У Вінниці продовжують хворіти на коронавірус 8 тисяч 258 пацієнтів. 95 відсотків з них лікуються амбулаторно, а ще 5% з підтвердженим ковідом — стаціонарно. Про це повідомили сьогодні, 29 березня, на сайті Вінницької міської ради.
— Попри певну стабілізацію динаміки захворюваності, на жаль, зросла кількість летальних випадків від ускладнень COVID-19, — застерігають вінничан. — Тому лікарі просять вінничан дотримуватись протиепідемічних правил: носити маски, дбати про гігієну рук, дотримуватись соціальної дистанції. Адже це може врятувати ваше життя та життя ваших рідних та близьких.
— Показник захворюваності у нашому регіоні і Вінниці зокрема наближається до середнього по Україні. Відбулась певна стабілізація нових випадків. Разом з тим, якщо щотижнева динаміка вказує на певну стабілізацію і зниження нових випадків, то динаміка летальних наслідків, на жаль, зростає. За передостанній тиждень 41 людина померла від ускладнень, спричинених коронавірусом. За останніх сім днів — 52 летальні випадки у Вінниці, пов'язані з COVID-19, — розповів директор департаменту охорони здоров'я міської ради Олександр Шиш.
Він також каже, що на рівні первинної ланки під контролем сімейних лікарів перебуває 6491 людина. З них 4919 — пацієнти зі встановленим ковідом (мають легкий або безсимптомний перебіг), 1241 людина — члени сімей та контактні, 331 особа з підозрами на ковід. Зменшилась кількість вінничан, які лікують пневмонію в стаціонарних відділеннях, і побільшало пацієнтів, які проходять лікування пневмонії під супроводом сімейних лікарів.
Загалом у Вінниці з початку пандемії, як повідомили в міській раді, лабораторно підтвердили 24 тисячі 734 випадки інфікування коронавірусом. Одужали 16 тисяч 21 людина (64,7%). З початку епідемії померло 455 жителів міста Вінниці.
Дані про смертельні випадки в області дали сьогодні у лабораторному центрі МОЗ України. Тут вранці 29 березня розповіли, що зареєстрували 1020 летальних випадків від ускладнень, викликаних коронавірусною хворобою у дорослих. Найбільше у Вінниці — 449 (у цю цифру не враховані сьогоднішні смерті, тому вона менша від названої у міській раді).
За весь період епідемії, за даними Вінницького обласного лабораторного центру, одужало 34 тисяч 776 мешканців Вінницької області, в тому числі 1900 дітей та 2463 медичних працівників.
Для профілактики захворювання:
Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545.
Для кого потрібна самоізоляція?
Як підготуватись до самоізоляції?
Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.
Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.
Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.
Як організувати доставку харчових продуктів?
Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.
Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?
Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) — негайно зверніться за медичною допомогою телефоном до сімейного лікаря та повідомте йому про подорож та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.
Як розрізнити застуду, алергію та COVID-19 за першими симптомами, читайте у цьому матеріалі. А відслідковувати усі новини про коронавірус можна за цим посиланням.
Читайте також:
150 людей на ліжках реанімації. Дані про нові випадки COVID-19 по Вінниці та районах
Таксисти хочуть вакцинуватися проти COVID-19 і звернулися до Зеленського (ОПИТУВАННЯ)
Не COVIDом єдиним. Яка в області ситуація з грипом та де найбільше хворих
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер