Вінничани п'ють отруєну воду. Факт - 2013

Вінничани п'ють отруєну воду. Факт - 2013
Це, як каже директор “Фонду розвитку водоочисних технологій” Юрій Загороднюк, вдалося виявити у результаті досліджень проб питної води ще майже рік тому. А от на Вінницькому водоканалі та в обласній СЕС усе заперечують

У двох із десяти проб води, взятих у Вінниці, рівень миш’яку перевищує допустиму норму на 30 та 50%. Це викликає рак у вінничан, (у тому числі рак кишківника, шкіри та молочної залози). Так пише кандидат медичних наук, асистент кафедри гігієни та екології Київського національного університету імені Богомольця Костянтин Загороднюк у своїй роботі, опублікованій в науковому журналі Інституту гігієни та медичної екології імені Марзеєва.

Погана вода і рак

Директор “Фонду розвитку водоочисних технологій” Юрій Загороднюк стверджує, що якість питної води на Вінниччині не перевіряють як треба. Тому минулого року його громадська організація провела у Вінниці власне дослідження: взяли десять проб питної води і кожну перевірили у двох лабораторіях. Вінницької воду дослідили у лабораторії Національного медичного університету імені Богомольця та в сучасній референс-лабораторії у Києві.

Відео дня
> - Аналізи показали, що вміст марганцю в одній з проб питної води на 4% перевищує допустиму норму, - каже пан Загороднюк. - Ще у двох пробах ми знайшли миш’як, і немало: в одній він був на 30% вище норми, а в іншій, то взагалі, на всі 50%.

Пан Загороднюк каже, що про результати дослідження вони негайно сповістили керівництво Вінницького водоканалу. Але їм навіть не  відповіли (!)

- Системи очистки води у Вінниці, як і в цілому по Україні - це жах! Воду очищують хлором - і це у час, коли існує безліч альтернативних технологій безхлорної очистки води. І не такі вони коштовні, як дехто вважає. Просто нові технології не дадуть можливості розкрадати державні кошти за рахунок придбання дороговартісних російських коагулянтів. 

"Вода з миш’яком - не наша”

Про те, що ніякого миш’яку у вінницькій питній воді немає, не було і бути не могло, каже начальник лабораторії міського водоканалу Аліна Кравчук. 

- Звідки у нашому регіоні візьметься миш’як? Теоретично, миш’як у воду може вимиватися із сульфідних руд. А це властиво регіонам, де є шахти, - каже пані Кравчук. 

Аліна Кравчук розповідає, що щодня в лабораторії роблять щонайменше 800 проб води. На деякі показники вода досліджується щогодини:

- Ми отримали результати дослідження пана Загороднюка, - каже Аліна Кравчук. - І припускаємо, що проби води з миш’яком були взяті не з нашого водогону. Були дуже обурені такими звинуваченнями, але підняли документацію та перевірили всі проби води, які робилися того дня, коли пан Загороднюк проводив і свої дослідження. Порівняли результати їхніх аналізів із нашими - показники всіх проб води збігалися. Окрім двох - тих самих, де знайшли миш’як. Хіба що пробу води взяли не з поверхневого джерела, а з підземних вод. І то малоймовірно. 

Пан Загороднюк погодився спеціально для RIА провести ще одне дослідження якості води у Вінниці, результати якого ми зможемо порівняти з дослідженнями “Вінницяводоканал”. Пані Кравчук каже, якщо представники Фонду розвитку водоочисних технологій надумають провести повторне дослідження питної води у Вінниці, працівники водоканалу з радістю долучаться до такої ініціативи.

Чекайте наступних публікацій.

Опитування

Чи будете Ви святкувати День Святого Валентина?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (14)
  • Anonymous

    Да надо просто провести контрольные исследования, а пробы отбирать под видеокамеру. Отправить пробы в аттестованную независимую лабораторию и в лабораторию водоканала. И сравнить и показать народу по телевидению.
  • Anonymous

    У воді, яку Вінницяоблводоканал називає питною і яка насправді з ріки Буг... рівень миш’яку перевищує допустиму норму на 30 та 50%. Це викликає рак у вінничан, (у тому числі рак кишківника, шкіри та молочної залози)...
  • Anonymous

    Водоканал бере воду з Південного Бугу. Можна також звіритись з даними моніторингу якості річкової води, який проводить Басейнове управління водних ресурсів Південного Бугу. Вони щомісяця відбирають воду з річки в місці її забору водоканалом.
  • Anonymous

    Пусті балачки. Не вказано місця відбору проб води, коли це робили, як часто, чи це був разовий відбір проб. Стаття більше схожа на піар-хід власників фільтрів води - реклама.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:07 Вербна неділя: традиції та заборони, куди поставити освячену вербу 11:50 Вінницька торгово-промислова палата працюватиме в оновленій будівлі Пошти photo_camera 10:38 Вночі сили ППО збили над Вінниччиною ворожий безпілотник 10:05 Швидкий рецепт сирної паски від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 10:00 Як ви ставитеся до норми про вилучення авто у законі про мобілізацію? Ми запитали вінничан 09:17 В Україні відзначають День працівників швидкої допомоги. Історія, заборони та прикмети 28 квітня 09:00 Напівфабрикати: шкода чи користь? (партнерський проєкт) 21:11 Церковний календар на травень 2024 року: дата Великодня та інших важливих релігійних свят 19:43 На Вінниччині три медзаклади надають безкоштовну допомогу передчасно народженим немовлятам 18:07 Дванадцять класів та три роки профільної освіти: як зміниться навчання у вінницьких школах 17:46 Додому «на щиті» повертається Андрій Коценко, який понад рік вважався безвісти зниклим 17:44 Моделі морських дронів і корвету «Вінниця». Фінішував чемпіонат з судномодельного спорту photo_camera 16:33 Через низький рівень вакцинації на Вінниччині зростає кількість хворих на кашлюк 15:50 Найцікавіші відео про Вінницю. Яким наше місто бачать у різних популярних проєктах? play_circle_filled 15:24 До лав Небесного війська приєднався Геннадій Шуліков з Вінниччини 14:12 Уродженця Вінниччини генерала Олександра Яковця призначили головою Адміністрації Держспецтрансслужби
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up