Цієї п’ятниці, 8 травня, міський голова Сергій Моргунов провів брифінг, де розповів як борються з пандемією у Вінниці та що зміниться з 11 травня, разом з послабленням карантину, яке раніше ухвалив Кабмін.
Повністю трансляцію можна подивитися в цьому відео. А далі в тексті публікуємо найголовніші тези з його виступу.
У Вінниці, станом на 8 травня, 259 пацієнтів, що мають коронавірус. З них 151 людина вже одужала. На жаль, двоє людей померли від коронавірусу у Вінниці — їм було 73 і 66 років. За словами Моргунова, пацієнти мали багато супутніх патологій.
При цьому найчастіше хворіють люди у віці 40-60 років. Це 47% від загальної кількості випадків захворювання. Нині 35 вінничан лікуються в лікарнях, а 71 людина — вдома, на амбулаторному лікуванні під наглядом сімейного лікаря.
— За останніх два-три дні у нас збільшилося кількість нових випадків. Якщо раніше було 2-3 людини на добу, то за минулий день отримали 20 нових інфікувань коронавірусом. Прошу всіх уважно ставитися до свого здоров’я та до всіх правил, пов’язаних з карантином, — зазначив міський голова.
Більшість питань, які Моргунов отримав від ЗМІ, були пов’язані з тим, як місто буде жити і працювати після 11 травня, коли заплановано послаблення карантину в Україні. Зокрема, мер Вінниці відповів, що транспорту з понеділка стане суттєво більше.
— Були відповідні обмеження щодо користування громадського транспорту: їздити могли люди, що мали спецперепустки. Ми зменшили випуск громадського транспорту. У будні дні виходить 185 одиниць, у вихідні — 101. З 11 травня ми передбачаємо збільшення випуску на лінії транспорту, як це було до карантину — 265 одиниць.
Комісією буде визначено, що пасажири мають заходити через передні двері, проїхати в транспорті можна лише у засобах індивідуального захисту, і за умови — що є вільне сидяче місце. Окрім того, на час карантину запроваджується оплата проїзду виключно безготівково: через валідатори, SMS та QR-коди, — сказав Сергій Моргунов.
А от чи зможуть всі вінничани їздити у транспорті з понеділка? Міський голова Сергій Моргунов не сказав, що в нових правилах проїзду залишаться спецперепустки. Але у прес-службі міськради на наше питання відповіли, що «детально про правила проїзду в транспорті буде визначено у рішенні міської комісії з питань безпеки», яка збирається сьогодні, 8 травня.
ОНОВЛЕНО. На сайті міськради опублікували протокол комісії з безпеки. Так, у цьому рішенні, з 11 травня, вказано, що пускатимуть в транспорт всіх вінничан, але певні обмеження залишаються: люди мають заходити через передні двері, мають бути в захисних масках та за умови, що в салоні є вільне сидяче місце. Розрахунок — через валідатори, SMS та QR-коди.
Щодо проїзду пільговиків, то залишається в дії попереднє рішення комісії: їхній безкоштовний проїзд дійсний з 10.00 до 17.00. Якщо люди хочуть проїхати в інші години, то мають платити за свій проїзд.
Плюс, новим рішенням міської комісії внесли корективи й в роботу ринків. Попередній графік роботи — з 10.00 до 14.00 в будні, а з 10.00 до 16.00 у святкові та вихідні дні — вирішили скасувати. Ринки з 11 травня повернуться на звичайний час роботи, однак всі інші обмеження — температурний скринінг, наявність засобів захисту в продавців та покупців, дистанція у 1,5 метри тощо, залишаються в силі.
Коли відновлять роботу «Прозорі офіси»?
— Ми плануємо частково зняти суворі обмеження на роботу ЦНАПів. Будуть оформлені нові правила їх роботи вже сьогодні, на міській комісії.
Прийом відвідувачів буде за попереднім записом. В приміщеннях — не більше 15 відвідувачів у масках і рукавичках. Однозначно буде проводитися температурний скринінг. Консультації — лише в телефонному режимі. Далі будемо визначатися як змінити обмеження для Прозорих офісів.
Коли демонтують блокпости на в’їздах у Вінницю?
— Їх поставили за рішенням обласної комісії з питань безпеки і постанови КМУ. Тому їхній демонтаж буде здійснено після прийняття відповідної постанови. Світовий досвід передбачає комплексні заходи і в тому числі, обмеження руху автомобілів та створення таких незручностей. Але це вимушена міра, щоб ми змогли побороти коронавірус.
Через карантин школи працювали дистанційно. Чи передбачено для них організовані форми оздоровлення?
— Головний санлікар Віктор Ляшко зазначив, що школи і дитсадки почнуть працювати з 1 вересня. Ми не маємо права відкривати позашкільні табори на базі наших закладів, як ми це робили в попередні роки. Але якщо карантин послаблять, то ми ухвалимо відповідні рішення і запустимо такі табори влітку.
Зокрема, 210 дітей пільгових категорій отримають путівки для відпочинку на Чорному морі та в Карпатах.
Якими будуть втрати міського бюджету через коронакризу?
— Неодноразово говорив, що сам карантин і криза уповільнює розвиток економіки міста. За результатами першого півріччя очікуємо 370 мільйонів гривень. У березні це склало — 12 мільйонів, а в квітні — понад 160 мільйонів гривень. Це пов’язано з тим, що бюджет недоотримав заплановані податки з акцизу, нерухомості та землі. Нині ми розробляємо пільгові програми підтримки бізнесу. Але нам всім важливо ефективно розпоряджатися обмеженим ресурсом міського бюджету.
Яка ситуація з реконструкцією аеропорту «Вінниця»?
— У нас є два проекти: реконструкція аеровокзалу і посадкової смуги. Уряд Гройсмана передбачив 300 мільйонів гривень на реконструкцію злітної смуги. Ми зробили документацію, пройшли перевірку, обрали виконавця, який мав зробити роботи на 875 мільйонів гривень.
Але, на жаль, Уряд Гончарука ці кошти зняв. І на сьогодні реконструкція злітно-посадкової смуги відкладена на невизначений час. У бюджеті Вінницької міської ОТГ немає грошей на такі масштабні роботи, враховуючи карантин і коронакризу. Проект з реконструкції злітно-посадкової смуги відклали на невизначений час.
Реконструкцію нашого летовища, нагадаємо, доручили фірмі, яка будувала донецький аеропорт.
Читайте також:
У транспорті досі можна проїхати за готівку. Чому нічого не змінилося
ДТП на карантині. Чи стало менше аварій у Вінниці під час пандемії
Обіцянки на 300%: чи отримали вінницькі медики «ковідні» надбавки
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
міського електричного (трамвай, тролейбус) та автомобільного транспорту,
що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах:
6.1. Наявність у водіїв та пасажирів засобів індивідуального захисту, зокрема
респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно.
6.2. Кількість пасажирів - в межах кількості місць для сидіння, передбаченої
технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в
реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
6.3. Безготівковий розрахунок за проїзд.
6.4. Вхід/вихід пасажирів до/з транспортного засобу через передні двері.
6.5. Дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
На сайті міськради опублікували протокол комісії з безпеки. Так, у цьому рішенні, з 11 травня, скасовується проїзд в громадському транспорту за спецперепустками.
Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/Podii/poslablennya-karantinu-yak-bude-voziti-transport-z-11-travnya-u-vinnit-11057723.html
В даному випадку ніхто нікого не вбиває!
Спортивная радиопеленгация, также известная как охота на лис — группа спортивных дисциплин радиоспорта.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F