До цього в мерії анонсували, що збираються розглянути декілька питань, пов’язаних з карантином на коронавірус COVID-19.
Засідання сесії міськради розпочалося о 10.07. Багато депутатів у сесійній залі сидять в масках, захисних рукавицях.
10.14
Міська рада ухвалила рішення «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби».
— Запровадити гнучкий режим робочого часу або режим дистанційної роботи для деяких категорій працівників. Переважне право надати вагітним жінкам, працівникам, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, працівникам похилого віку та особам з інвалідністю тощо, — зазначив Моргунов. — Прошу організаціям та установам, незалежно від форми власності, продумати логістику перевезень своїх працівників. За можливості рекомендую налагодити дистанційну роботу. А людям 60+ років залишатися вдома.
Посилання на рішення
10.17
Депутати одноголосно «За», рішення ухвалюють в «турборежимі», без обговорень. Під час засідання говорить тільки міський голова Сергій Моргунов.
10.18
Сергій Моргунов зазначив, що місто виділяє гроші, аби купити 2000 швидких тестів info на коронавірус COVID-19. Та замовляють десять апаратів штучної вентиляції легенів.
— Вношу пропозицію закупити крім цих десяти апаратів ще 10 ШВЛ. Медикам будемо доплачувати: по 5000 гривень лікарям, по 3000 гривень медсестрам і по 1500 гривень молодшому персоналу. Ця доплата буде на місяць, «чистими», — сказав мер Вінниці Сергій Моргунов. — Фактично, ми згортаємо багато програм щодо капітальних та поточних видатків, адже наш резервний фонд, згідно з законодавством, не більше 24 мільйонів гривень. Але ми маємо докласти всіх зусиль, щоб не допустити можливе поширення коронавірусу.
10.22 Боротьба з коронавірусом в Україні повністю лежить на місцевих бюджетах, говорить міський голова.
— Держава виділяє тільки 100 мільйонів гривень. На всю Україну. Тому ми маємо консолідувати свої зусилля на боротьбі з коронавірусом. Ми маємо дотувати транспортну компанію, яка буде мати збитки через обмеження на кількість пасажирів. Ми маємо забезпечити гідною оплатою праці медиків. Ми повинні забезпечити всім необхідним обладнанням лікарні, щоб не допустити спалаху вірусу в Вінниці.
Рішення про закупівлю тестів, апаратів штучної вентиляції легенів, доплату медиків, ухвалили одноголосно: 38 депутатів «За».
ОНОВЛЕНО (12.17). Мер Вінниці у своєму фейсбуку написав, що мерія виділила 50 мільйонів гривень на протидію поширення коронавірусу:
«З них 48 мільйонів спрямовуємо на охорону здоров’я. Забезпечимо додатково:
2000 експрес-тестів на коронавірус та 1000 швидких тестів на грип
6000 респіраторів з найвищим ступенем захисту
12000 комплектів медичного одягу для лікарів-інфекціоністів
20 спеціальних костюмів високого захисту
20 апаратів штучної вентиляції легень
10 моніторів пацієнта
12 інфузоматів та 12 насосів для відділень інтенсивної терапії
переносний рентген-апарат
350 літрів антисептичних засобів та 400 літрів дезінфекторів для обробки приміщень медзакладів.
Встановлюємо муніципальну надбавку медикам. Це 439 працівників інфекційного відділення першої міської лікарні, а також приймальних і реанімаційних відділень інших лікарень міста. На період карантину лікарям доплачуватимуть 5000 грн, медсестрам – 3000 грн, молодшому медперсоналу – 1500 грн.
Посилюємо інші заходи:
Продовження дезінфекції 5490 під’їздів багатоповерхівок
Санітарна обробка муніципального транспорту: 74 трамваїв, 131 тролейбуса та 60 автобусів
Закупівля засобів індивідуального захисту, дезінфекторів, палива та інших матеріалів для комунальних та інших служб».
10.26 Як допомогти місту боротися з вірусом?
— Дуже багато дзвінків від бізнесу. Пропонують допомогу. У благодійному фонді «Подільська громада» відкрили додатковий рахунок на закупівлю обладнання, масок, респіраторів, дезінфікуючих засобів, захисних костюмів. Ці засоби будуть спрямовуватися не тільки на місто, а й на область. Хто має бажання долучитися до цієї справи — звертайтесь до БФ «Подільська громада». Я та моя сім'я зробимо благодійні внески, деякі депутати також погодилися, — зазначив Моргунов.
Станом на 10.53 18 березня немає інформації про збір коштів на боротьбу з вірусом на сайті «Подільської громади». Звернулися за коментарем до організації.
10.29 СЕСІЯ МІСЬКРАДИ ЗАВЕРШИЛАСЯ.
Нам вдалося знайти тільки одне з чотирьох рішеннь, яке ухвалили депутати. Це «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби». У ньому йдеться, що в період карантину підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, рекомендувати:
1.1. запровадити гнучкий режим робочого часу або режим дистанційної роботи для деяких категорій працівників (переважне право надати вагітним жінкам, працівникам, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, працівникам похилого віку та особам з інвалідністю тощо);
1.2. розробити заходи щодо впровадження гнучкого режиму робочого часу або дистанційної роботи.
Крім цього, ще ухвалили рішення:
«Про затвердження Програми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій природного, техногенного і соціального характеру та ліквідації їх наслідків на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2024 роки».
«Про внесення змін та доповнень до Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік, затвердженої рішенням міської ради від 27.12.2019 №2076»
«Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2019 №2077».
Але станом на 10.50 18 березня з текстом цих рішень журналісту не вдалося ознайомитися. Їх ще не опублікували на сайті міської ради.
Читайте також:
Що означає закриття міста на карантин? Заборони і правила для вінничан — в інфографіці
Їжа додому. Як і що у Вінниці під час карантину можна замовити онлайн
Правда чи міф: що ви знаєте про коронавірус та як від нього вберегтись?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Наташа Салямон
Санек DrKreg
Daria Yakymchuk
Сказали телефонувати на гарячу лінію при відмові лікарів виїжджати на виклик то є ок? ( а медики мають право відмовлятися виїжджати на виклик)
Забезпечте захистом усіх медиків, які приймуть цей удар на себе! Бо вони якщо зляжуть , то ХТО НАС УСІХ БУДЕ ЛІКУВАТИ?
Автомобілі не обробляються відповідно до тих норм, як у світі.
лікарі ШМД стануть додатковим джерелом розповсюдження вірусу. Тому, перше чим викликати подумайте: кого перед цим транспортували. Бо цікаві начальники в кабінетах пропонують лікарям прасувати захисний костюм із мембранної тканини - це реально смішно
Halina Lozun