Куди дівати стару одежу: карта контейнерів для старого одягу

Куди дівати стару одежу: карта контейнерів для старого одягу
Фото з сайту vinbazar

Добра справа. Купа старого мотлоху час від часу збирається у шафці кожного вінничанина. Не обов’язково викидати її на смітник. Якщо одежа у гарному стані, можете самостійно завезти її до дитячого будинку. Або кинути до одного з контейнерів для одягу — тоді за вас це зроблять волонтери  

Нещодавно журналіст RIA/20minut спитала вінничан у групі «Новини Вінниці 20minut.ua» ВКонтакті про те, куди вони дівають стару одежу.

З’ясувалось, що хтось роздає по знайомих, хтось накопичує старий мотлох, як Плюшкін з «Мертвих душ». А хтось і радий би поділитися із нужденними, але не знає, куди звертатися.

Так, у коментарі під опитуванням Олексій Чечелашвілі написав:

«Куди віддати купу шмаття? Дайте контакти або адресу — викидати шкода, речі не з дешевих, але вигляду вже не мають». А Іванка Городенська радить: «В школу-інтернат віддайте. Діткам одяг потрібний».

Між тим, майже рік по місту стоять три контейнери для одягу. Встановили їх за ініціативою благодійного фонду «Подільська громада» та комунального підприємства "ЕкоВін".

Розширювати мережу контейнерів поки що не планують, розповіла Леся Найчук, керівник грантового відділу фонду.

— Активність вінничан трохи впала.За зиму набагато менше речей ми забрали з контейнерів. Не знаю, яка причина: холодно було чи ще щось, але ми забирали вміст контейнерів раз на 2 тижні. Зараз стало тепліше, і стало це діло швидше рухатися. Десь 1 раз на 3 дні забирають вміст контейнерів. Сподіваємося, жителі міста знову активізуються, бо багато хто потребує цього одягу: на них розраховують дитбудинки та багатодітні сім’ї.

За приблизно рік такої ініціативи, розповідає Леся Найчук, речі з контейнеру відправлялись у вінницькі школи-інтернати і навіть до переселенців.

— От, наприклад, часто до нас звертався квартальний комітет «Сонях». Там дуже активна голова квартального комітету, вона знає потреби усіх багатодітних родин, що знаходяться у її віданні. Ще два рази приїжджали до нас з Житомира, з поселення переселенців — за речами, бо у них реально багато малозабезпечених людей.

Із дитячими будинками існують певні проблеми: вони потребують речей, але вони не мають як приїхати за ними.

Усього за 11 місяців існування таких контейнерів зібрано та роздано близько 11 тонн одягу.

Вдома — купа старого одягу. Куди віддати?

Адреса фонду “Подільська громада” — вул. Островського, 27А

Номери телефонів благодійного фонду "Подільська громада":

067-491-60-25, 0432-61-20-72.

Адреси контейнерів для одягу

1. площа Європейська, 2.

2. вул. Зодчих, 16 (Фонтанна площа),

3. Поряд з памятником Коцюбинського (біля пр. Коцюбинського, 50)

До контейнеру для одягу треба кидати:

1. чистий чоловічий, жіночий та дитячий одяг;

2. чисте парне взуття;

3. чисту постільну білизну;

4. паски і сумки;

5. ковдри і подушки;

До цього баку не несіть:

1. забруднений одяг чи текстиль;

2. текстильні відходи чи обрізки;

3. матраци, килими чи ізоляційні матеріали;

4. взуття без пари.

 

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Олена Рєзнік
    Багато  є  дитячого  одягу, але  живемо  не  в  Вінниці  було б  добре  щоб  такі  контейнери  були і  в  районих  центрах
  • Olga Borisyuk
    Щодня гуляю з дитиною біля пам'ятника Коцюбинському. Дуже часто спостерігаю, як контейнер заповнений і люди ставлять пакунки з одягом в піддашок та поряд із ним. Чому пишуть, що активність впала?..  Ідея чудова!
  • Василенко Екатерина
    Чудово,що такe з'явилось у нашому місті!Завтра ж понeсу, в мeнe дійсно багато одягу в хорошому стані і нe знаю кому віддати
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Родинам загиблих вінницьких Героїв вручили державні нагороди photo_camera 20:05 У Могилів‑Подільському районі жінка наловила червонокнижної риби на 70 тисяч гривень 19:04 Забудьте про Катю та Сергія: як покоління Z називатиме своїх дітей 18:02 На маршруті Camino Podolico у Жмеринському районі оновили «Зелену садибу» для туристів Від читача 12:05 У Вінниці відбудеться безкоштовний різдвяний концерт із живою музикою та віншуваннями — як доєднатися 16:51 Жахлива ДТП на Юності: розтрощені кілька автівок, постраждала перехожа play_circle_filled 16:08 Через ускладнення на кордоні Укрзалізниця посилила маршрут до Кишинева через Вінниччину 15:15 Від 12 до 21 мільйона гривень: як зсередини виглядають найдорожчі квартири Вінниці photo_camera 15:04 У Вінниці знесуть зупинку біля церкви-усипальниці Пирогова 14:22 Хвороба Лайма на Вінниччині: зафіксували 23 нових випадки 13:35 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 13:03 Дорога на Старому місті перетворилась на випробування для водіїв — вінничани просять ремонт 12:06 Прихистив гостя — залишився без грошей: у Вінниці 18-річний хлопець обікрав квартиру 11:10 Ветерани з ампутованими кінцівками у Вінниці зможуть отримати до 20 тисяч на лікування 10:09 На Привокзальній Volkswagen збив пенсіонерку, яка йшла по «зебрі» 10:00 Зберегти річку Південний Буг: депутати Вінницької обласної Ради звертаються до органів центральної влади (Пресслужба Вінницької обласної ради) 09:15 На фронті загинув тренер і суддя зі стрільби з Калинівки Віталій Медушевський 08:08 В цей день вітайте Гната та Данила. Історія, традиції та заборони 20 грудня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up