Щороку у третій четвер травня святкується Міжнародний День вишиванки. Свято покликане зберігати споконвічні українські народні традиції, а сама вишиванка символізує єдність нашого народу. Вбрання є символом чистоти та любові до власної Батьківщини.
Кілька вдягнених у вишиванки служителів Феміди, завітали до Вінницького районного пологового будинку. З собою принесли національне вбрання для двох немовлят, які тільки-но з'явилися на цей світ.
У першій палаті, до якої запросили журналістів, на нас чекала Олена та її кількаденна донечка Соломія. Жінка приїхала із села Комарово, що у Вінницькому районі. Народила 13 травня.
– У нашої дівчинки було таке положення, що вона сиділа на сідницях і не хотіла повертатися головою донизу. Через це ми переживали, як лікарі приймуть пологи. Але завдяки праці фахівців все обійшлося, – розповідає Олена. – Чому Соломія? Тому що подобаються давні українські імена. Вони відроджують нашу культуру.
Жінка народжувала вперше. Вона зізнається, що до цих пір трохи боїться брати до рук немовля. Але під пильним наглядом і настановами бабусі, яка знаходиться поряд із нею, робити це вже не так страшно.
У сусідній палаті розмістилася Анна із Зарванців. Два дні тому, 15 травня, у неї народився син Іван. Жінка народжувала вдруге, тому зізнається, що цього разу хвилювалася не так сильно.
– Вісім років тому, коли я народжувала доньку, пологи проходили зовсім інакше. Зараз це робиться набагато простіше, – говорить Анна. – Ваня крупніший за доньку, але пологи пройшли швидше, хоча й були трохи складнішими. Тримати дитину зовсім не страшно. У мене вже є подібний досвід, тому з перших хвилин, після його народження, я знаю, як із нею поводитися.
У цій палаті також була присутня бабуся малюка. Говорить, що Ваня для неї вже четвертий онук. Але радіє йому немов першому.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер
Носив вишиванку ще 15 років тому, коли це не було мейнстрімом. Зараз же, коли вишиванка майже у 100% стала показником вишиВАТНОсті, носити її - зашквар