«Молимося та їдемо далі». Вінничани про те, як реагують на тривогу, коли не вдома

«Молимося та їдемо далі». Вінничани про те, як реагують на тривогу, коли не вдома
  • Ракетний обстріл Вінниці 14 липня довів, що чимало людей ігнорують тривогу та, попри можливу загрозу, продовжують перебувати на вулиці.
  • Водночас не так просто знайти укриття в тому мікрорайоні Вінниці, де не працюєш і не живеш.
  • Ми запитали вінничан, що вони роблять після сигналу тривоги, коли знаходиться не вдома.

Укриття у Вінниці є. Але частина з них занедбані, інші — не відповідають нормам, і лише деякі готові до того, аби прихистити людей. 

Після російського обстрілу 14 липня комісії з посадовців заново обійшли наявні сховки. За даними обласної військової адміністрації у Вінниці відібрали 139 найпростіших укриттів. 

Вінницька міська влада має скласти та оприлюднити актуальний перелік сховищ, на що отримали доручення начальника військової адміністрації Сергія Борзова. А поки ми маємо такі дані — адреси укриттів опубліковані ТУТ і ТУТ.

Відео дня

Але всі ці адреси неможливо запам’ятати. Та й коли лунає тривога, то, зазвичай, не до того, щоб щось «гуглити». То що роблять вінничани після сигналу тривоги, коли знаходиться не вдома?

Броніслава Федорук (64), бібліотекарка

— Що робимо? Боїмося, бо сховатися ніде. Поки знайдеш укриття в нашому районі, можна вже вмерти декілька раз. А найбільш «надійне» сховище, як виявляється, це необлаштований підвал будинку.

Олена Гончарук (31), майстриня цеху полірування

— Страшно відходити від будинку. Страшно спускатись з шостого поверху, коли удома. Але під час повітряної тривоги зі своїми дітьми завжди спускаюсь. Важко, бо укриття необлаштоване: сиро, немає ремонту, проблеми зі зв’язком. Хоча б таке сховище є.

Сніжана Кабаровська (20), студентка 

— Навіщо ці дурні розмови про укриття? Покажіть мені де вони працюють ті укриття, і де вони взагалі є! Бо в нашому районі цих сховищ зовсім не спостерігається. Тільки й чути з гучномовця, що «Прямуйте до найближчого укриття».

Катерина Христич (38), волонтерка

— Якось, під час тривоги, намагалася забігти в магазинчик, який знаходиться в підвальному приміщенні, але виявилося, що продавці вигнали на вулицю клієнтів і зачинилися. Дуже мило.

Сергій Майструк (31), хореограф

— Укриттів у Вінниці немає. Тому під час повітряної тривоги шукаю одразу або дві стіни, чи підвал. Після трагедії 14 липня ігнорувати тривогу більше не можна! Бо це може коштувати життя.

Ольга Давиденко (40), педагогиня

— Після початку війни ми переїхали звідти, де вибухи лунають постійно. Тому коли у Вінниці лунає тривога і ми з дітьми біля дому, то йдемо у квартиру. Коли в місті, просто молимося та йдемо далі. Отакі справи.

Раніше, нагадаємо, ми питали вінничан про те, чи треба зупиняти транспорт під час тривог.

 

Читайте також:

«Половина комунальних сховищ не готова до використання», — повідомили «20 хвилин» у міській раді

Доступне для усіх охочих»: як виглядає та де знаходиться одне з кращих укриттів Вінниці

«Відібрали 139 укриттів»: про що ще йдеться у відповіді військової адміністрації на запит «20 хвилин»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Мария Марусич
    У місті немає куди  заховатися,  і це дуже лякає людей, щей розпорядження якогось ..   виганяти всіх на вулицю під час    тривогии
  • Tol Hol
    "Вінницька міська влада має скласти та оприлюднити актуальний перелік сховищ" ... Це на 8 рік війни і на 2 місяць після подій 14 липня? Може ще хай почекають, куди спішити?
  • Ols Kat
    следи за собой, будь осторожен
  • Читач
    Що це за нове слово - "педагогиня"?

    Ні в одній мові світу!!!! Слово педагог не має жіночої форми.

    Вчителька , наставниця може бути
    Валерий Чудновский reply Читач

    У 2019-му уряд схвалив новий український правопис. Завдяки цьому в українській мові з'явилося більше фемінітивів. В тому числі з'явилась і "педагогиня" (жінка-педагог). Радимо ознайомитись зі словником, щоб йти в ногу з часом: https://gendergid.org.ua/a/

    Читач reply Валерий Чудновский
    А якщо Вам скажуть, що треба стрибати з балкону, ви теж підете?

    Педагог - грецьке слово, а не українське, і не нам придумувати йому форми

keyboard_arrow_up