На Замковій горі встановлять найвищий у області прапор України. Що відомо?

На Замковій горі встановлять найвищий у області прапор України. Що відомо?
Найвищі прапори встановлять й в інших областях України. Причиною «буму» 50-80-метрових щогл є доручення президента Зеленського
  • На вершині історичного пагорба, що поблизу Староміського мосту, встановлять флагшток з прапором. 
  • Його висота — 50 метрів. Наразі ціна конструкції невідома, але подібні флагштоки ставлять у Житомирі, Хмельницькому, Черкасах, Харкові та інших обласних центрах.
  • У якому місті буде найвищий флагшток, якого розміру будуть прапори та скільки це все коштує?

Виконком міськради дозволив побудувати в місті флагшток з найбільшим у нашій області українським прапором. Висота споруди складатиме 50 метрів. Очікується, що його збудують до Дня прапора України, 23 серпня.

Два місця для флагштоку

Про найвищий на Вінниччині український прапор стало відомо ще у березні. У мерії спочатку задумали поставити його на вулиці Оводова, 2, поблизу школи №3. 

У оголошенні до закупівлі на виготовлення проекту конструкції вказали коротку характеристику та вимоги до об’єкта.

«Флагшток, висотою 50 метрів, буде домінувати над забудовою міста та добре проглядатись з Київського мосту — однієї з головної магістралі в’їзду до міста з боку Києва, — йдеться в оголошенні. — Навколо монумента з флагштоком передбачити ремонт підходів та під’їздів. Розробити благоустрій, а саме: встановлення лавок, урн, озеленення (посадка дерев, кущів, улаштування газону) по периметру».

Наскільки буде великим полотно українського прапору в закупівлі не вказано.

Ще минулого року був скандал, пов'язаний з Замковою горою. Екскаватор за замовленням місцевого підприємця почистив схил пагорба / Фото Наталії Корпан

Однак на виконкомі 10 червня вирішують змінити місце розташування — обрали Замкову гору, що є однією з найвищих точок у Вінниці.

Буде підсвітка прожекторами

Цікаво те, що на виготовлення проекту флагштоку біля школи №3 вже провели тендер, з вартістю закупівлі 255 тисяч гривень. Підрядник, товариство «БМУ-5-Б», мав здати готовий проект до кінця травня. Тобто, в мерії збираються ще раз витрати гроші на проект флагштоку, але вже на Замковій горі?

— Закладені кошти не були витрачені. Цьому ж підряднику доручили розробити проект на Замковій горі, — розповів директор департаменту капітального будівництва Ігор Откидач.

«Центр історії Вінниці» та громадські організації ще в 2018 році презентували проект «Вінницького замку» —  комплексу з музеєм, амфітеатром, фестивалями тощо. Місце будівництва — Замкова гора. Чи буде заважати флагшток для реалізації цього проекту у майбутньому, наразі невідомо / Фото: Центр історії Вінниці

Откидач підтвердив, що новим рішенням виконкому не змінили основні характеристики флагштоку: він буде висотою 50 метрів, буде благоустрій території на Замковій горі та, зокрема, під щоглою поставлять прожектори, що світитимуть на прапор у вечірній час.

— Наразі проектно-кошторисна документація на експертизі. Коли вона буде погоджена і ми матимемо повну «картину» готовий поговорити більш розлого, — в кінці розмови сказав директор департаменту капітального будівництва міськради Ігор Откидач.

Флагшток мають зробити цьогоріч. І подібні конструкції роблять у різних містах, що є проектом президента України Володимира Зеленського.

Де найвищі прапори?

У День прапора України, 23 серпня, в усіх регіонах країни буде піднято великі прапори на флагштоках, спеціально споруджених до цього дня, які залишаться назавжди в центрах тих чи інших регіонів. Про це у травні говорив на прес-конференції президент України Володимир Зеленський, передає ua.interfax.com.ua.

У Рівному новий 50-метровий флагшток поставлять поряд з двома меншими / Візуалізація Рівненської ОДА

Підготовка у ряді міст почалася ще з весни. Наприклад, в Хмельницькому обласна рада вирішила ще у квітні, що поставлять 50-метровий флагшток. Його ціна — 4,5 млн грн. Розмір прапора — 10 на 15 метрів, повідомляє портал vsim.ua.

У центрі Житомира встановлять 50-метровий флагшток у сквері, де раніше стояв пам’ятник Леніну. Розмір полотна 14х8. Перед цим міська влада виділила на конструкцію 8,5 млн грн, передає zhitomir.info

У Рівному 50-метрову щоглу поставлять поряд з двома меншими конструкціями, що вже почали ремонтувати, а розмір прапора складатиме 8 на 12 метри. Разом з благоустроєм ціна проекту сягає 3 мільйонів гривень, передає rivnepost.rv.ua

Аналогічні проекти реалізують в Полтаві, Черкасах, Харкові, Львові, Ужгороді та інших обласних центрах. 

Виділилась «мала Батьківщина» президента Зеленського: в Кривому Розі поставили 72 метровий флагшток. Це третій за висотою в Україні, після Дніпра та Києва, розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Щоглу встановили в Кривому Розі 23 червня, прапор планують підняти рівно за два місяці / Фото: Дніпропетровська ОДА

І ще одну 72 метрову щоглу поставлять в Миколаєві, що коштуватиме 13,4 млн грн, передає сайт nikvesti.com

Вище буде в Краматорську, що на Донеччині. Там почали будівництво 80 метрового флагштоку для українського прапора, повідомляють на novosti.dn.ua

Прапор у Києві / Фото: Українська правда

Найвищий прапор України, нагадаємо, знаходиться в Києві. Флашток сягає висоти майже 90 метрів, розмір полотнища прапору — 16 на 24 метри. Конструкцію спорудили торік і вперше підняли державний стяг 22 серпня.

 

Читайте також:

Для побудови мосту на Тяжилів будуть забирати землю у власників

Новий корпус лікарні у Вінниці хочуть відкрити в 2021 році. Його ціна — 270 млн грн

Проект по забудові нового мікрорайону в центрі міста. Що вирішив виконком

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Anastasia Kaverina
    одне питання - нахіба?
  • Maxim Levada
    А потім - конкурс по районах!
  • Юлія Мельничук
    В країні ковід, війна, дефіцит бюджету, а тут з'являється президентський проект щодо спорудження найвищих прапорів у містах? Абсолютно бездумне рішення в умовах що склалися. Ситуацію можна прокоментувати однією фразою: "наша дура выше всех".
  • Денис Татарников
    А бабла спишуть шо мама не горюй,  в пру 3 ляма.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:40 Збірні України з флаг-футболу готуються до міжнародних змагань у Німеччині, Польщі і Чехії 21:00 З магазину у Вінниці викрали понад 13 тисяч гривень, а в Немирові з під’їзду зник дитячий велосипед 20:06 Спалювали траву і сміття — отримали штраф. У Лука-Мелешківській громаді зловили паліїв 19:15 Вітамінний кошик у квітні: скільки коштують перші овочі в супермаркетах Вінниці photo_camera Від читача 08:04 Вінницький осередок ГО «Захист Держави» надає безоплатну первинну правову допомогу! 19:09 У Вінниці вперше відкрили Білу залу міської думи: як виглядає історичний простір часів УНР play_circle_filled 18:33 Апеляція скасувала відсторонення директора Центру матері та дитини у Вінниці. Що каже Присяжнюк? 18:10 У Вінниці «накрутили» понад півмільйона на обладнанні для училища. Справу розглядатимуть у суді 17:06 Гнійне запалення голови загрожувало життю тримісячного малюка. Лікарі провели термінову операцію 16:04 Після зимової реабілітації 150 кажанів випустили на волю в Центральному парку 15:15 Пішоходи проти електросамокатів: чому місто не може їх заборонити 14:58 На об’їзній Вінниці зі сторони Немирівського шосе сталася ДТП. Рух частково обмежений 14:02 Затримали начальника Хмільницького ТЦК, який за хабарі допомагав ухилятися від мобілізації 12:53 На Соборній почали оновлювати дорожну розмітку. Водіїв закликають бути уважними play_circle_filled 12:02 Реальна вартість проїзду — вдвічі більша. Дізналися про проблеми транспорту у Вінниці 11:35 Куди вступити після 11 класу: огляд кращих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 11:24 Судитимуть підприємця, який привласнив понад 400 тисяч гривень, виділених на обладнання для лікарні 10:22 Чотири підрозділи надзвичайників гасили масштабну пожежу складу на вулиці Гетьмана Мазепи photo_camera 10:03 У Вінниці 50-річний чоловік впав зі скелі. Рятувальники терміново транспортували його до лікарні photo_camera 09:48 Де у Вінниці сьогодні не буде води та світла? Список адрес на 6 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up