом на 22 жовтня за «Водоканалом» залишається борг в розмірі 57,3 мільйона гривень. А з тих 10 мільйонів, які обіцяла дати на погашення боргу обласна й міська влада, у жовтні отримали тільки 8 мільйонів гривень, — каже Андрій Поліщук

Андрій Поліщук, гендиректор обленерго (на фото — по центру)

Ви ж розумієте, заручниками стають звичайні люди. За ці три роки можна було б вирішити проблему?

— За ці три роки було чимало зустрічей. Ми чули обіцянки від «Водоканалу». У нас був ресурс, щоб покривати борги «Водоканалу»: кредитний ліміт у банку, який ми повністю вичерпали.

Але ж відключення від водопостачання цілого міста — це порушення закону та утворення техногенної катастрофи.

— Ми не просто маємо право — ми зобов’язані відключити боржників від електроенергії. У тому числі, «Водоканал». Є відповідне роз’яснення Верховного Суду в справі про «Лисичанськводоканал» (який відключили від світла за борги - авт.), що це наш обов'язок, — відповів Поліщук. — Щодо утворення техногенної катастрофи — це питання до «Водоканалу». Але, чесно кажучи, за минулого відключення від електропостачання, то очисні споруди та каналізаційні станції, ми не відключали. А «Водоканал» виходу не шукає взагалі, востаннє заплатили 10 жовтня тільки три мільйони гривень.

Треба нову угоду з Вінницею

Як пояснюють енергетики, ситуація з боргами стала критичною ще й через те, що з 1 січня 2019-го змінилися правила роботи енергоринку. Відтепер обленерго не є «продавцем» електроенергії, а отримує її від постачальників, серед яких «Енера Вінниця». Постачальник електроенергії спочатку за свої кошти купує електроенергію, яку потім продає споживачам.

— «Енера» бере кредити у банку, щоб на початку місяця купувати електроенергію. Але кредитні ліміти вичерпані. Якщо раптом щось станеться і будуть потрібні кошти на ремонт — у нас їх немає. Що буде, якщо все місто залишиться без світла? — каже Поліщук.

Для вирішення проблеми він пропонує переглянути існуючі угоди про реструктуризацію боргу. Замість того, щоб дотувати «Вінницяоблводоканал» через облтеплоенерго і міськтеплоенерго Поліщук пропонує власну формулу:

 • Протягом наступних двох місяців з бюджету Вінниці виділяють на погашення боргу «Водоканалу» по 5,229 мільйона гривень.
 • Надалі, з січня 2020 року до жовтня 2021 року, борг Водоканалу виплачуватимуть по 2,131 мільйона гривень щомісячно.

— Попередньо отримав погодження цієї формули від губернатора (голови ОДА Владислава Скальського - авт.). Але обласний бюджет це не потягне, у Вінниці значно більший фінансовий ресурс. Я готовий чекати до ранку, щоб отримати погодження від Моргунова (міський голова Вінниці - авт.). Бо інакше ми змушені будемо відключити «Водоканал» від світла з 9.00 23 жовтня, — каже генеральний директор АТ «Вінницяобленерго» Андрій Поліщук.

І додав, що те, що реструктуризацію боргу почнуть робити з 2020 року, підприємство не влаштовує, адже їм потрібні обігові кошти для ремонтів та підготовки до зими.

Позиція «Водоканалу»

На офіційній сторінці у фейсбуку прес-служба «Вінницяоблводоканалу» повідомила, що пропонували енергетикам угоду про реструктуризацію боргу з 2020 року.

Олександр Чернятинський, директор КП «Вінницяоблводоканал» (фото з сайту vinvk.com.ua)

— Підприємство «Вінницяоблводоканал» надало «Вінницяобленерго» графік реструктуризації боргу з 2020 року. У графіку були вказані джерела погашення боргу. Але жодної відповіді від енергетиків на реалізацію цього графіку ми не отримали. Підкреслю — жодної відповіді. У графіку, зокрема, було враховано, що у бюджет міста-2020 будуть закладені кошти на допомогу теплопостачальним організаціям, а ті, у свою чергу, отримавши допомогу, погасять свої борги перед водоканалом, — повідомив директор підприємства «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський.

Прес-служба водоканальників повідомляє, що від початку цього року КП «Вінницяоблводоканал» погасило перед АТ «Вінницяобленерго» борг попереднього періоду у сумі 12 мільйонів гривень. Нині борг попереднього періоду залишається у сумі 57,3 мільйона гривень. Поточної заборгованості «Вінницяоблводоканал» перед «Вінницяобленерго» немає. За жовтень авансом КП «Вінницяоблводоканал» проплатив АТ «Вінницяобленерго» 411 тисяч 600 гривень.

Щодо товариства «Енера Вінниця», то «Водоканал» перерахував в рахунок погашення боргу 2 мільйони гривень. На сьогодні борг «Вінницяоблводоканала» перед «Енерою» — 4 мільйони 284 тисячі гривень. До 24 жовтня підприємство «Вінницяоблводоканал» планує закрити питання боргу перед «Енера Вінниця» за надану електроенергію.

Чернятинський додав, що зараз тривають перемовини з обласною та міською владою з метою уникнення ситуації з відключення об’єктів водопостачання від електроенергії.

Увечері, 22 жовтня, свою позицію озвучив міський голова Сергій Моргунов. Про це в матеріалі: «Брати у заручники Вінницю безвідповідально» Мер Вінниці про конфлікт між енергетиками і водоканалом

Опитування

Як ставитесь до чергового відключення Вінниці від води?

Читайте також:

Коментарі (17)
 • Ольга Мельник Свирипа

  Чому мають  страдати жителі міста,які вчасно сплачують за спожиті комунальні послуги?Куда,КОМУ В КИШЕНІ, пішли наші кошти?????????Чому не проводять перевірку доходів за ці роки керівників  цих всіх трьох організацій?В обленерго там не краща ситуація,і добитися правди там взагалі нереально,вистояти  в черзі в прозорому офісі,щоб почути що моя заборгованість,виникла тому,що при передачі показників з обленерго в енеру у мене занизили,просто   зняли проплачені квт,і виправляти помилку в показникам на 01.,01.2019 р.  їм категорично заборонили.Чому керівництво міста не  наведе порядок  в цих організаціях,для чого  створювати негативну ситуацію в місті,всякому терпінню рано чи пізно настає кінець.
 • Ольга Мельник Свирипа

  Чому мають  страдати жителі міста,які вчасно сплачують за спожиті комунальні послуги?Куда,КОМУ В КИШЕНІ, пішли наші кошти?????????Чому не проводять перевірку доходів за ці роки керівників  цих всіх трьох організацій?В обленерго там не краща ситуація,і добитися правди там взагалі нереально,вистояти  в черзі в прозорому офісі,щоб почути що моя заборгованість,виникла тому,що при передачі показників з обленерго в енеру у мене занизили,просто   зняли проплачені квт,і виправляти помилку в показникам на 01.,01.2019 р.  їм категорично заборонили.Чому керівництво міста не  наведе порядок  в цих організаціях,для чого  створювати негативну ситуацію в місті,всякому терпінню рано чи пізно настає кінець.
 • Anonymous

  "Директор товариства «Енера Вінниця» Олександр Близнюк додав, що «Водоканал» боргує і їм 6,5 мільйонів гривень."

  Цікаво,за що?
 • Anonymous

  Придурки,відключайте УПРАВЛІННЯ "Водоканалу"! Все лайно САМЕ ТАМ збирається,а не на насосних станціях.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Трійця 2020: коли і як відзначати свято. Традиції та історія 20:01 На Вінниччині рух електричок та автобусів між областями відновлять лише 15 червня 19:10 Чи було це ефективно? Розповідаємо на прикладі історій вінничан про онлайн-освіту в школах stars 19:00 ВІН І ВОНА: Як впоратися з нервами на першому побаченні Від читача 14:19 Як Генеральне консульство Республіки Польща в м.Вінниці «підтримує» місцеву полонію 18:01 Вихідні дні в червні: скільки та коли вінничани будуть відпочивати 17:50 У розкраданні 19 мільйонів гривень підозрюють командира калинівської військової частини 17:17 «Покращить безпеку руху»: для підрахунку велосипедистів Вінниці шукають волонтерів 17:00 Трагедія у Немиринцях: у ставку втопився чоловік. Справу передали поліції 16:16 На складі боєприпасів у Калинівці солдат вкрав гранати. Що відомо про інцидент? stars 16:01 Чорні лісоруби: на Вінниччині судитимуть директора лісництва та його спільників 15:00 ДТП на Первозванного та Київській: виклали відео з камер спостереження play_circle_filled 14:03 Важливе за вчора. Найцікавіші новини 29 травня, які ви могли пропустити 13:31 На випадок зомбі-апокаліпсису: на набережній з'явився Запорожець з кулеметами play_circle_filled photo_camera 12:50 В Україні оголосили штормове попередження: синоптики прогнозують грозу 11:33 Ми перевірили: на Вінниччині зафіксували 981 випадок коронавірусу. Цифри по районах 11:01 Стрілянина у Броварах: поліція розповіла нові подробиці play_circle_filled 10:30 Вінниця в Instagram. Кращі фото 25 — 30 травня photo_camera 09:58 У цей день спалили Жанну д'Арк. Історія, заборони і прикмети 30 травня 09:13 Дані по СOVID-19 на 30 травня: в Україні вже 23 204 хворих, на Вінниччині +24 за добу play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up