Вінниця промислова. Будують фабрику з виробництва картону, є плани і на інші заводи

- На Гонти будують нове підприємство, яке в 2022 році дасть до 100 нових робочих місць. У подальшому, після реалізації всіх черг, тут буде створено до 300 місць.
- Жваво розвивається і решта промисловості Вінниці: «Рошен» будує логістичний центр, KNESS експериментує з воднем, HEAD зводить лижний завод.
- Де та які планують відкрити підприємства і скільки платять робітникам на вінницьких заводах?
На вулиці Гонти будують новий завод з виробництва гофрокартону. Замовником є картонно-паперова фабрика «Торгтехніка». У 2022 році планується здати першу чергу будівництва і створити до 100 робочих місць, а в подальшому тут буде біля 300 нових місць для робітників.
«В результаті запуску нових виробничих потужностей підприємство вироблятиме гофротару з картону», — пише у фейсбуку заступник міського голови Андрій Очеретний.
У коментарі журналісту заступник мера Вінниці розказав, що «Торгтехніка» вже має виробничі потужності у Вінниці, а новий завод дозволить їм покрити усі внутрішні та експортні замовлення.
Розпитали посадовця і про інші промислові підприємства, які останнім часом почали будуватись у Вінниці.
Водень, логістичний центр і станція на 1 мВт
Так, за словами Очеретного, фабрика «Рошен» хоче завершити найближчим часом будівництво Логістичного центру. І це дасть до 300 нових робочих місць.
Ряд розробок реалізовують сусіди «Рошенки» — підприємство KNESS, які у нашому місті роблять сонячні панелі на заводі KNESS PV.
— По Енергетичній у нас велика інтенсивність: це демонстраційний проект KNESS по зеленому водню. Якщо ця розробка буде визнана вдалою, то її розширять до промислових масштабів, — розказує заступник міського голови Андрій Очеретний. — Також KNESS будує замкнутий цикл виробництва балансуючих станцій. Пристрої генерують електроенергію для уникнення перепадів напруги в мережі. І десь на початку вересня вони хочуть ввести у експлуатацію балансуючу станцію потужністю 1 мВт. До речі, таких станцій в Україні раніше ніхто не робив — тільки імпорт з Китаю.
— Якщо ми кажемо про промисловість Вінниці, то які зарплати у рядових робітників? — питає журналіст.
— На промислових підприємствах Вінниці середня зарплата рядових робітників на рівні середньої у регіоні — тобто 12 100 грн. Але є підприємства, на яких платять більше, а є, де менше. Усе залежить від діяльності підприємства та необхідної кваліфікації робітників, — відповів Очеретний.
Інвестори Індустріальних парків
Жваво працюють і в Індустріальних парках на Немирівському шосе. Зокрема, у Вінницькому кластері холодильного машинобудування працює завод Green Cool компанії UBC Group. Планують побудувати другу чергу заводу з виробництва холодильників.
У парку «Вінтер спорт» наразі триває зведення заводу австрійців — тут компанія HEAD вироблятиме лижне спорядження. У цьому році вони планують закласти фундамент під свої приміщення.
— Також йде активне наповнення ще Вінницького індустріального парку, площею 35 га, яким опікується «Вінницький муніципальний центр інновацій», — вказав Очеретний.

Водночас, у попередні роки ми повідомляли, що у Вінниці побудують завод з виробництва лецитину та підприємство, на якому робитимуть будівельні матеріали. Але наразі ці два проекти «на паузі».
— У першої компанії кінцеві бенефіціари — литовці, у другої — португальці. Вони зацікавлені вкладати свої кошти у Вінницю, будувати тут свої підприємства. Але через черговий сплеск коронавірусу в Європі, призупинили ділові перельоти до України, — сказав заступник міського голови Андрій Очеретний. — Така ж ситуація через коронакризу в нас була і з австрійською компанією HEAD. Вони ж хотіли почати будівництво заводу ще в 2020 році, але старт цього процесу відбувся в цьому році.
«Маяк» готовий долучитися
Крім вільних територій, інвесторам пропонують «браунфілди» — колишні промислові зони.
— У ході перемовин з «Маяком», ми отримали пропозицію на використання їхніх приміщень — до 5000 кв.метрів вільних площ — під відкриття нових машинобудівних підприємств, — каже заступник міського голови.
— По розваленому «Підшипниковому заводу» і Хімпрому ведуться подібні перемовини? — питає журналіст.
— По Підшипниковому — ні. Там багато власників. Така ж ситуація і по Хімпрому. Важко спілкуватися з власниками, у яких різне бачення про те, яким чином буде використовуватися їхня територія. Але цей напрямок ми також будемо розвивати. Ми зацікавлені, аби у місті створювалися промислові заводи, що вироблятимуть продукцію з високою доданою вартістю, — каже заступник мера Андрій Очеретний.
За останні роки у Вінниці, нагадаємо, запустили три заводи: Green Cool, де збирають холодильники; ДП «Електричні системи», де роблять проводку для Mercedes; KNESS PV, де виробляють сонячні панелі.
Читайте також:
Туалет за 2 мільйони гривень побудують біля музею Пирогова
У Вінниці перебудують Батозьку. Що передбачає реконструкція за 178 мільйонів?
Хто віддав землю на Бригантині під забудову ТРЦ? Ми дізнались
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Чому регіонал порошенко постійно це порушує і виконистовує службове становище для особистого збагачення ?!!!!
Ви б за своїм клоуном слідкували краще)