Народні обранці взялися за безхатченків. Як зазначають юристи, відтепер громадські організації не зможуть створювати притулків для бездомних людей.
У четвер, 12 грудня 2019 року, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому Закон щодо надання притулку бездомним особам (проект № 0932). Відповідне рішення підтримали 343 депутати, інформує Юрліга.
Документом вносяться зміни до Закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".
Відповідно до прийнятого Закону, бездомні і інші особи, які не мають постійного місця проживання, реєструються за адресою спеціалізованого соціального закладу, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, створених відповідно до Закону "Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей" (зараз - створених органами місцевого самоврядування).
Законотворці вказують, що діюча норма унеможливлює для громадських організацій створення подібних закладів і робить легітимними лише комунальні заклади, що створює загрозу зменшення соціальних інвестицій з боку недержавних організацій в соціальну сферу. Ця норма також суперечить ст. 1 Закону "Про соціальні послуги" в який вказано, що соціальні послуги надають підприємства, установи, організації та заклади незалежно від форми власності і господарювання, фізичні особи - підприємці.
Подача заяви про реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання таких осіб в порядку і строки, встановлені цим Законом, покладається на відповідну спеціалізовану соціальну установу, заклад соціального обслуговування та соціального захисту, де зазначеним особам надаються соціальні послуги відповідно до Закону "Про соціальні послуги" ( зараз - де проживають зазначені особи).
Як зазначено в пояснювальній записці, ця зміна відміняє дискримінаційну норму щодо прив'язки реєстрації в Центрі обліку для бездомних осіб до отримання лише соціальної послуги "надання притулку" і забезпечує передумови для розширення переліку соцпослуг, а саме до реєстрації з подальшою можливістю працевлаштування і попадання в систему соціальної захисту (пенсія, медичне обслуговування, участь у виборах тощо).
Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Вінницькі волонтери, які опікуються безхатченками, називають себе вартовими турботи. Вони щодня допомагають бездомним та людям, які потрапили у складні життєві обставини. Волонтери ГО «Полум’я надії» під час соціального патрулювання шукають бездомних людей на місцях скупчення.та щоп'ятниці годують їх на ринку "Урожай".
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер