У хаті уже перекрили та утеплили дах, замінили вікна, триває побілка стін. Також перекрили комору, а у сторожці штукатурять стіни.
Кажуть, що реставрація буде масштабна та проходитиме у три етапи. Перша — це реставрація основних об’єктів: хати, комори, сторожки. Друга черга — це капітальний ремонт адміністративної будівлі та третя — благоустрій території.
Роботи проводяться з максимальним збереженням автентичного вигляду оселі.
— На цей час у хаті вже зробили підсилення фундаментів та стін, виконали гідроізоляцію підлоги, поштукатурили зовнішні і внутрішні стіни. Щодо даху, то тут завершено підсилення балок перекриття, покрівля утеплена. Встановлено всі вікна. Триває виготовлення дерев’яної веранди, яку відновлюють за кресленнями. Також наразі робітники білять стіни, — каже директорка музею Лариса Кравченко. — У коморі вже завершено перекриття даху, замінено дерев’яні фронтони, очищено стіни від старої штукатурки. У сторожці підсилили балки даху. Тривають підготовчі роботи до штукатурення стін.
До речі, також триває робота над наповненням експозиції. Частину експозиції хочуть зробити інтерактивною.
Довідка
Садибу письменника і громадського діяча М.М. Коцюбинського щороку відвідує понад 25 тисяч людей з усієї країни та Європи. Це один з найстаріших літературно-меморіальних музеїв у нашій країні. І має велике значення у формуванні загального образу міста – як культурного та туристичного центру. Тому важливо зберегти культурно-історичну спадщину міста.
Садиба Коцюбинського є пам’яткою історії національного значення і своєрідною візитівкою Вінниці. Відкритий 1927 року. Тут 1864 року видатний письменник народився та прожив з перервами більшу половину свого життя – 33 роки.
Читайте також:
«Побувати там варто, а їхати незручно»: вінничани просять облаштувати велодоріжку до Сабарова
Як масові гуляння додають роботи епідеміологам? Аналізуємо статистику тестів на COVID-19
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер