В середньому один екстремал стрибає десятки разів на день, виконуючи при цьому різні трюки. Хто несе відповідальність за пірнаючих з мосту і чи контролюються такі розваги? Журналісти 20 хвилин з’ясували це.
Літо у розпалі. Вінничани прямують на місцеві пляжі: хтось позасмагати, хтось поплавати, а хтось пострибати з мосту. Подібні витівки ні для кого не новина, адже пірнають з висоти тут уже не перший рік поспіль. Роблять це в основному хлопці віком від 15 до 20 років.
Стрибають з центрального та київського мостів у місцях, де проходять катери «Пирогов» і «Ляля Ратушна». Поблизу пляжу «Хімік» відстань від мосту до води приблизно 4 метри, а глибина – 6 метрів. Небезпека вдаритись об дно маловірогідна, проте існує інша загроза – цей міст збудовано на місці старого, під водою є багато металевих штирів і каміння.
– Травми від таких стрибків – не рідкість. Кілька днів тому, до нас, на рятувальну станцію звернувся хлопчина, який під час стрибку сильно вдарився грудною клітиною об воду, – розповідає рятувальник Євген.
– Контролювати стрибаючих ми не можемо, наша територія – лише пляжна зона. Проте, якщо бачимо, що хтось стрибає – викликаємо поліцію.
Схоже, що екстремалів цим не налякати, адже їх кількість з часом не зменшується. Все стає зрозуміло, коли у поліції пояснюють, що не мають права самостійно заборонити стрибати чи купатись. Правоохоронці кажуть:
– Якщо надходить виклик, то ми в праві лише зробити зауваження.
20-річний Владислав стрибає з мосту вже другий рік поспіль. Хлопець каже, що цього літа тричі отримував зауваження від поліції:
– Хоча могло бути і більше, деякі встигають лише дістати посвідчення, як я вже опиняюсь у воді.
Владислав з друзями стрибає мінімум десяток разів на день. Каже, що вперше стрибнув вночі, на своєму випускному. Зробив це заради розваги і адреналіну.
Щоразу, хлопці чують різні коментарі перехожих, стосовно їх ризикового захоплення.
– Одні кажуть, щоб ми показали як це робиться чи крутанули сальто, а інші намагаються відмовити стрибати, обурюються і навіть матюкаються - розповідає Владислав.
Відпочиваючі на пляжі майже щодня спостерігають стрибки з мосту, і їх думки щодо таких розваг різні:
Вінничанка Валентина каже, що не схвалює подібні розваги:
– Я вважаю, що вони несповна розуму, тому що це небезпечно для життя.
– А мені байдуже, нехай собі стрибають, якщо їм так хочеться - ділиться думками 17-ти річна Марина.
Молода мама Ірина на пляж прийшла з 7-річним сином, жінка хвилюється:
– Вони подають дуже поганий приклад! На пляжі багато дітей, які надивившись на цих екстремалів через кілька років захочуть зробити те саме. Я б не хотіла щоб мій син так ризикував своїм здоров’ям і життям.
Вінничанин Олександр каже, що теж полюбляє екстремальний відпочинок і тому розуміє тих хлопців, які пірнають з мосту.
Нажаль, контролювати таку діяльність нікому і заборонити її теж ніхто не може. Тому любителі ризику діють за принципом «що не заборонено, значить дозволено», не думаючи про можливі наслідки.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер