Чому на Гагаріна прибрали делініатори і чи повернуть їх навесні

Чому на Гагаріна прибрали делініатори і чи повернуть їх навесні
Обмежувачі прибрали через чотири місяці з моменту їх установки. Тепер будуть слідкувати як їздитиме транспорт без них і чи будуть авто блокувати проїзд трамваїв
  • Делініатори на спуску з Соборної, на які часто заїжджали колесами автомобілісти, врешті-решт зняли.
  • Підрядник робіт коментує, що прибрали «залишки» конструкції, бо в такому вигляді обмежувачі могли спричинити збільшення ДТП на площі.
  • А чи будуть ставити бордюри біля трамвайних колій назад, на своє старе місце?

Після реорганізації руху на Гагаріна вздовж колій поставили делініатори — бордюри, які відмежовували шлях трамваю від проїзної частини. Багато нарікань збирав обмежувач на спуску з Соборної: водії скаржаться, що його на видно і через це часто б’ють його колесами. Підпірна стінка біля школи-гімназії №2 пофарбувалася в синій колір — тролейбусам виявилося мало місця, хоча проектувальники говорили, що делініатори не звужували ширину смуг.

І от на минулому тижні делініатори в цьому місці зняли. Учасники спільноти «ДТП-Нарушения Винница» відзняли процес демонтажу.

Відео дня

via GIPHY

Чому делініатори все ж вирішили прибрати? Керівник вінницької спецдільниці з організації дорожнього руху Сергій Чернов відповів, що «обмежувачі в цьому місці зламали вщент». Ця організація є підрядником робіт з реорганізації руху на Гагаріна.

— Ми прибирали вже уламки від них. На інших ділянках — на Пирогова, на підйомі на Соборну — делініатори ще цілі. Чи будемо ставити їх назад, на спуск з Соборної? Цього зараз не знаю, — говорить Чернов.

«Зараз все залежить від водіїв»

У коментарях під дописом у водійській спільноті, вінничани припускали, що обмежувачі повернуть навесні. У комунальному підприємстві «Агенція просторового розвитку», яке відслідковує перебіг тестового режиму нової організації дорожнього руху на Гагаріна, говорять, що не рекомендують ставити назад делініатори.

— Вони не простояли і чотирьох місяців. Інших моделей в Україні мало: те, що зараз можна придбати — не можуть виконувати функцію колесовідбійника, — сказав в.о. директора «Агенції просторового розвитку» Максим Кравчук. — Тому поки немає сенсу закуповувати те саме і через чотири місяці знову знімати.

Раніше Кравчук говорив, що делініатори прибирати не можна, бо автомобілісти будуть виїжджати на колію і блокувати проїзд трамваїв, які мають свій інтервал світлофору.

— Якщо автомобілі будуть виїжджати на трамвайну колію, то блокуватимуть проїзд трамваїв. З іншого боку, якщо залишити так, як воно було, то такі обмежувачі загрожували безпеці дорожнього руху: водій міг зачепитися за місце, де виламаний делініатор і збитися з напрямку руху, створити аварійну ситуацію, — пояснив чиновник.

Чи будуть проблеми через відсутність делініаторів? 

— Зараз і побачимо, на то він і тестовий режим, — сказав керівник «Агенції просторового розвитку» Максим Кравчук.

— Якщо трамваї систематично не зможуть проїжджати на свій сигнал цим перехрестям, то певно повернуть якусь обмежуючу конструкцію. Зараз все залежить від водіїв, — поділився своєю думкою і керівник «СМЕД ОДР» Сергій Чернов.

Безпека руху на площі зросла — вважають 70% вінничан

Під кінець минулого року в мерії провели онлайн-опитування про зміни на площі Гагаріна. І з їх оцінок отримали такі результати:

  • 70,5% опитаних вважають, що після реорганізації руху на площі стало % безпечніше, 17% впевнені, що навпаки — стало небезпечніше, а 7% вінничан вважають, що нічого не змінилося.
  • 42,5% проїжджають площу щодня або кілька разів на день, новими пішохідними переходами користуються щодня близько 6% опитаних вінничан.

Загалом, зміни на площі Гагаріна оцінюють на «дуже добре» — 29,7% опитаних, на «добре» — 25,2%. Водночас 23% людей, які відповіли на анкету, зазначили, що зміни оцінюють на «дуже погано», а ще 9,2% опитаних — оцінили нову площу Гагаріна на «погано». Усього на опитування відповіли 417 вінничан.

Також в онлайн-анкеті попросили висловити скарги і пропозиції до реорганізації руху на цьому перехресті. Найбільше зауважень було саме до делініаторів — 28 коментарів. А 27 відповідей складалися з вимоги «Поверніть все як було».

На реорганізацію руху на Гагаріна, нагадаємо, витратили 2,3 мільйона гривень. Навесні роботи мають продовжити.

 

Читайте також:

Безпека за ціною тягнучок. Перші результати від світлофорів на Гагаріна

Коло — не варіант. Як і навіщо змінюють схему руху на площі Гагаріна

Як у Вінниці домогтися установки світлофора. Алгоритм дій та поради

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (38)
  • Читач65
    змістити трамвайні колії на 40-50 см далі від школи треба було, коли робили площу. було б значно легше.
    на більше - ні,бо нема куди...
  • Читач63
    Поверніть їх.
  • Ігор Авраменко
    Чотко, знали шо ху...ня і знали що не надовго, каса в кармані, можна зняти, а весною по новому!
  • Dima Oleksiyovych
    Ну все, свято для лосів, тепер будуть на своїх лексусах ганяти по рейках і нагибати «лохів» які їздять згідно пдр. Але ж «Євпопейське місто», культурність так і пре. Все що треба було зробити аби не вбирати їх це постаратись переставити стіну приблизно на один метр назад на спуску вулиці щоб було більше місця для тролейбусів і тоді б ніхто не заважав один одному і делініатори б лишились.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up