Водний туристичний маршрут по притоці Дністра розробили у 2019 році. Починали з розчищення берегів і самої річки. На деяких ділянках прибирали повалені у воду дерева.
До роботи залучили професійного кораблебудівника Юрія Побережного. Він власноруч виготовив декілька яхт, човнів, один з яких за кресленнями ще 1886 року. Нині робить малі човни. Син Юрія дав їм назву «Горобчики». Побережний перемагав в обласному конкурсі бізнес-проектів «Малі плавзасоби».
Пан Юрій випускник Одеського інституту інженерів морського флоту, нині навчальний заклад має іншу назву — морський університет. Навчався на факультеті кораблебудування. Після отримання диплома працював за фахом у Росії. У перший рік незалежності України повернувся додому,
продовжує займатися улюбленою справою. Виготовляє плавальні засоби різних типів. На замовлення, звичайно. Зробив декілька невеликих човнів. На них разом з сином пройшов 52 кілометри по Бугу.
На прохання голови ГО «Туристична Ямпільщина» Мирослави Марченко допоміг організувати перші сплави. Було це два роки тому.
—Відпочинок на малих річках не несе в собі ризику, — каже пан Юрій. — Такі артерії не глибокі. Це не Буг і не Дністер. Разом з тим відчуття води нікуди не зникає. Човен тихо плине… Отримуєш задоволення ще й від споглядання прекрасних краєвидів. У будь-якому місці, при бажанні, можна зробити зупинку, аби зійти на берег і оглянути якийсь об’єкт. Вони зустрічаються на річці Мурафі у селах, через які протікає річка.
За його словами, малі річки мають свою привабливість і потенціал, який ще не використано у сільському туризмі. Це родзинка, яка викликає інтерес і в дорослих, і в дітей. До, речі, в дітей особливо.
Відкриваючи водний маршрут, активісти ГО «Туристична Ямпільщина» розраховують на туристів, які приїжджають у Бушу. Через це село протікає Мурафа.
Гостя з Одеси Триміра Романова, яка приїжджала з родиною в історичний комплекс «Буша», скористалася пропозицією здійснити сплав по річці Мурафа.
На одному з човнів на весла сів місцевий житель Сергій Кравченко, гостей супроводжувала екскурсовод Галина Пахольчак. Подорожували по воді на двох човнах.
Кажуть, це було поєднання релаксу й екзотики. Річка тихоплинна. Подорож заспокоює. Пахощі ароматів від весняної зелені дух забивають. Уздовж берегів зустрічалися чаплі, лелеки, дикі качки. На пасовищах бачили стадо кіз, череду корів. Міськими жителями такі картини сприймаються по-особливому.
Тривала подорож до села Біла. Далі Дністер впадає у Дністер. Поруч з цим населеним пунктом село Оксанівка. Там теж є що подивитися. У Дністрових скелях є залишки церкви. У зворотному напрямку туристів доставили автомобілем.
Це назва проекту, що став одним з переможців обласного конкурсу «Комфортні громади». Як пояснила Мирослава Марченко, переможців назвали 13 травня.
Він передбачає прокладення велосипедного туристичного маршруту по території півдня нашої області. Пройде по Ямпільській, Крижопільській, Піщанській, Ольгопільській, Городківській та Чечельницькій територіальних громадах.
Названі громади готували спільний проект, тепер так само спільно втілюватимуть його в життя. Як це відбуватиметься, з часом розповімо про це нашим читачам.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Приїхав до електрика - він закурив першим ділом і лізе в салон авто - я йому кажу, ти або кури або працюй, нахера мені цей дим в салоні.
Так і тут, сидить, жмуриться, дим в очі, смердить, дихати нема чим, сервіс, йопта ))