Батьків підкинутої у «Вікно життя» дівчинки міліція не знайшла. Але ця дитина скоро буде у своїй новій родині. Інформацію про неї нададуть подружжю вінничан, що хочуть всиновити чуже немовля. У Службі в справах дітей міськради кажуть, що процес встановлення контакту, а згодом усиновлення, найближчим часом почнеться.
- Ця чудова дівчинка народилася 13 лютого, у снігопад. Тому й Сніжаною назвали. Питання щодо усиновлення підкинутої дитини розглядається після досягненню нею двомісячного віку. Сніжана вже зареєстрована органами реєстрації актів цивільного стану. Отож, скоро інформацію про неї отримають кандидати в усиновлювачі, і це означає, що процес усиновлення розпочнеться. З цього моменту діє таємниця усиновлення. Скажу тільки, що це будуть вінничани, які перебувають на обліку у службі, як кандидати в усиновлювачі.
Скільки дітей у Вінниці шукають родини?
- У нашій службі на обліку більше сотні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновлені. Кожній такій дитині потрібна родина, незалежно від того, скільки їй років. Але більшість кандидатів в усиновлювачі мають бажання всиновлювати діток маленьких. А діти, що знаходяться на обліку у службі та шукають родини, в основному, старші 11 років або мають проблеми зі здоров’ям.
Яких дітей хотіли б взяти у сім’ю вінничани?
- Є сім'ї, які хочуть взяти дитину віком лише до року і конкретної статі. Станом на 1 січня 2012 року у нас на обліку перебувало 11 сімей. Дев’ять з них хочуть усиновити дитину від нуля до п'яти років, і тільки дві пари допускають можливість усиновити старшу дитину.
Як стати кандидатом в усиновлювачі?
- Слід звернутися до служби у справах дітей із заявою та надати необхідні документи. Ми опрацюємо їх, комісія надасть висновок, чи може ця сімейна пара чи особа, яка не перебуває у шлюбі, стати кандидатом в усиновлювачі. Так, це кропіткий процес. Але відступити від нього ні на крок не маємо права. Законодавством України передбачено, що надавати інформацію про дітей, які можуть бути усиновлені, можемо тільки кандидатам в усиновлювачі, які перебувають на обліку в тій самій службі, що і дитина.
Усиновлення - це пріоритетна форма влаштування дітей?
- Вінничани, які звертаються до служби, в основному, знають про усиновлення. Менше володіють інформацією, що крім нього існують такі сімейні форми влаштування як опіка, прийомна сім'я, дитячі будинки сімейного типу. Причому, держава надає постійну соціальну допомогу на утримання дітей, що виховуються в сім’ях опікунів, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу. Сума соціальної допомоги складає два прожиткових мінімуми відповідно до віку дитини. За дітьми зберігаються раніше призначені аліменти, пенсія. Батьки-вихователі та прийомні батьки також отримують виплати. Ми про це розповідаємо всім бажаючим, однак до нас звертається небагато вінничан.
Якщо бажаєте взяти на виховання сироту, усиновити дитину, створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу, звертайтеся за адресою: вул. Соборна, 50, кім. 401, 403, 404, тел.: 67-13-73, 67-14-24.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер