На профілактичному обліку в поліції Вінницької області стоїть 4833 людини, які скоїли насильство в сім’ї.
Про це сьогодні, 7 липня 2016 року, повідомили під час круглого столу "Впровадження механізмів роботи із жінками, потерпілими від насильства, передбачених Стамбульською конвенцією, у національне законодавсто".
Для вінничанок, які постраждали від насильства в сім’ї, діє «гаряча лінія». Протягом першого півріччя 2016 року 511 людина вже звернулась за консультативною допомогою на лінію. З них 400 − це жінки, які постраждали від насильства в родині.
- Стамбульська конвенція - перша міжнародна угода, де зазначається поняття гендеру. Конвенція закликає залучити всі відповідні державні органи та служби з метою координованого подолання насильства стосовно жінок та домашнього насильства. Вона зобов’язує створити національну лінію телефону довіри для надання необхідної інформації та допомоги потерпілим", − зазначила експерт зі Львова Марта Чумало.
Варто зазначити, що за результатами перевірки заяви виносять офіційні попередження про неприпустимість скоєння насильства в сім'ї та ставлять на профілактичний облік осіб, які скоїли насильство в сім'ї. Офіційне попередження може бути винесено осудній особі, яка на момент його винесення досягла 16-річного віку.
Читайте також: Акція для сильних: Українки відкривають душу та розказують про сексуальне насилля
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер