Люди, які оформили субсидії, зовсім не економлять газ. Держава теж не повністю перераховує гроші газовому підприємству. Чим це може закінчитися?
- Одна із найактуальніших останнім часом тем – пільги та субсидії. У Вінницькій області вражаючі цифри – субсидією на газ користується кожний другий споживач, не особливо при цьому замислюючись про заощадження газу – все одно держава дає більше, ніж споживачі в змозі використати, - розказує спеціаліст із зв’язків із громадськістю ПАТ «Вінницягаз» Оксана Поліщук.
У Вінницькій області субсидію на природний газ оформили 54% домоволодінь. Водночас держава заборгувала ТОВ «Вінницягаз Збут» 1 мільярд гривень за постачання газу, а ПАТ «Вінницягаз» - майже 100 мільйонів гривень за транспортування газу. Для області це загрожує безперебійному газопостачанню.
Станом на 1 травня 2016 року нараховувалось 440 тисяч споживачів природного газу із числа населення Вінниччини. З них 240 тисяч людей оформили субсидію на газ.
- Сьогодні промисловість та ті споживачі, які не користуються пільгами на газ, фактично, платять за паливо, яке споживають субсидіанти. Газорозподільному підприємству потрібні «живі кошти» для того, що аварійно-диспетчерська служба працювала безперебійно та встановлювались газові лічильники, мінялись трубопроводи. Також в більшості випадків відшкодування відбувається не обіговими коштами, а протокольними заліками,- розказує заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Вінницягаз» Володимир Білаш.
Як повідомляють у «Вінницягаз», затверджений Міністерством соцполітики порядок розрахунку субсидій зменшив мотивацію людей до заощадження газу. Люди, які користуються субсидією, спеціально нарощують витрати. Вони бояться, щоб держава не зменшила допомогу.
Враховуючи вищезазначене в ПАТ «Вінницягаз» наголошують, що система субсидій повинна не тільки матеріально підтримувати інтереси людей, а й стимулювати їх економити газ.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер