Кострубаті вивіски приберуть з Замостянської. А якими будуть нові?

- Від Будинку офіцерів і до палацу «Зоря» наведуть лад з вивісками.
- Архітектори порахували, що більше 80% всіх рекламних табличок не відповідають стандартам, які влада прийняла ще в 2015 році.
- Підприємці погоджуються на заміну, але й готуються змінити правила
У середині березня виконком міської ради затвердив комплексну схему розміщення вивісок на Замостянській. Мають замінити вивіски на всіх будівлях, які є на цій вулиці. А це 30 будинків та 268 табличок магазинів, офісів, бюджетних установ тощо.
Сучасний стан вивісок заступник директора департаменту архітектури та містобудування Євген Совінський назвав «хаосом».
— Магазини на Замостянській з'явилися протягом останніх 10-15 років. І їхні вивіски встановлювалися аналогічно. Усе це створило певний хаос, який не відповідає композиції фасадів, — сказав Совінський. — Орієнтовно треба замінити 80% від усіх вивісок. Потрібно, аби вони були на одній висоті, мали однаковий розмір шрифту, колір фризу (підкладки під вивіску - авт.). Колір літер на вивісці визначає сам підприємець, відповідно до свого бренду.
Роздають попередження
Безлад виправили, поки що, на папері. До кожного з 30 будинків намалювали прийнятну чиновниками комплексну схему розміщення вивісок.
Зокрема, на прибудові між РАЦСом та будинком побуту «Ювілейний» підприємцям пропонують зробити вивіски з об’ємними літерами в один рівень і на сірій підкладці. А банкам на Замостянській радять прибрати або зменшити яскраві основи під вивісками.
Підприємцям представляли цю схему на двох заходах, збирали їх зауваження.
За його словами, ця робота вже почалася. Представники міської влади стали роздавати попередження про приведення вивіски до стандартів з 18 березня. Точної дати, коли наведуть лад з вивісками на вулиці, немає.
— Якщо підприємець зняв стару вивіску та затвердив у нас нову, згідно зі стандартами, то він укладає угоду з виробником. Залежно від потужностей, виробництво нової вивіски може тривати як один тиждень, так і один місяць.
Змінять стандарти вивісок
Голова спілки підприємців «Стіна» Олександр Печалін сказав нам, що скарг від бізнесу ще не отримував. Хоча і додав, що підприємці жалілися на ідею з вивісками у 2018 році, коли приводили до ладу таблички на Соборній.
Олександр Печалін також розказав, що цього року спілка «Стіна» разом з міською владою перегляне положення про вивіски у Вінниці, яке було прийнято у 2015-му і змінене у 2017 році.
— Напрацюємо концепт документа, який задовольнить як інтереси підприємців, так і міської влади. Зокрема, прозору і зрозумілу процедуру погодження вивісок, — розказав Печалін.
За рішенням міської ради, цей регуляторний акт запланували переглянути в другому кварталі 2019 року. Тобто, вже цієї весни. А у департаменті архітектури казали, що наступною вулицею після Замостянської, де наведуть лад з вивісками, може стати вулиця Пирогова.
Ознайомитися з рішенням виконкому по вивіскам на Замостянській можна за цим посиланням: goo.gl/bnwPNh
А за цим посиланням можна знайти стандарти і бланки для погодження нового типу вивіски: goo.gl/ziWSQc
Центр не став «вітриною» правильних вивісок
Торік взялися за впорядкування вивісок на Соборній. У мерії казали, що підприємцям треба замінити більше 400 вивісок на 74 з 80 будинків. Давали час на це до 1 вересня 2018 року. Але процес досі не завершений.
«Станом на 22 лютого 2019 року було демонтовано 352 зовнішніх вивіски. Підлягають демонтажу:
- Вивіски, розміщені на огорожі та на вхідній брамі між будинками №52, №56.
- Вивіски на будинку №92.
- Впорядкування вивіски на фасадах будинку №95 планується здійснити після проведення реставрації фасадів цього дому», — відповіли нам у інформаційному запиті.
Причиною затягування процесу впорядкування табличок стала, як пояснили у відповіді, постійна зміна суб’єктів господарювання, самовільне і хаотичне розміщення вивісок та рекламних носіїв підприємцями.
Чіткої дати, коли повністю наведуть лад з вивісками на Соборній, нам не вдалося отримати.
Нагадаємо, у мерії запланували відремонтувати фасад будинку на Замостянській, 27. Про це читайте в матеріалі: Будинок залізничників стоїть на місці розбомбленого храму
Вас можуть зацікавити матеріали:
- «У нас під домом військові снаряди». Що пам’ятають старожили будинку біля Вежі
- Новий міст буде довжиною 627 метрів. Орієнтовна ціна — 900 мільйонів гривень
- Мерія відповіла на петицію про недоліки реконструкції на Замостянській
Фото в матеріалі: скріншоти з рішення виконкому, «20хвилин».
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
У матеріалі є й про центральну вулицю.