У хабі «Місто змістів», 26 лютого, обговорили впорядкування вивісок на фасадах окремих будинків в центрі міста. За словами головного архітектора Вінниці Євгена Совінського, у цей перелік увійшли 45 будинків на вулицях Грушевського, Магістратська, Оводова та на інших, що відходять від Соборної.
Совінський розказав, що поки що немає комплексних схем з планом розміщення вивісок на фасадах цих будинків. А підприємців зібрали, щоб дізнатися про їхні пропозиції та відповісти на питання про «правильні таблички». Даємо переказ того, про що говорили на зустрічі, з відповідями головного архітектора Вінниці.
— Я не проти змінити вивіску. Але як зрозуміти, що наші сусіди також замінять свої вивіски? Якщо цього не станеться, то ми будемо втрачати клієнтів.
— Після розробки комплексної схеми для ваших будинків ми даємо два місяці часу на заміну вивіски. Надалі будемо надсилати попередження. Якщо підприємець ігнорує попередження, то йому вручають припис на усунення порушення. Якщо підприємець не реагує, то надалі буде комісія при виконкомі та після неї — «Архітектурно-будівельний сервіс» приїжджає, зрізає вивіску та забирає на арештмайданчик. Щоб її забрати потрібно сплатити вартість робіт, і, як правило, в таких випадках підприємці забирають свої вивіски.
— А скільки цей процес впорядкування має тривати?
— Зазвичай, п'ять місяців. Саме стільки витратили часу на впорядкування вивісок по Замостянській — у березні починали консультації з підприємцями, у вересні — вже відбувалися демонтажі табличок.
Наша вивіска зроблена у формі нашої торгової марки та має фірмовий колір. Я так розумію, за новими правилами нам доведеться повністю її переробляти. Як нам бути?
— Закон захищає підприємця в індивідуальній кольоровій гамі вивіски. Те, на що вона закріплена до фасаду — фризова конструкція — приймається відповідно до типу, кольору і стану фасаду. Але те, що закріплено на фризовій конструкції — тобто ваша вивіска — ми можемо лише рекомендувати «приглушити» занадто яскраві кольори. На форму, колір, шрифт ми не впливаємо. Ми впливаємо лише на розмір вивіски й місце її розміщення.
— Наш магазин працює на Хлібній. У нас зараз вивіска на «розтяжці» і її видно з Соборної. Чи можна буде зробити її «прапорцем», щоб і надалі було видно?
— Ні на опорах, ні на елементах благоустрою, ні на деревах розміщення вивісок не допускається. Можна зробити кронштейн на стіни за дотриманням вимог — він не може «вилітати» на 2-3 метри. За погодженням власника будівлі можна зробити інформаційну табличку-вказівник на торці будівлі.
Наше комерційне приміщення розміщується на третьому поверсі. Чи можна зробити нам там вивіску?
— Якщо комерційне приміщення на третьому поверсі, то це розглядається в індивідуальному порядку. За три роки роботи над упорядкуванням вивісок я можу перерахувати таких випадків на пальцях однієї руки. Якщо у вас підприємство на третьому поверсі, то ідентифікація вашого закладу може бути на першому поверсі у вигляді таблички, поряд з вашими сусідами. Або табличка біля входу над сходовою клітиною. Як можна вийти з цієї ситуації? Не заборонено розміщувати неонову рекламу, постери, електронні табло у вікнах з середини приміщення.
Ми зараз відкриваємо кафе і поки буде розроблятися комплексна схема на наш будинок, то ми залишаємося без вивіски. Чи можна поставити «розкладушку» з назвою нашого закладу?
— За ці «спотикачі» одразу штрафує «Муніципальна варта». Ваш будинок (Театральна, 7) є пам'яткою архітектури. На ньому буде суворе обмеження типів конструкції — вам простіше сфотографувати частину фасаду, де буде вивіска і проконсультуватися з нашими спеціалістами, що робити — або встановити якусь тимчасову конструкцію, щоб перечекати чотири місяці, або одразу розробляти вивіску за правилами, яку ми врахуємо під час розробки комплексної схеми.
Де можна проконсультуватися?
— 23 робоче місце у Прозорому офісі на Соборній, 59. Фахівець прийматиме щовівторка, у другій половині дня. Приходьте з фотографією свого фасаду, де плануєте розмістити вивіску. Було б добре, якби ви принесли ще й попередні креслення своєї вивіски, щоб ми змогли зрозуміти ваше бачення і перенести його на комплексну схему.
Впорядковувати вивіски, нагадаємо, почали ще у 2018 році. Тоді чиновники зробили стандарт для всіх вивісок на Соборній. Потім взялися за Замостянську, і після — впорядкували таблички магазинів на частині вулиці Пирогова.
Раніше голова спілки підприємців «Стіна» Олександр Печалін казав, що бізнес не задоволений тим, що разом з новими вивісками міська влада вимагає і ремонт фасадів будинків за кошти підприємців. А також висловив критику на те, що процедура погодження нових конструкцій є непрозорою та незрозумілою для підприємців.
Під кінець 2019 року мерія ухвалила рішення, яким запроваджують стандарт для вивісок. Детально про «правильні вивіски»з коментарями службовців та посиланням на стандарти — у цьому матеріалі: Бізнесу варто знати. Розробили стандарт для вивісок у Вінниці та Десні
Як ставитесь до вимоги влади міняти вивіски, бо вони неправильні?
Читайте також:
Кредит 5-7-9%. На що дають гроші та які відгуки вінницького бізнесу
Монополія обленерго, РРО і держнагляд. Про проблеми бізнесу говорили з нардепом Іриною Борзовою
Афери з банківськими картками: яка схема — фейк, а що справді працює
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер