Біомаса для палива: на Вінниччині висаджують енергетичні верби

Біомаса для палива: на Вінниччині висаджують енергетичні верби

На Вінниччині впроваджують альтернативні джерела енергії. У Северинівській об’єднаній  громаді, що у Жмеринському районі, висадили 3500 енергетичних верб.

Нещодавно у світі почали застосовувати енергію біопалива з енергетичних культур. Це сприяє зменшенню викидів шкідливих газів.

Новою технологією зацікавились у Жмеринському районі.  В цьому році у Северинівській ОТГ висадили 3500 енергетичних верб. Ця рослина є непримхлива та може зростати на непридатній для вирощування сільськогосподарських культур землі.

Для забезпечення процесу перетворення біомаси на паливо будуть створені додаткові робочі місця.

Експерти назвали ряд переваг використання даного виду палива:

Продуктивність верби становить від 10 до 15 тонн сухої маси на гектар за рік, а це перевищує вихід деревини із традиційних лісових насаджень у 14 разів. Найоптимальніший строк для нагромадження кущами  верби великої кількості біопалива - три роки.Після скошування пагонів на залишених прикореневих частинах весною знову з’являться паростки – цикл самовідновлення верби на одному місці може тривати впродовж 3 десятиліть.

Нагадаємо, вінничани зможуть взяти кредит на утеплення свого житла. «Теплі кредити» будуть доступні у чотирьох державних банках. Кошти, отримані у кредит, поверне держава.
 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Александр Логинов
    21век-верба,солома,пелеты,кизяк-верной дорогой идут товарищи
  • Юра
    Вирощування сортів енергетичної верби є характерним для Європи і активно розвивається у таких країнах як  Швеція, Польща, Данія, Англія, Австрія, Угорщина.  Для цих країн ця культура вже не розглядається як новинка. Тут явище створення та вирощування енергетичних плантацій  є звичним явищем.  У Румунії почався процес активного закладання енергетичних плантацій  на територіях, які  граничать з електростанціями.

    ----------------------------------------------

    і тільки в нас ще знаходяться такі, які навколо кричать "фууу"....особливо цікавить думка тих, хто виїхав з України, а все критикує її
    Николай Энэми reply Юра
    Не стоит "метать перлы перед свиньями"
    Задунайский Торонтуй reply Юра
    Ты про кизяки забыл упомянуть. Вся Дания их сушит. И Швеция.

    Про "пелеты", или как их там, давно не было.
  • Olvol
    Еще иву жечь. Вы еще виноградом, крапивяными мешками и шпалами начните топить. Кто в теме - поймет меня))))
  • Задунайский Торонтуй
    А если еще и кизяки все высушить, нафик тот газ...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Помер колишній професор Вінницького торговельно-економічного інституту Володимир Власенко 20:30 Відключення світла на Вінниччині: хто і в які години сьогодні без електроенергії 20:07 Влаштували конкурс читання уривків із творів Кобзаря, у яких описується природа 20:04 Автомат Калашникова, рушниці та понад 600 набоїв. На Вінниччині спіймали 32-річного торговця зброєю Від читача 10:47 Попередження втягнення молоді у протиправну діяльність — надзвичайно важлива проблема сьогодення 19:15 На 15 років ув’язнення засудили агентів рф, які на Вінниччині підпалювали релейні шафи 18:38 Дорогами Кобзаря: як Тарас Шевченко відкривав для себе Вінниччину 18:14 Під варту взяли посадовця міськради, який вимагав гроші за «потрібне» рішення щодо землі 17:53 Центральна вулиця Вінниці колись була Шевченківським проспектом — що показали архіви 17:23 Зі снігом зійшов асфальт: на які дороги у Вінниці скаржаться водії та чи є кошти на ремонт? play_circle_filled photo_camera 17:09 Під час бойового вильоту загинув відважний льотчик і Герой України, полковник Олександр Довгач 16:45 Чи справді вінницький транспорт найдорожчий в Україні? Зібрали ціни з усіх обласних центрів 16:05 На Вінниччині ремонтують ділянки дороги М-21. Що вже зробили з початку березня play_circle_filled 15:04 Правда про полон та катування: як судмедексперти документують сліди тортур над військовополоненими photo_camera 14:35 Хочете купити авто у Вінниці? Ось дилери, де машини вже в наявності або під замовлення (партнерський проєкт) 14:11 Викрили схему переправлення призовників до Молдови. Один заплатив $6000, інший ще більше 13:12 «Шевченко у кожному серці» — у Вінниці відкрилася виставка до річниці Кобзаря photo_camera 12:07 На два місяці взяли під варту водія, який спричинив смертельне ДТП на Магістратській 11:05 По-весняному тепло і сонячно: якою буде погода на Вінниччині цього робочого тижня 10:12 Бійка під носом у поліції, яка не втрутилася. У Вінницькому ТЦК прокоментували інцидент
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up