Про підтверджений випадок захворювання на вінницькому швейному підприємстві повідомив під час онлайн-брифінгу на своїй Фейсбук-сторінці міський голова Сергій Моргунов.
— На жаль, на «Володарці» в однієї з працівниць було виявлено коронавірус. Обласний центр МОЗ провів ПЛР-тестування всіх контактним і потенційно контактним особам. Було проведено більше 200 тестів (два рази дослідження). І, на жаль, було виявлено сім підтверджених, — розповів Сергій Моргунов. — На фабриці була проведена дезінфекція. Фабрика зараз працює в штатному режимі, на що було дозволено відповідно санепідемстанцією.
Сергій Моргунов зазначив, що з керівництвом фабрики є постійний зв’язок і ситуація постійно моніториться, щоб оперативно реагувати. Також міський голова розповів, що на фабриці завершили пошиття десяти тисяч захисних костюмів.
Заввідділу епіднагляду обласного лабораторного центру МОЗ України Степан Томин розповів, що за контактними особами на підприємстві встановили медичний нагляд і якщо за 14 днів у них з’яз’являються прояви захворювання, вони пройдуть тестування повторно.
— «Володарка» працює оскільки працівник з підтвердженим випадком інфікування не контактував зі значною кількістю людей, — каже заввідділу епіднагляду обласного лабораторного центру МОЗ України Степан Томин. — Ми лабораторно обстежили 191 працівника даного підприємства. Обстеження проводились вчора і позавчора. Більше інфікованих ми не виявили.
Ми не змогли взяти коментар у керівництва фабрики, оскільки телефони на підприємстві не відповідають.
Коментуючи випадок із можливим зараженням однієї з працівниць іншому виданню голова правління ПРАТ «Володарка» Роман Гавриш зазначив, що у разі підтвердження випадку на карантин закриють лише один з цехів.
Нагадаємо, з початку карантину, окрім основного виду діяльності швейне підприємство «Володарка»» займається пошиттям захисних костюмів та масок для медиків.
Нещодавно головний лікар дитячої обласної лікарні Василь Паненко розмістив на своїй Фейсбук-сторінці відео. У ньому медик каже, що маски мають шитися у спеціальних умовах. Мова йшла про те, що люди, які їх виготовляють, можуть бути хворими чи займатися такою діяльністю у невідповідному місці.
Лікар пояснює, що прання та прасування не є методом стерилізації. Найкраще залишити маски в оброблених поліетиленових пакунках від трьох до п'яти діб. За порадою Паненка, маску варто купувати у перевіреному місці, а ще краще — пошити її самотужки.
Читайте також:
«Тестуватись хочуть всі». Як працює бригада медиків, що виїжджає на коронавірус
«Хобі може стати роботою». Вінничанин розробив мобільний додаток для занять спортом
«На покійнику були синці» Рідні загиблого строковика не вірять у нещасний випадок
Як правильно доглядати за хворим на коронавірус вдома. Розповідає лікар
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер