У Вінницькому обласному центрі крові не вистачає донорів усіх груп. Там просять про допомогу

У Вінницькому обласному центрі крові не вистачає донорів усіх груп. Там просять про допомогу
Фото: galnet.fm
  • Через пандемію коронавірусу у багатьох українських Центрах крові суттєво зменшилась кількість донорів. Запасів також майже не залишилося, зокрема у Вінниці. 

Сьогодні, 28 листопада на Фейсбук-сторінці Вінницького обласного центру крові з’явилося повідомлення про потребу донорської крові.

«Нам терміново потрібна донорська кров усіх груп! Звертаємось до всіх бажаючих здати кров. Лікувальні заклади міста та області потребують компонентів крові! Пам‘ятаємо, хворі не можуть чекати, допомога потрібна їм уже зараз!» — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що це вперше за тривалий період часу, коли працівники Центру звернулися до донорів з такого роду закликом. Раніше вони публікували інфографіки з кількістю крові, що у них залишилася. 

За ними можна було прослідкувати потреби в тій чи іншій групі крові. На жаль, нам не вдалося зв’язатися з керівництвом Центру та отримати від них більш детальної інформації про серйозність ситуації, які складається там наразі.

«Як би напружено ми не працювали, все одно маємо великий дефіцит у компонентах  донорської крові! Щиро дякуємо усім донорам, які у такий нелегкий час для нашої області та й для усієї країни приходять до Центру крові, аби поділитись частинкою своєї крові заради тих, хто вкрай її потребує!» — писали на сторінці медзакладу на початку цього місяця. 

Здати кров можна буде починаючи з понеділка, 30 листопада. Центр знаходиться за адресою: вулиця Пирогова, 48. Для зручності, медзаклад працюватиме і наступної суботи 5 грудня з 9.00 до 14.00.

Пам’ятайте, що напередодні донації не рекомендується вживати жирну, смажену, гостру і копчену їжу, а також молочні продукти, яйця і масло, горіхи, банани і авокадо. 

За 48 годин варто відмовитися від вживання алкоголю, а за 72 години — приймати ліки, що містять аспірин та анальгетики.

Крім того, потрібно бути повнолітнім і важити не менше 50 кілограмів. Не забудьте паспорт.

Читайте також:

У Вінниці безкоштовно тестуватимуть на ВІЛ. Де саме це робитимуть?

Чи витримаєте ви жорсткий локдаун на 3-4 тижні? (ОПИТУВАННЯ)

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (1)
  • валентина грушко
    Донорство дуже потрібно.Я сама теж колись була донором.Вважаю великою помилкою відміну платного донорство.Зараз ми починаємо плоди цього рішення.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:02 На Вінниччині чоловік екскаватором заблокував авто ТЦК. Суд призначив 85 тисяч гривень штрафу 10:14 Повітряні сили обмежили дані про російську балістику у ранкових зведеннях: що змінилося 09:48 Де у Вінниці 13 серпня вимкнули воду? АДРЕСИ 09:08 Додому повернулися Героями: Вінниця прощається з Михайлом Брацлавським та Миколою Бондарцем Від читача 11:04 Щотижня поруч: у Гайсині «Українська команда» роздає продуктові набори тим, хто потребує допомоги 09:02 Першокласний чек-ап (6 років): обов'язковий медичний огляд перед першим класом у Вінниці (партнерський проєкт) 08:06 13 серпня — День шульги та праведного Євдокима. Історія, заборони та прикмети 21:00 Серце потребувало термінової допомоги: у Вінниці кардіохірурги прооперували 66-річного чоловіка 20:04 Автомобілі та какао — серед лідерів імпорту на Вінниччину. Що область продавала за кордон 19:17 Тяжилівка, Каліча, Вовчик: навіщо Вінниці мапа малих річок і чому їм повертають імена photo_camera 19:02 94 шахрайські кол-центри накрили по Україні — вилучили мільйони доларів і елітні авто 18:09 Знепритомнів за кермом і врізався в газопункт — на Вінниччині 308 споживачів залишилися без газу 17:31 Староста, податківиця, посадовиця ТЦК та члени ВЛК: хто поповнив Реєстр корупціонерів на Вінниччині 17:12 Через два дні після мобілізації на Вінниччині помер 34-річний чоловік 16:09 VinBookFest повертається до Вінниці. Коли та де відбудеться книжковий фестиваль 15:04 Втратив батьків і дім, але не зламався — Віталій Остапенко випустив пісню про трагедію своєї родини 14:05 У Жмеринці BMW зіткнувся з велосипедом — 62-річного чоловіка госпіталізували 13:07 Через пожежу в гуртожитку евакуювали майже 20 людей 12:21 Пакунок школяра-2026. Як отримати 5000 гривень і де їх витратити у Вінниці? 12:04 Понад 60 асистентів уже пройшли підготовку на Вінниччині для супроводу дітей у школах
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up