На Вишеньці відкриють інклюзивний центр для дітей з особливими потребами

На Вишеньці відкриють інклюзивний центр для дітей з особливими потребами
Фото для ілюстрації матеріалу / архів "20хвилин"
  • Із осені 2018-го року на Келецькій, 59 почне працювати перший інклюзивний-ресурсний центр
  • Прийматимуть дітей з інвалідністю, віком від 2 до 18 років. І у цьому закладі вони будуть проходити соціальну адаптацію
  • Наступного року міська влада хоче відкрити ще один такий центр на Лівобережжі Вінниці

У Вінниці зроблять перший інклюзивний-ресурсний центр. Як пояснили в мерії — це стане центром соціальної адаптації для людей віком від 2 до 18 років.

— Це не буде освітній заклад. Туди діти будуть приходити для отримання допомоги. Тобто, дітки з особливими освітніми потребами й надалі будуть вчитися в школах та садочках, — сказала директорка департаменту освіти Оксана Яценко. — А в інклюзивному центрі дітям будуть проводити корекційні заняття, вони зможуть отримати висновок медико-педагогічної комісії тощо. У закладі працюватимуть олігофренопедагог, дефектолог, логопед, вчителі з лікувальної фізкультури.

Заклад облаштують в будівлі на Келецькій, 59, де раніше займали приміщення бібліотека. Інклюзивний центр почне працювати у вересні 2018-го року. Крім того, на наступний рік планують відкрити ще один такий інклюзивний центр, аби надавати послуги жителям Лівобережного району.

За словами міського голови Сергія Моргунова, інклюзивна освіта для Вінниці не є якоюсь інновацією: у школах діє 39 класів та 9 груп в дитсадках для дітей з інвалідністю. Крім того, очільник міста розказав, що на Стельмаха, 25 облаштовують перший підлітковий клуб, адаптований для занять з молоддю з особливими освітніми потребами.

Нагадаємо, для з 1 вересня першокласників почнуть навчати за новою програмою, яка має назву «Нова українська школа». Що це таке — в матеріалі: Як вчитимуть з 2018-го? У школі №25 вже знають.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 22 по 29 грудня, які ви могли пропустити 20:27 Без стресу до офісу: як вінницька психологиня радить повертатися до роботи після свят 19:48 Чому енергія зникає до 10 ранку: чотири головні помилки під час сніданку 19:05 Маєток Тишкевичів в Андрушівці: історія розкоші, що перетворилась на руїну photo_camera Від читача 22:25 Україна багатонаціональна? Україна багатомовна? Дочитайте до кінця. 18:24 Смачно та незвично: як приготувати олів'є-рулет за порадами фудблогерки play_circle_filled 18:01 На фронті загинув 50-річний сапер Іван Скубенко зі Шпиківської громади 17:53 Пластиліновий маніфест добра: як вінницькі школярі створюють мультфільм по міліметру 17:26 Чому новорічні бажання не збуваються: психолог назвала головні помилки 17:02 Зимова ностальгія. Якими були новорічна Вінниця і вінничани у минулому столітті photo_camera 16:25 Психологія відпустки: чому українці повертаються з відпочинку втомленими та як цього уникнути 16:02 Нові ціни на обіди у садочках: скільки платитимуть вінничани з 1 січня 15:27 Геомагнітний прогноз на фінал року: чи очікувати магнітних бур до 31 грудня 15:03 Новий 2026 рік Вогняного Коня: дизайнерка Світлана Сулима розповіла, що одягнути на свято 14:36 Олександр Зубко з Вінниці виборов перемогу в 16-му сезоні «МастерШеф» play_circle_filled photo_camera 14:22 Магія на екрані: сім мультфільмів для сімейного перегляду в грудні play_circle_filled 14:18 Зачинені двері під час тривоги. На Зодчих поліція зафіксувала недопуск людей до укриття photo_camera 13:53 Сквер Назарія Гринцевича та нові назви вулиць: перелік топонімів, які пропонують перейменувати 13:42 Як вберегти дитину від харчової алергії під час новорічних застіль 13:22 Церковний календар на січень 2026 року: коли Василя, Водохреща та Тетяни
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up