Попри те, що станом на 24 березня в нашій області немає випадків захворювання на коронавірус, медикам стали допомагати вінницькі волонтери. Вони збирають гроші на закупівлю засобів захисту, організовують вдома майстерні з пошиття масок та підвозять медпрацівників на роботу. На прикладі трьох історій вінничан розказуємо, чому вирішили волонтерити, як вони це роблять і чим їм можна допомогти.
Вінничанки організували майстерню з шиття захисних масок у себе вдома. Одна з майстринь Вікторія Лисюк розказала, що почали це робити, щоб врятуватися від паніки та допомогти подолати дефіцит засобів захисту.
— Шиємо маски не для того, щоб стати популярними, а щоб показати приклад: люди самі можуть шити маски у себе вдома. Тим паче, в Інтернеті є багато відеоінструкцій, — каже Вікторія.
Вона розповідає, що за тиждень, з 16 березня, їм вдалося налагодити майже «виробничий процес» пошиття масок. Їх вони роблять з восьми шарів марлі та двох шарів бавовни.
— Ми почали з 60 масок на добу, а сьогодні (23 березня - авт.) буде не менше 400, — каже Лисюк. — Одна з дівчат робить розкроювання, інша прасує, а потім зшиваємо. А ввечері підміняємо тих, хто вже стомився. Так працюємо щодня до ночі. Разом зі мною працюють ще п’ять дівчат — Наташа Маліцька, Наталія та Віра Вітковські, Інна Загороднюк, Альона Джадан. Долучаємо до цієї справи своїх дітей.
Масками, як розповідає дівчина, забезпечують всіх, хто цього потребує. Лисюк наголошує, що їхня група не продає маски. Можуть прийняти нові матеріали для шиття: марля, нитки, стрічки.
— Віддаємо маски, навіть якщо люди нічого не приносять, — каже Вікторія Лисюк. — Уже в інтернеті побачили, що якісь волонтери збирають кошти нам на матеріал. Ми не домовлялися з волонтерами про збір коштів. Будьте обачні, нам невідомо, куди зібрані гроші будуть витрачені.
Щоб отримати пошиті волонтерками маски, треба звернутися до Вікторії за номером (097)7115402 і сказати, скільки їх потрібно. За тим людина має приїхати до будинку Вікторії та забрати засоби захисту. У середньому, віддають по 1-2 штуки в одні руки.
У соцмережах знайшли інформацію, що пошиттям масок ще займаються Дизайн студія TALIA та Кризовий центр «Дім мама». Але допускаємо, що таких волонтерів є набагато більше.
Водійська спільнота «Дорожній контроль Вінниця» вирішила допомогти медикам з підвезенням на роботу.
— Медики — це перше «ударне крило», яке має боротися з коронавірусом. Через нові обмеження в транспорті вирішили на базі нашої спільноти створити ініціативу «Підвези медика», — каже очільник організації Володимир Затайдух.
Групи існують у соцмережах Telegram та Viber. Там лікарі пишуть, куди їм потрібно доїхати. Обмінюються номерами телефонів з водіями, визначають час та місце зустрічі.
Скільки вже так перевезли медиків, Затайдух не може сказати, адже поїздки не рахують.
— Найчастіше звертаються медики зі Стрижавки, Калинівки, приміських сіл. Їдуть у Вінницю, а ми завозимо на роботу і з роботи також. Найчастіше їздять з нашими водіями лікарі Пироговки, бо там адміністрація закладу проінформувала своїх підопічних, що існує така допомога від ДКВ, — каже Володимир.
Питаємо, нині тільки медиків везете?
— Не тільки. У екстрених ситуаціях також допомагаємо. Як наприклад, діти були в могилів-подільському санаторії, а їхня мама — зламала ногу і ніяк не могла сама забрати дітей. То ми забрали жінку та разом з нею поїхали за її дітьми, — розповів голова «Дорожнього контролю Вінниця».
Чоловік каже, що учасники ініціативи «Підвези медика» не оголошують збір коштів на пальне та автозапчастини. Але вони відкриті до співпраці з іншими волонтерськими організаціями.
— Звертаються волонтери та просять допомогти з доставкою: от завтра (24 березня - авт.) поїдемо розвозити обіди людям поважного віку. Але от так, щоб підвезти когось на роботу, на базар — такого немає, і на час карантину точно не буде, — говорить Володимир Затайдух та додає, що будуть допомагати медикам стільки, скільки це потрібно. Хоча зазначає, що влада на днях організує перевезення медиків по області, про що дізнався від обласних чиновників.
Безкоштовно перевозити медиків погодилися служба Uber. У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що служба буде доставляти медпрацівників, задіяних у запобіганні та ліквідації коронавірусу. Домовленість включає 10 тисяч поїздок у містах, де діє Uber: Київ, Одеса, Львів, Дніпро, Харків, Запоріжжя та Вінниця
Вінничани допомагають медикам і засобами захисту. Засновниця танцювальної студії «Шахіна», волонтерка Діана Подолянчук розповіла, що у місті декілька людей започаткували волонтерську ініціативу «Джон Голт». Учасники команди тримають в секреті свої імена, бо не хочуть піаритися. І за тиждень їм вдалося значною мірою допомогти медикам.
Так, 20 березня вони передали лікарям Вінницької станції екстреної меддопомоги 20 костюмів спецзахисту на 18,5 тисячі гривень.
А 23 березня передали другу партію захисту лікарям «екстренки».
«У ній 30 захисних спецкостюмів та окулярів для бригад швидких допомог. Наразі формуємо та замовляємо більшу партію спеціального захисту багаторазового використання. На цю партію зібрали повну суму — 23 тисячі гривень», — пише дівчина.
Якщо хочете допомогти з закупівлею захисту для наших медиків, то збір коштів триває на картку 5168 7427 2563 7338 Діана Подолянчук. Звіти із закупівель можна побачити на її сторінці у Фейсбуку.
Оголосили збір коштів для протидії коронавірусу ще як мінімум два благодійних фонди. Це спецфонд «Стоп вірус» благодійного фонду «Подільська громада» та Клуб успішних жінок. Запустили збір грошей для боротьби з коронавірусом й Медіа Корпорація «RIA».
На позачерговій сесії міськради депутати виділили 50 мільйонів гривень для протидії коронавірусу. На ці кошти закуповують 2000 експрес-тестів на коронавірус, 6000 респіраторів з найвищим ступенем захисту, 12 тисяч комплектів медичного одягу для лікарів-інфекціоністів, 20 спеціальних костюмів високого захисту, 20 апаратів штучної вентиляції легень, 10 моніторів пацієнта, 12 інфузоматів та 12 насосів для відділень інтенсивної терапії, переносний рентген-апарат, 350 літрів антисептичних засобів та 400 літрів дезінфекторів для обробки приміщень медзакладів.
На час карантину людям поважного віку радять не виходити з дому, оскільки вони мають найбільший ризик заразитися вірусом. Міський департамент соцполітики та ГО «Полум’я надії» зробили спільний проект для допомоги одиноким вінничанам літнього віку, таку, наприклад, як сходити в магазин за продуктами або в аптеку за ліками.
Для цього їм потрібно зателефонувати за номером (096)006-36-05. А з питань соціального спрямування вінничани можуть звертатися за телефонами: 50-83-88, 50-86-70, 67-05-97.
Навколо Вінниці, нагадаємо, встановили блокпости
Читайте також:
Де у Вінниці можна замовити їжу з доставкою додому
Він вижив! «Мені б протез — побіг би додому». Врятованому бійцю збирають кошти на протезування
Я працюю вдома. Поради, як не втратити продуктивність
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
Ярик
покращення reply Ярик
Ольга Янишена
Галина Мазур
Анжела Рибіцька