«Це справжній музей каменів…» Пропонуємо оглянути дивовижні зображення на березі Бугу

«Це справжній музей каменів…» Пропонуємо оглянути дивовижні зображення на березі Бугу
Ще одним місцем сили назвали активісти природне ядро "Четвертинівське", що на березі Бугу. Його енергетику на собі відчули.
  • Музеєм загадкових каменів можна назвати місцину на Березі Бугу біля села Четвертинівка.
  • Знаходиться поруч з місцем битви під Батогом, де військо Богдана Хмельницького розбило поляків.
  • Краєзнавчу розвідку провели учасники історичного об’єднання «Гіпаніс» з Ладижина.
  • Що вони побачили?

Ці камені, мабуть, бачили козаків Богдана Хмельницького, які у 1652 році здобули перемогу над поляками. Вона увійшла в історію, як битва під Батогом. Такою є назва гори і річечки, що впадає у Південний Буг.

По обидва її береги лежить село Четвертинівка. Приблизно за три кілометри від села на березі Бугу розкинулося  природне ядро «Четвертинівське» , його ще називають природна екосистема з біологічним різноманіттям. Але найбільше місцевість вражає  загадковими каменями нерукотворних форм.

Відео дня

Роль скульптора виконали Природа і Час

Саме тут радять побувати любителям мандрівок дослідники з клубу «Гіпаніс». Запрошують науковців, які б дослідили територію.

—Те, що постало перед нашими очима, є неймовірними зображеннями! — розповів 20minut.ua заступник керівника «Гіпаніса» Петро Войт. — Ніби скульптор працював, але ж ні, бо тоді були б інші форми. Невже це все природа і час так постаралися? Крапля камінь точить. Мабуть, так воно й сталося.

Що відображено у каменях на березі Бугу?

Ось тільки декілька камяних форм, що їх можна упізнати під час огляду цього незвичного місця.

Плато у формі жіночого тіла

Один з каменів схожий на годинник. Є зображення вагітної жінки, Бога-Бика, Бога-Дракона, Змії. Є овальної форми камені, розділені тонкою лінією, ніби ниткою.

Камені закривають вхід до можливої печери. Є тут кам’яне плато у формі жіночого тіла, розміром приблизно 30х20 метрів. З-під нього сочиться вода у трьох місцях., струмені якої виблискують на сонці. З берега видно два острови. За переказами, біля одного з них вода накрила ще один великий камінь, він слугував переправою.  

—Я тут уперше, — розповідає активістка Анна Вовк. — Мені вдалося побувати у низці країн. Деякий час працювала в Африці, виконувала завдання за однією з міжнародних програм. Бачила багато різних і цікавих місць. Однак саме тут відчуваю неймовірну енергетику. Без перебільшення, можу сказати, що це місце є місцем сили. Я відчула це на собі. Те саме розповідала мої супутники.

 

Відбиток ступні і стріла вказують до переправи

—Багатьом з нас доводилося бачити інколи відбиток сліду від взуття, залишений у цементному розчині, — продовжує Петро Войт. — А це такий само слід ступні тільки у камені. Хто його видовбав? Скільки часу витратив на те, щоб залишити у граніті ступню людини? Головне для чого, з якою метою?

Співрозмовник каже, що можна здогадуватися. Бо відбиток ступні, а також стріли вже на іншому камені вказують в одному напрямку — до берега річки. За переказами, там була переправа. Замість моста лежала велика кам’яна брила, що з’єднувала берег з островом посередині річки.

Якщо вірити, камінь-міст дотепер лежить. Тільки його прикриває нинішня течія. Вода накрила переправу.

Печера волхва із замурованим входом

Легендами оповито ще один об’єкт — печера волхва. Так назвали її мої співрозмовники. Кажуть, вхід до неї надійно закритий тими само каменями.

Як свідчать легенди цього краю, колись у цій печері жили волхви-віщуни. Один з них на прорік поразку польському війську.

Можна побачити камінь з отвором.

—Тут кожен камінь таїть у собі загадку, — говорить Петро Войт. — Один з них схожий на зображення змії.  Може, це тільки мені воно таким здалося? Можливо, хтось інший побачить в уяві інше чудовисько.

Ми облазили  більшість з тих каменів, які своєю формою нагадують певну схожість. Кожен потім ділився враженнями, що «зарядився» енергетикою після такої екскурсії.

Плануємо видати альбом

—Це місце на березі Бугу мало б стати туристичним об’єктом, — каже керівник ГО «Ладижинська громадська рада» Андрій Скакодуб. — По-перше, поруч річка Батіг, місце історичної битви. Побувавши там, як не оглянути цей  справжній музей кам’яних нерукотворних фігур під відкритим небом?

На думку співрозмовника, кам’яні  «експонати» можуть бути пов’язані з буго-дністровською культурою, а це шість-сім тисяч років тому.

—Можливо, біля Четвертинівки знаходиться древній Храм Матері-Землі під відкритим небом, — каже Скакодуб. — Можна висловити припущення, що кам’яне плато у формі жіночого тіла, є центром цього храму. З-під нього почали бити три джерела. Місцеві кажуть, раніше цього не було

Названі ГО «Гіпаніс» і «Ладижинська громадська рада» планують підготувати фотоальбом з розповіддю про  природне ядро «Четвертинівське», у ньому окреслити екскурсійний маршрут з описом об’єктів. Будуть ініціювати створення Національного історичного заповідника.

У час, коли поїздки за кордон обмежені, є гарна можливість глибше дізнатися історію свого краю. Зокрема, про історичні місця навколо Четвертинівки. Добратися просто — спершу до Тростянця, а звідти недалеко до Четвертинівки.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
16:03 На Соборній тестують нові інтегровані зупинки громадського транспорту 15:02 Смертельна ДТП під Жмеринкою: 43-річний водій загинув на місці, пасажир — у лікарні 14:59 Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу 14:31 «Її постійно капають»: що пережила 16-річна дівчина після отруєння шаурмою в Калинівці Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 14:12 Жмеринчанин Володимир Горлей отримав почесну Грамоту Верховної Ради України 13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 Бізнес під сонцем. Вінницькі підприємства встановили 37,5 тисяч сонячних панелей 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up