Цей день, 4 жовтня: яке сьогодні свято. Що треба зробити, щоб розбагатіти

Цей день, 4 жовтня: яке сьогодні свято. Що треба зробити, щоб розбагатіти

В цей день, 4 жовтня, треба обов'язково сумлінно працювати. Наші пращури виконували обряди, які дозволяли сподіватися на родючий майбутній рік.

Сьогодні, 4 жовтня, в православній церкві вшановується пам'ять Кіндрата - одного з 70 апостолів, який проповідував Слово Боже в I столітті на території Афін і носив сан єпископа. Згідно з переказами, багатьох людей він навернув до християнства, і це викликало ненависть з боку язичників. Одного разу вони напали на Кіндрата і збиралися побити його камінням, але чоловік залишився живий, хоча й опинився у в'язниці, де помер від голоду. У переказі говориться, що смерть Кіндрата настільки вразила імператора Адріана, що він згодом видав указ, який забороняв судити людину без доказів.

Крім цього, в церкві відбуваються молебні на честь пресвітера Андрія і єпископа Іпатія.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

  • Якщо погода сьогодні сонячна і тепла, але вітер дме з північного сходу або півночі, то зима буде холодною
  • Яка погода сьогодні – такою вона буде ще чотири тижні
  • Якщо людина народилася 4 жовтня, то її талісманом є цитрин


Говорили, що 4 жовтня потрібно обов'язково працювати, оскільки саме це обіцяє благополуччя, багато грошей найближчим часом.

Погода ставала холодніше, а вранці могли бути заморозки. Звечора опалювали стодоли, біля яких збиралися молотники, співали пісні і розмовляли. Прийнято було починати роботу опівночі - для цього розводили багаття. Стодолами називали двоповерхові приміщення, які використовувалися для того щоб молоти зерно. Як правило, відокремлювали нижній поверх від верхнього за допомогою настилу. Виривали яму в земляній підлозі, щоб розводити там багаття. Жар в результаті проходив через грати і підсушував снопи.

Працівників пригощали вівсяною кашею і обов'язково говорили перед їжею: "Молотильщикам - каші горщик, а господареві - хліба ворошок". Увечері господареві необхідно було нагодувати робітників пирогами. 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (3)
  • Next
    Шановна автор,  Ольга Павлівна  "отоплювали" - отапливали, (рос.- топить)  на українській мові має бути - ОПАЛЮВАЛИ стодоли. Виправте свою помилку.
    Сара reply Next
    Дякую! Виправила) Гарного дня!
    Сара reply Next
    Дякую за уважність! Виправила) Гарного дня!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:49 Номерні знаки можуть зникнути з відкритих даних МВС. Представники бізнесу звернулися до міністра 14:12 Народився в День Незалежності та став її захисником: історія 35-річного прикордонника з Вінниччини 13:33 Як Вінниця наближала Незалежність: 57 днів голодування, протести та перший синьо-жовтий прапор play_circle_filled photo_camera 13:06 Соборна — пріоритет для громадського транспорту? У Вінниці тестують нову схему руху Від читача 10:48 У Вінниці відбулася важливий діалог у межах проєкту «Зустріч з Євгеном Магдою» — простору для відкритого діалогу про майбутнє нашої держави. 12:50 Пансіонати для літніх людей у Вінниці: огляд умов проживання, догляду та послуг (партнерський проєкт) 12:21 Тільки через суд. Як цивільні дружини загиблих воїнів виборюють право на 15 мільйонів 12:04 У Центральному парку Вінниці дерево впало на жінку — її госпіталізували 11:35 Такою Вінницю вже не побачиш: архівні кадри святкування Дня Незалежності понад 20 років тому play_circle_filled 10:48 Ветеранку з Гайсина Людмилу Менюк нагородили орденом княгині Ольги III ступеня 10:02 Водіям до уваги: на Івана Богуна частково обмежать рух до кінця листопада 09:37 Без води 24 серпня. Де у Вінниці ремонтуватимуть мережі 09:12 Захищав побратимів, будуючи фортифікації: на фронті загинув Олександр Петречук 08:06 Сьогодні — День Незалежності України. Історія, заборони та прикмети 24 серпня 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 17 по 24 серпня, які ви могли пропустити 20:08 Від басейну до байка: які спортивні секції безкоштовно доступні дітям у Вінниці photo_camera 19:07 Вінницьких педагогів навчають грати у «Світ Громад», щоб потім навчати дітей photo_camera 18:27 На Вінниччині зросла кількість інфікованих через укуси кліщів photo_camera 18:01 Не чіпай і клич дорослих: дошкільнята у Вінницькій області вчилися діяти у небезпечних ситуаціях photo_camera 17:05 Вінницький краєзнавчий музей викупив роботи подружжя гончарів photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up