Сьогодні, 5 червня, Всесвітній день охорони довкілля. Історія та прикмети цього дня

Сьогодні, 5 червня, Всесвітній день охорони довкілля. Історія та прикмети цього дня
  • Дата 5 червня ввійшла в історію декількома знаковими подіями та святами. 
  • У матеріалі знайдете традиції та прикмети на цей день, а також, що не можна робити. 

Свято

Православна Церква згадує пам’ять святителя Михайла, єпископа Синадського (Фрігійського), святителя Леонтія, єпископа Ростовського та преподобної Єфросинії, ігумені Полоцької.

День в історії

  • Всесвітній день охорони довкілля.
  • 1849 Данія стала конституційною монархією.
  • 1882 — у Парижі відкрито Музей Гревен.
  • 1894 — у Львові розпочала роботу найбільша за всю історію Галичини Загальна Крайова виставка.
  • 1910 — у Києві відбувся перший політ на вітчизняному літаку конструкції професора Політехнічного інституту Олександра Кудашева, котрий сам же й виконував роль пілота. За 11 днів у повітря підняв свій літак і студент Ігор Сікорський.
  • 1919 — у ході українсько-польської війни 1918—1919 років розпочалася Чортківська офензива Української Галицької Армії (УГА), внаслідок якої від поляків було звільнено Чортків, Тернопіль, Бучач та Перемишляни.
  • 1945 — воєначальники союзних держав підписали в Берліні Декларацію про поразку Німеччини й прийняття верховної влади в ній урядами СРСР, США, Великої Британії й Франції.
  • 1977 — у продажу з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.
  • 1990 — Всеукраїнський Православний Собор у Києві проголосив відродження Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ), відновив церковну структуру у вигляді патріархату і обрав першим українським патріархом митрополита Мстислава Скрипника.

Прикмети

  • Огірки, які висадили на день Леонтія, найкраще підходять для засолювання.
  • Багато оводів 5 червня – буде багатий урожай.
  • Горобина цвіте – прикмета того, що буде багатий урожай конопель.

Що не радять робити

  • Не можна пити алкоголь.
  • Не варто голосно кричати і розмовляти.
  • Не рекомендують робити важливі придбання.

  •  

 

 

Читайте також:

Понад 900 років тому вперше письмово згадали про сир Рокфор. Історія та прикмети цього дня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:57 Державі повернули вісім гектарів землі з археологічною пам’яткою у Сокиринцях 13:47 Чоловік у розшуку опинився в кайданках — патрульні доставили його до ТЦК 12:57 Шестеро травмованих за вихідні: біля Зятковець Toyota врізалася у вантажівку, ще одна ДТП у Комарові 12:24 Вінницькі транспортники замовили три каркаси для виготовлення трамваїв. Яка ціна? photo_camera Від читача 18:59 Гайсинський районний осередок ГО «Захист Держави» — це про досвід і живу роботу з людьми 12:00 «Ворог виснажиться першим»: 1 Окремий Центр БпС СБС представив бачення української інтелектуальної армії нового зразка (пресслужба 1-го ОЦ БпС) 11:42 Газова афера на понад шість мільйонів: посадовцю оголосили підозру 11:40 Перезавантаження потрібно кожному: зимовий відпочинок по-вінницьки (партнерський проєкт) 10:49 «Люди не сприймають іншого»: мати Даніеля розповіла про стан сина після побиття в Sky Park play_circle_filled 10:05 Не пропустив під час повороту на Янгеля: керманич Renault врізався в Toyota play_circle_filled 09:36 Які вулиці тимчасово залишаться без води та електрики 12 січня. Перелік адрес 09:09 Мороз буде до -22: детальний прогноз для Вінниччини на робочий тиждень 09:00 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт) 08:30 Відключення світла на Вінниччині: хто і в які години сьогодні без електроенергії 08:06 Сьогодні — День українського політв'язня. Історія, традиції та заборони 12 січня 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 5 по 12 січня, які ви могли пропустити 20:03 Годівниці рятують життя: у нацпарку розпочали підгодівлю диких звірів photo_camera 19:22 Унікальні фотографії маєтку Уруських в селі Лісове: що приховують кадри садиби, якої вже немає photo_camera 19:04 Салют — не свято, а злочин: на Вінниччині вже винесли два вироки за піротехніку 18:36 З крісла начальника відділу — в окопи Покровська: як керівник з прокуратури став штурмовиком photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up