Цей день в історії, 10 квітня: "Титанік" вийшов у своє перше й останнє плавання

Цей день в історії, 10 квітня: "Титанік" вийшов у своє перше й останнє плавання
10 квітня Англія вперше побачила банани, американець запатентував безпечну шпильку, а легендарний "Титанік" вийшов у своє перше й останнє плавання... Сьогодні святкують іменини Василі, Івани, Іллі, Миколи, Степани, Іларіони.

1633 рік — банани, раніше не бачені в Англії, починають продаватися в Лондонському магазині.

В 1849 році американець Волтер Хант запатентував безпечну шпильку.

Зробити це його змусила необхідність покрити борг в 15 доларів. Подумавши протягом трьох годин, він зробив ескіз і продав права на свій винахід за 0.

1912 року англійський лайнер "Титанік" вийшов у своє перше й останнє плавання.



"Титанік" — найбільше пасажирське судно світу класу "Олімпік". "Титанік" належав англійській компанії Уайт Стар Лайн. Під час першого рейсу корабель зіткнувся з айсбергом в Атлантичному океані та затонув. В цій аварії загинуло 1 517 чоловік. Історія "Титаніка" стала легендарною завдяки, зокрема, кільком художнім фільмам, знятим за мотивами цієї трагедії, останній фільм 1997 року отримав "Оскар".

У 1978-му — "Фольксваген" став першою неамериканською автомобільною компанією, яка почала складати авто на території США (у Вестморленд Каунті, Пенсильванія).

Народилися:

У 1935-му — Микола Касьян, український лікар-остеопат, мануальний терапевт. Народний лікар СРСР, заслужений лікар України.

Провів сотні тисяч операцій як костоправ.
У Книзі рекордів Гіннесса в 1993 році була наведена статистика: "Україна. Найбільше число костоправних операцій провів народний лікар Микола Касьян. Протягом 1990 року він здійснив вправлення хребетних дисків 41251 хворому, серед них - 19359 дітям".


1964 рік —Франк-Петер Рьоч, німецький біатлоніст (НДР).

1987-го народився Олександр Рибка, український футболіст, воротар "Оболоні" (раніше - київського "Динамо").



Чемпіон України 2007 року Срібний призер чемпіонату Європи серед молодіжних збірних 2006-го.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:38 ДТП на трасі Мізяківські Хутори — Стрижавка: водійка виїхала на зустрічну 12:03 Понад тисячу гектарів водойм повертають громадам на Вінниччині 11:15 Вперше за 15 років вінничанин виступить на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби 11:10 На Вінниччину насувається гроза: очікують до +35°C, зливи та шквали Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 10:30 Кращі місця для покупки квітів: як обрати та де замовити (парнерський проєкт) 10:02 На Брацлавській п’яний водій Hyundai влетів у зустрічне авто play_circle_filled 09:40 Без води та світла: оперативна інформація про відключення 4 липня 09:11 У Вінниці попрощаються з Олександром Вуглицьким, який загинув, рятуючи побратима 08:10 Сьогодні професійне свято правоохоронців України. Іменини, заборони та прикмети 4 липня 21:00 Вінницька область очолила рейтинг регіонів за кількістю антикорупційних вироків 20:04 У Северинівській лікарні відкриють одне з перших в Україні сучасних відділень онкореабілітації 19:19 Обіцяють гроші — крадуть ваші дані: як працює фішинг і чому це небезпечно 19:06 На Вінниччині виписали понад 1600 штрафів за перевантаження фур, та загалом порушень меншає 18:22 «Мамо, не звинувачуй себе»: як у Буші загоюють серця після втрати синів на війні 18:05 Трояндовий рай у Великій Кісниці: родина Гуровських вирощує понад десять тисяч квітів photo_camera 17:32 Суд скасував генплан, але Агрономічна сільрада хоче дорогу: що відбувається на провулку Весняному? play_circle_filled photo_camera 17:04 Вінничанин отримав десять років ув'язнення за проросійські дописи в соцмережах 16:15 У Вінниці об’єдналися дві відомі автошколи — тепер це «Водій Плюс» (Новини компаній) 15:58 Судитимуть за «смердючий бізнес»: керівника вінницької філії «Укрветсанзаводу» звинувачують в екозлочині
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up