Склали список змін, які відчують вінничани у травні. Про них варто знати, бо деякі почнуть працювати вже з першого числа.
З 1 травня для вінничан встановлять річні тарифи на газ. Побутові споживачі їх отримають автоматично, без додаткового звернення. Оплата буде як і раніше, помісячною, до 25 числа.
Нацкомісія держрегулювання комунальних послуг схвалила, що базові річні тарифи заборонено підвищувати, але можна зменшувати. Газопостачальники встановили річні ціни від 7,8 до 13,5 гривень за куб. Зокрема, «Вінницягаз збут» буде продавати газ по 7,99 грн/м3.
При цьому споживачі, як і раніше, можуть змінювати свого газопостачальника і обирати інші тарифні пакети. Річні тарифи експерти називають «страховкою від сезонних коливань».
Станом на зараз немає такої ясності з тарифом на електроенергію. Під кінець 2020-го уряд скасував пільговий тариф 90 копійок за 1 кВт та встановили ціну — 1,68 грн за кіловат на місяць.
Дія єдиного тарифу на світло завершується 1 травня. Однак джерела порталу «Главком» стверджують, що на засіданні уряду, 21 квітня, схвалили рішення про продовження дії такого тарифу ще на два місяці — в травні і червні. Офіційних підтверджень цьому на сайті уряду, Міненерго наразі немає.
Решта тарифів — опалення і гаряче водопостачання, холодна вода, вивіз сміття тощо — для вінничан в травні залишиться на попередньому рівні.
Наступного місяця почнуть перепризначати субсидії на літній період. Раніше це робили без додаткового звернення. Тепер — тільки після подання нового пакету документів.
Потрапити на прийом можна за талоном попереднього запису, який призначають за телефонами: (0432)50-83-88, 50-83-96, якщо субсидію оформлюєте на Космонавтів, 30; (0432)50-86-70, 50-86-69, якщо хочете подати документи в «Прозорому офісі» на Замостянській, 7. Також можна записатись на прийом через «Персональний кабінет».
Відвідувачів просять дотримуватись усіх протиепідемічних рекомендацій: мати захисну маску, дотримуватись соціальної дистанції, не приходити до «Прозорого офісу», якщо занедужали.
І це не єдина новина про субсидії. Кабмін 14 квітня затвердив проект змін до Порядку призначення субсидій. Посадовці хочуть встановити нові правила, якими нібито «підвищують адресність субсидії». Проектом постанови пропонується:
У Міністерстві соцполітики вважають, що такі зміни посилять контроль, аби субсидії отримували ті люди, які справді їх потребують.
Заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко розповідав, що в окремих випадках, людина оформивши субсидію, купує валюти більш ніж на мільйон гривень, або два чи три автомобілі.
— Це окремі випадки, можливо, десяті частки відсотків. Але якщо ми говоримо про те, що субсидії це адресна допомога, то держава має правильно регулювати її надання і забезпечити її отримання саме тим, хто цього потребує, — розповів чиновник.
Варто зауважити, що станом на зараз, всіх цих змін немає в постанові уряду №848.
У травні, з нагоди Дня пам’яті та примирення, ветерани, учасники бойових дій отримають щорічні разові виплати.
— У Вінницькій області, станом на 1 квітня, на обліку в держреєстрі перебуває 43 тисячі 217 ветеранів війни та 101 людина з числа жертв нацистських переслідувань, які мають право на отримання щорічної разової грошової допомоги, — зазначив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.
Виплати нарахують автоматично — на карткові рахунки і поштові відділення, де ці люди отримують інші види державної допомоги.
Також в травні продовжать виплачувати муніципальну доплату. До 500 гривень щомісяця отримують пенсіонери та люди, які отримують держдопомогу на суму до 2000 грн на місяць. Виплати призначають після подання пакету документів та заяви, про що в цьому матеріалі.
Наступного місяця мають отримати свої доплати і медики, які задіяні в боротьбі з ковідом. За міською програмою, люди отримують «на руки» такі суми: 15 тисяч гривень — лікарі, 10 тисяч — медсестри, 8 тисяч — молодший персонал. Рішення про надбавки мають ще схвалити на сесії міськради, 30 квітня.
Вже на цьому тижні 2 травня греко-католики і православні вінничани відзначатимуть Великдень. Під час святкування діятимуть карантинні обмеження. На Раді церков при Вінницькій ОДА погодили правила, яких мають дотримуватись священнослужителі і прихожани:
Раніше, другий Великдень на карантині, відзначали римо-католики. Про це в матеріалі: Римо-католики святкують Великдень. Чи було під час карантину у вінницьких костелах людно?
У травні 2021 року буде 13 вихідних та 18 робочих днів, зокрема 3 додаткові вихідні — 3, 4 та 10 травня. Про це свідчить календар офіційних свят на сайті Верховної Ради.
Так, травень розпочнеться з чотирьох вихідних поспіль. На 1 та 2 травня припадають свята — День праці та Великдень, тому вихідні перенесуть на 3 та 4 травня.
Крім того, вже через кілька днів на вінничан чекають ще три вихідні поспіль — 8-10 травня. День перемоги цьогоріч припадає на неділю, тому вихідний перенесуть на 10 травня.
До кінця травня, нагадаємо, на вулиці Вінниці випустять два нових тролейбуси VinLine.
Читайте також:
Річний тариф на газ почне діяти з 1 травня. Яким він буде для вінничан?
Змінили процедуру призначення субсидій на літо. Що потрібно зробити?
Десятки тисяч зарплата та мільйонні статки: що задекларували головні комунальники Вінниці?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер