Понад 590 мільйонів гривень заклали на розбудову Вінниці у 2024 році — проєкт рішення

Понад 590 мільйонів гривень заклали на розбудову Вінниці у 2024 році — проєкт рішення
 • У міськраді підготували проєкт Програми капітального будівництва на наступний рік.
 • Серед її об'єктів — утеплення закладів освіти та медичних установ, будівництво нового дитсадка та бомбосховищ.
 • Що ще цікавого є в цьому рішенні? Ми проаналізували.

У вінницькій міськраді підготували проєкт програми капітального будівництва на 2024 рік. Переглянули документ та виділили найцікавіше.

Зауважимо, що тут не буде даних про те, скільки виділяють коштів на підтримку ЗСУ. Адже у цьому документі винятково ті проєкти, які стосуються розбудови.

Найбільша сума з програми — на освіту

Отож, загалом капітальна розбудова громади у 2024 році коштуватиме бюджету 593 мільйони 93 тисячі 728 гривень.

Відео дня

Так, департаменту капітального будівництва доручають продовжити проєкт з будівництва шляхопроводу між вулицями Янгеля та Левка Лук’яненка. 

Йдеться про міст, який з’єднає над залізничними коліями Тяжилів та Замостя. Міст більше не буде вантовим (дорожнє полотно мало висіти на сталевих канатах), його побудують залізобетонним.

Загальна довжина 1 кілометр 174 метри, з яких 425 метри має бути сама мостова частина: решта — під’їзні шляхи та дорога, яка пролягатиме по землі. На це закладають тільки 2,5 мільйони гривень, що свідчить про виконання підготовчих робіт. Його будівництво буде уже після війни.

Натомість на наступний рік запланували утеплення (термомодернізацію) низки закладів освіти. Це Палац дітей та юнацтва, дитсадки №№21, 38, 59, 74, Гуманітарна гімназія №1, школи №№8, 23, ліцеї №№ 18, 29, 31.

Ще продовжать будівництво протирадіаційних укриттів у ліцеях №№ 11, 12, 13, 23, 30, 33. Почнуть будівництво бомбосховищ у дитсадках №№28 і 60. І запланували зведення нового дитсадка в районі Академічний, по вулиці Олександрівська, на 12 груп. Останнє робитимуть за кошти забудовника мікрорайону.

Ну і наостанок у 2024-му запланували реалізувати проєкт-переможець Бюджету громадських ініціатив. Це будівництво інклюзивного майданчика на території ліцею №4, що коштуватиме громаді 1,2 мільйона гривень. Тоді як левову частку Бюджету громадських ініціатив — 17 мільйонів гривень — спрямують на підтримку ЗСУ.

Плюс, проєктом департаменту капбуду є реконструкція нежитлового приміщення №40 та частини нежитлового приміщення №39 (із заходами енергозбереження) з улаштуванням найпростішого укриття на вулиці Бандери, 6. На це ще заклали 20,5 мільйона гривень з бюджету громади.

Загалом, на реконструкції та будівництва у закладах освіти виділять 302 мільйони гривень. Це понад половина від усієї очікуваної вартості програми капітальної розбудови громади у 2024 році.

Утеплення та сонячна електростанція для медиків

Наступний пласт програми розбудови — будівництво та ремонти в медустановах.

Продовжать проєкт-довгобуд: зведення нової будівлі для Вінницького регіонального кардіоцентру, що реалізують спільно зі Світовим банком. На цей об’єкт дають 21,4 мільйона гривень, з яких 17,3 мільйона — виділяють з Державного бюджету.

Реконструкція з утепленням запланована у приміщеннях Вінницької лікарні швидкої медичної допомоги, пологового будинку на Коцюбинського, Центру надання медичної допомоги на Замостянській.

На наступний рік перенесли реконструкцію пульмонологічного відділення на Хмельницького шосе, 96. І ще хочуть зробити реконструкцію частини приміщення міської лікарні №1, де також облаштують сонячну електростанцію. Загалом, на медичні заклади з бюджету громади виділяють 40 мільйонів 863 тисячі гривень з бюджету розвитку громади.

Запланували розширення цвинтаря

Значно скромніші, у порівнянні з видатками департаменту капбудівництва, є кошти, які дають на проєкти департаменту міського господарства і департаменту комунального господарства і благоустрою.

На 2024-й запланували виконати: реконструкцію каналізаційної станції на Приймаченко, реконструкцію водогонів на Чикаленка (від будинків №84 до №124), на Лук’яненка, 42. Також мають виконати реконструкцію мережі водопостачання і каналізації по вулиці Берегового у Малих Крушлинцях; по вулиці Молодіжній у Великих Крушлинцях. І ще будуватимуть нову каналізацію і водогін для індустріального парку «ВінІндастрі», що у Вінниці на Немирівському шосе. Загалом це вартуватиме громаді 17 мільйонів 369 тисяч гривень.

Проєкти департаменту комунального господарства на 2024 рік є наступними:

 • проєктування доріг в індустріальному парку;
 • розширення кладовища на Сабарові;
 • будівництво комплексу зі знешкодження побутових відходів у Людавці.

Загалом, видатки на це складають 16 мільйонів 249 тисяч гривень.

Кошти на «Кристал» і «ВінІндастрі»

І залишок від програми капітальної розбудови бере на себе виконком міської ради. 19,3 мільйона гривень виділяють на модернізацію системи оповіщення населення; 62 мільйони гривень дають на продовження будівництва споруди технопарку «Кристал», що на 600-річчя. Половину від цієї суми (31,4 мільйона гривень) профінансують за кошти гранту від німецької урядової організації GIZ та ПРООН.

А також виконком міськради виступить замовником будівництва каналізації, водогону та нової лінії електропередач для індустріального парку «ВінІндастрі». Загалом, на ці видатки спрямують 81,1 мільйона гривень з бюджету розвитку громади.

Свої зауваження можна висловити на слуханнях

У Вінниці відбудуться громадські слухання, на яких представлять звіт з виконання Програми розвитку міської громади у 2023 році, а також проєкти програми розбудови і бюджету Вінницької міської громади на 2024 рік.

Слухання проведуть 15 грудня, о 15.00, в укритті на 600-річчя, 21 (підземне приміщення - спортивна зала). До участі запрошують усіх зацікавлених вінничан.

«Жителям Вінницької міської територіальної громади, які братимуть участь у громадських слуханнях, при собі необхідно мати паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України - для осіб, недавно прийнятих до громадянства України)», — пишуть на сайті міськради.

Опитування

Чи влаштовують вас плани мерії на розбудову міста у 2024 році?

 

Читайте також:

Незаконне будівництво по вулиці Первозваного? Дізналися нові деталі конфлікту

Майже 400 мільйонів гривень Вінниця витратить на укриття — Хто освоює ці кошти?

Біля Писарівки будують автозаправку — Прокурори вважають її незаконною

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
 • AK

  Хороші блани, але агент Козир та Путін все ще воюють з нами.
 • Читач92

  Прочитавши плани нашої міськзради , умене виникло до них запитання - а що війна  закінчилася?  Якщо не спрямовувати кошти на ЗСУ, то кацапи прийдуть до нас і всі їх будівництва зникнуть за лічені дні і по-друге, якщо  перечислять гроші на ЗСУ, то нічого не зможуть вкрасти, а на свіх цих будівництвах вони добре нагріють руки. Люди не мовчіть!
 • TRANSPORT Group company

  Все зрозуміло далі дерибан коштів а на Зсу болт забили.

keyboard_arrow_up