На тижні, що минув. курс долара продовжив падіння, і Нацбанку довелося вживати жорсткі заходи для його утримання.
Невпинне зміцнення гривні триває вісім тижнів поспіль — з того моменту, як в середині жовтня Нацбанк активними продажами валюти не дозволив долару піднятися вище 25-й гривень, повідомляє сайт «Курс грошей».
В останні дні падіння долара набуває елементи т.зв. panic sell («панічного розпродажу»): експортери продають валюту відразу ж, як тільки вона заходить на рахунок. Крім того, з метою «заткнути дірку» в бюджеті країни через недонадходження доходів від проваленої програми приватизації в 2019 році,
Міністерство фінансів запланувало на найближчий вівторок необмежену за обсягом розміщення 4х-річних облігацій, які зараз користуються особливим інтересом у іноземних інвесторів. Уряд хоче залучити близько 16 млрд. гривень і хоча б частково покрити зростаючий дефіцит бюджету. Все це дає підстави стверджувати, що і Мінфін, і НБУ своїми діями сприяють подальшому зміцненню гривні.
У той же час не можна скидати з рахунків зустріч в нормандському форматі, яка проходить в Парижі. Від її підсумків і прийнятих на ній рішень залежить дуже багато чого. Зокрема, буде обговорюватися питання продовження транзиту російського газу через Україну.
Курс євро в Україні буде орієнтуватися на світовий валютний ринок FOREX і коливання долара до гривні. Діапазон коливань євро в світі на наступному тижні поки залишаємо незмінним — 1,0980-1,1230 долара за євро.
Що стосується курсу російського рубля, все буде залежати від того, чи продовжиться зростання ціни на нафту. Поки передбачуваний діапазон коливань залишаємо колишнім: 63,40-64,60 рублів за долар.
Читайте також:
«Вінницяоблводоканал» та фірма «Келі»: кого з вінницьких бізнесменів перевірять у грудні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 48 від 27 листопада 2024
Читати номер