Платіжки на опалення мають зменшитися на 300-400 гривень. Що на це кажуть тепловики?

Платіжки на опалення мають зменшитися на 300-400 гривень. Що на це кажуть тепловики?
  • Ціна на газ у грудні 2019 року на 31% менша, аніж у грудні 2018 року. «Блакитне паливо» є найбільшою складовою тарифу на тепло.
  • Тому Кабмін дав механізм теплопостачальникам, щоб ті змінили свої тарифи у бік зменшення. І грудневі платіжки були на 300-400 гривень меншими.
  • Як на такі зміни реагує «Вінницяміськтеплоенерго»? Ця компанія є найбільшим постачальником опалення і гарячої води в нашому місті

Платіжки за теплову енергію у грудні можуть бути знижені на 300-400 гривень. Про на Раді регіонів, 24 грудня, говорив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Платіжка за опалення складається на 75% з ціни газу. І сьогодні у тарифі «сидить» ціна на газ 7482 гривні (за 1000 кубометрів, станом на грудень 2018-го - авт.). Хоча зараз ціна на газ на ринку 5132 гривні. Отже, якщо газ здешевшав на 30%, то це має переміститися у тариф (на опалення - авт.). За нашими підрахунками, вже в грудні, якщо правильно здійснити ці нарахування, людина може отримати у своїй платіжці на 300-400 грн менше. Це дуже відчутно», — каже Гончарук.

Важливі нюанси

Згодом на урядовому порталі опублікували постанову, яка забезпечує тепловиків механізмом коригування. І за нею тепловикам пропонують перерахувати не тільки платіжки на грудень, а й взагалі — на всі місяці опалювального періоду, починаючи з грудня 2019 року.

Відео дня

Головна підстава для перерахунку — якщо ціна газу була меншою аніж 7482 гривні за тисячу «кубів» без врахування зміни тарифу на транспортування, розподілу та націнки постачальника газу.

Отож, різниця в діючому тарифі та після перерахунку спрямовується споживачам в оплату майбутніх платежів.

За наявності у споживача заборгованості за спожиті послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води сума перерахунку зараховується в рахунок погашення існуючої заборгованості споживача відповідно до черговості її виникнення.

За результатами перерахунку ціни опалення і гарячої води перерахунок розміру призначених житлових субсидій, пільг на оплату цих послуг не здійснюється.

Крім того, у постанові Кабміну йдеться, що теплопостачальник має вносити нову ціну на опалення і гарячу воду в платіжки, починаючи з грудня 2019 року (платіжки за грудень отримаємо в січні 2020 року - авт.) 

А до цього — повідомити про рішення щодо зміни розміру нарахувань за тепло і гарячу воду на своєму сайті та/або на сайті органу місцевого самоврядування.

Треба «добро» від Нацрегулятора

Що про це кажуть тепловики? Звернулися за коментарем речниці «Вінницяміськтеплоенерго» Сніжани Шпікіної:

— Оскільки КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» є ліцензіатами НКРЕКП, підприємство звернулося до НКРЕКП для отримання консультацій щодо механізмів реалізації цієї постанови Кабміну. Тож станом на сьогодні механізм реалізації даної Постанови підприємством на етапі опрацювання. Про дії стосовно Постанови буде повідомлено додатково, — розказала речниця тепловиків.

Станом на 28 грудня продовжують діяти тарифи, які ухвалили ще 1 січня 2019 року.

Водночас, в деяких містах вже почали зменшувати платіжки на тепло:

«Черкаси, Житомир, Кривий Ріг, Обухів та багато інших міст уже переглядають тарифи. Яскравий приклад Кропивницького — там сума в платіжці вже буде меншою на 28,7%. Закликаю всіх представників влади на місцях активно долучатися до цього процесу!» — написав у своєму телеграмі прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Раніше розбиралися з чого складається тариф на опалення і як його створюють. Начальник фінансово-економічної служби тепловиків Сергій Корчака розказував, що справді на 75% тариф складається з ціни на газ. І щоб зробити новий тариф, який набув чинності з 1 січня 2019 року, вони почали його формування ще в лютому 2018 року!

— Маю надію, що це узгодить регулятор не пізніше грудня 2018 року. Тоді як вартість газу, що є основною складовою тарифу, може змінитися вже найближчим часом, — казав раніше Корчака. — Тобто, ми не можемо оперативно скоригувати тариф на тепло та гарячу воду, оскільки законодавцями прописана довга процедура узгодження, яка триває близько одного року.

Нагадаємо, швейцарці завершили проект модернізації котелень у Вінниці, на який витратили 8 років та 710 мільйонів гривень.

Читайте також:

Головне фото: архів «20хв»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Олег Вишневский
    В одасти добавили за транспортиоовку газа єто подарок к Новому году ! То отменяют то добавляют !
  • Анатолий Перушев
    КТО ПИШЕТ ЭТУ ХЕРНЮ    ??? ВИННИЦЕ НИКТО НЕ ОБЕЩАЛ!!!!
  • Владимир Усик
    Дабы избавиться от повышения тарифов ХОЗЯЕВАМИ облэнерго, облгаза и облтеплосети, наше правительство любой ценой должно национализировать эти предприятия ! Надо исправить допущенные ошибки, (если это можно назвать ошибками) предыдущих президентов. Только НАЦИОНАЛИЗАЦИЯ !!! Проведите, пожалуйста референдум по этому вопросу, и вы увидите, что народ мечтает об этом.
    Поpошок reply Владимир Усик
    Націоналізатор куєв
  • Владимир Усик
    Уменьшить тарифы ПРОСИТ ГЛАВА ГОСУДАРСТВА у, (теперь уже) ХОЗЯИНА теплосети. Люди добрые, вы видите эту ситуацию ? Глава государства должен становиться на колени перед ХОЗЯИНОМ !!! А чем же вы думали, когда продавали облэнерги, облгазы, облтеплосети ??? Я уже не говорю о многих больших предприятиях, которые теперь дают огромные состояния олигархам, а не в бюджет страны. Что же думали тогда наши КЕРМАНЫЧИ, и бездельники В.Р. ??? И столько же неприятностей теперь приносят эти ХОЗЯЕВА !
    Орест Лютий reply Владимир Усик
    Не глава а слуга, нікого він не просить бо він нічого не обіцяв. І ще. ви теж порушуєш закон, а якщо вам на це вкажуть то швидше за все пошлеш на .Уй.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:06 Сьогодні вітаємо Максима та Івана. Історія, заборони та прикмети 21 квітня 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 14 по 21 квітня, які ви могли пропустити photo_camera 20:05 Незламний вінничанин: історія бійця, який після втрати ноги став чемпіоном photo_camera 19:09 У Вінниці встановлюють нові вуличні кашпо з деревами для затінку та краси photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:11 Вінницький художник Володимир Козюк представив виставку «Україна крізь віки» у Страсбурзі photo_camera 17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up