Викладач ДонНУ Марія Бистра: “Незалежність легше здобути, ніж втримати”

Викладач ДонНУ Марія Бистра: “Незалежність легше здобути, ніж втримати”
Сьогодні, 22 січня в Україні відсвяткували 98 річницю Соборності України. Це свято відзначили і в ДонНУ, де студентам нагадали історію Акту Злуки. І своїми спогадами поділився учасник першого “живого ланцюга”

В Донецькому національному університеті розповіли про історію цього свята та чому саме незалежній Україні набагато більше ніж чверть сторіччя. Студентам прочитала лекцію кандидат історичних наук, доцент Марія Бистра.

- Акт Злуки між УНР та ЗУНР - це втілення української національної ідеї, - каже вона. - І сьогодні серед істориків проходять дискусії щодо “віку” незалежної України. Є думка, що 24 серпня 1991 року було відновлення незалежності України. Бо її проголошення відбулось ще 1919 року. Тому саме Незалежній Україні вже майже сто років.

Об'єднання двох республік, що виникли після розпаду Російської та Австро-Угорської імперії, втілило мрію українського народу про єдність України. Однак проіснувало трохи більше року через суперечності їх керівництва та окупації Польшею Західної України.

- Урок історії говорить про те, що державність і незалежність легше створити ніж втримати, - каже лектор Марія Бистра. - На сьогоднішній день, перед українським народом стоїть ще одне питання - формулювання державної ідеї. Що робити далі та куди рухатись - це питання майбутнього.

Наприкінці минулого століття українці висловлювали важливість цього дня, організовуючи тематичні флешмоби: у 1990-му році між Львовом, Івано-Франківськом та Києвом патріотичні сили організували живий ланцюг. І в новому столітті така традиція підтримувалася: у 2008 — 2011 роках у Києві такі «ланцюги» утворювали на мосту Патона. Під час лекції виступив проректор з науково-педагогічної, виховної та соціальної роботи Микола Удод, який був учасником першої такої акції. Він був одним з двох людей від Донецького державного університету.

- Ми стояли на вулиці в Києві, трималися за руки і було дуже холодно, - згадує Микола. - І це була мирна акція. Навколо їздили фургончики з великими камерами та зафільмували всіх учасників. І на кожну людину “Живого ланцюга” 1990 року правоохоронці збирали матеріали.

На лекції представили відео, де показані фотографії, дати, на яких український Донбас та невеликий фрагмент історії донецького вишу.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:33 Нардепи витратили 100 мільйонів на авто у 2025 році: серед них є двоє з Вінниччини play_circle_filled 14:12 У міськраді опрацювали понад 26 тисяч звернень громадян. Що найбільше цікавило вінничан 13:04 Яскраві весняні локації з’явились у Подільському зоопарку. Графік роботи та пільги для відвідувачів photo_camera 12:32 Понад 817 тисяч українців працюють у ФОПів: яка ситуація на Вінниччині Від читача 10:50 Батьки не повинні боятись розповісти про особливості своїх дітей, – педагог із 43-річним стажем, відмінник освіти України, психолог Наталія Горобчук 12:23 Юні волейболісти Вінниці здобули путівку на «колосівський» чемпіонат України 11:58 Полює на «лис» і «слонів». Вінничанка стала чемпіонкою України із шахів і радіопеленгації 11:23 На берегах малої річки Скельної вінничани зібрали гору шин та пів сотні мішків сміття photo_camera 10:31 Як ви оцінюєте стан кладовищ у Вінниці перед проводами? Ми запитали 10:14 Оренда комунального майна поповнила бюджет Вінниці на 38 мільйонів 09:04 У Луцьку група підлітків вчинила бійку з ТЦК, намагаючись «відбити» вінничанина. ВІДЕО play_circle_filled 08:14 Сьогодні православні християни відзначають Великдень. Історія, заборони та прикмети 12 квітня 21:00 Паска, крашанки та сіль — священник розповів, що варто класти до великоднього кошика 19:54 Ветеран відкрив креветкову ферму на Вінниччині та розповів як відбуваються процеси всередині photo_camera 18:33 На дорогах області збільшили кількість автопатрулів 17:19 Передвеликодній обмін: троє захисників з Вінниччини повернулися додому photo_camera 16:16 Порівнюємо зарплати у Вінниці та сусідніх обласних центрах: як вони змінилися за останній рік 16:04 Безкоштовна вакцинація тварин проти сказу: де та коли працюватимуть мобільні пункти 15:13 З Вінниці до аеропорту Кишинева без пересадок — Укрзалізниця тестує новий маршрут
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up