«Щотижня дрижимо та щокварталу міняємо шибки». У Калинівці знову лунатимуть вибухи

«Щотижня дрижимо та щокварталу міняємо шибки». У Калинівці знову лунатимуть вибухи
  • На території калинівського арсеналу, який здетонував внаслідок пожежі у 2017 році, триває розмінування. Місцеві мешканці уже не можуть цього терпіти.

З 7 квітня щоденно (окрім вихідних та святкових днів) з 12.00 до 15.00 на території військової частини А1119 знешкоджуватимуть залишки вибухонебезпечних предметів, які в наслідок надзвичайної ситуації не підлягають транспортуванню. Про це повідомляє командування військової частини А1119.

На сторінці Калинівської міської ради зазначають, що небезпеки для населення немає.

— Заходи із знешкодження будуть проводити фахівці інженерної та мінно-вибухової справи та будуть абсолютно безпечними для навколишніх населених пунктів, — зазначають у повідомленні.

Однак люди не задоволені, що знову будуть вибухи. Місцеві мешканці уже знають, що таке, коли горить і вибухає. Вони тепер кожного разу лякаються. 

Наталія Сенич відзначає, що у неї «іще перед очима той страх».

— Везіть і знешкоджуйте під міністерством оборони, як вони не могли їх вчасно утилізувати, ми вже з 16 року щотижня дрижимо. На горищі щокварталу шибки міняю. Чекаєте, поки хати порозсуваються, — каже Марія Кохан.

Також місцеві мешканці додають, що ці постійні вибухи продовжують руйнувати їх будинки.

У Любові Шевчук вибухи зняли дах. Ніхто не допоміг лагодити. Жінка каже, що військовим варто думати про людей.

— ... А хто буде ремонтувати будинки, які руйнуються від зривів???? Хто надав дозвіл на проведення зривів, чому не обійшли вулиці Українську, Лісову і не тільки, та не опитали жителів, чи зручно їм «підскакувати» на стільцях, під час вибухових робіт. І ще, скільки років будуть проводитись ці розмінування, — каже Валерій Бурик.

Вночі 26 вересня 2017 року, нагадаємо, сталася пожежа на складах боєприпасів 48 арсеналу.  Вогонь перекинувся на снаряди, яких за орієнтовними підрахунками вибухнуло 32-40 тисяч тонн.

Перший потужний вибух на складах пролунав приблизно о 22 годині. І це було так, що багатоповерхівки у Вінниці, за 20 кілометрів від складів, колихнуло як при землетрусі. Ніхто не знав, що сталося. Через кілька хвилин у Фейсбуці вже почали з’являтися перші повідомлення: «Вибухають склади боєприпасів під Калинівкою».

З Калинівки почали вивозити людей: тисячі мешканців Вінниці поїхали до калинівчан та жителів сусідніх сіл, аби вивезти з «пекла» людей. Потік автобусів та машин йшов на зустріч вибухам, нажаханих розривами снарядів людей забирали з підвалів та погребів. І попри побиті будинки, зруйнований арсенал та тисячі одиниць боєприпасів, які вибухнули в повітря, усі люди залишилися живими. Ту карколомну ніч, 26 вересня 2017 року, люди провели за межами рідних домівок. Більшість привезли до Вінниці, де влаштували в спортивних залах кількох шкіл.

Торік було три роки після трагедії. У наступному матеріалі ми згадали усі моменти тієї страшної події: Вибухам на калинівському арсеналі — три роки. Як це було і чи знайшли винних.

 

Читайте також:

Вкрав мікроавтобус та побив його. Зловили чоловіка, який полюбляє викрадати авто

На проспекті Космонавтів обмежать на три дні рух транспорту

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ols Kat
    Так а  що вирiшила комiсiя у листопаді 2020 року?



    Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/Podii/vibuham-na-kalinivskomu-arsenali--tri-roki-yak-tse-bulo-i-chi-znayshli-11138634.html
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:48 Тікав з ТЦК і поранився об колючий дріт: як відреагували у центрі 10:10 Лікування без сліз і страху: зібрали в одну добірку кращі дитячі стоматології Вінниці (партнерський проєкт) 10:04 Ремонтні роботи 25 березня: адреси без води та світла у Вінниці 09:38 Кількість поранених у Вінниці зросла до 18. Що відомо про руйнування Від читача 08:37 Круглий стіл з ініціативною групою з питань зниклих безвісти організував Хмільницький осередок ГО «Захист держави» 08:53 Двом постраждалим у Вінниці після атаки «шахедами» провели складні операції 08:06 Сьогодні віряни відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці. Історія, традиції та заборони 25 березня 21:00 Вінничани оговтуються після масованого обстрілу. Яка нині ситуація в місті photo_camera 20:15 Ціни на м'ясо і сало перед Великоднем: дізналися вартість продуктів на центральному ринку photo_camera 20:07 Внаслідок атаки дронів на Вінницю один чоловік загинув, ще 13 отримали поранення play_circle_filled photo_camera 20:02 Майже чотири роки страшного полону. У Борівці зустріли Захисника Миколу Синишина photo_camera 19:19 Лівий берег чи правий: порівняли райони Вінниці за комфортом та можливостями 19:12 Крадуть електроенергію і шкодять всім! На Вінниччині зафіксували збитки на 13 мільйонів 18:02 Вінниця опинилась під ударом «шахедів». У центрі й не тільки пролунали вибухи. ОНОВЛЕНО play_circle_filled 17:00 У Вінниці відкривається «Парк Легенд» із велетнями, тролями та іншими казковими істотами (новини компанй) 16:53 Калинівка, Гайсин, Липовець: який стан доріг на Вінниччині після зими та де вже триває ремонт? play_circle_filled 16:49 Відновлення дороги М-21: що вже зробили та які ремонти запланували play_circle_filled 15:24 Їхали ремонтувати колектор, а потрапили на пожежу. Як на Шимка бригада водоканалу допомогла гасити вогонь play_circle_filled 14:49 Теплиці у Вінниці: кого обирають вінничани і чому скупий платить двічі? (новини компаній) 14:46 «Вінницькі вовки» вийшли в лідери конференції чемпіонату Польщі з флаг-футболу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up