Випускники, які не мають ID-картки, зможуть подавати до вишу спеціальну довідку

Випускники, які не мають ID-картки, зможуть подавати до вишу спеціальну довідку

Від сьогодні, 3 липня, стартує вступна кампанія до навчальних закладів. Вступники, які з певних причин не отримали ID-картку, можуть одержати спеціальну довідку в місцевому підрозділі ДМС і подати її до вишу. Також розповіли деталі подачі документів.

Як повідомив гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров, для вступників, які з певних причин, зокрема релігійних, не отримали паспорт громадянина України у формі ID-картки, прийом документів до вишів буде на підставі свідоцтва про народження та листа територіального підрозділу ДМС.

— Важливим питанням кожної кампанії є вступ випускників 9-го класу, що з певних причин не отримали паспорт громадянина України у формі ID-картки. На сайті МОН уже розміщено лист-роз'яснення з цього питання, де докладно описано, як вони можуть вступити до вишів. Перш за все вступники мають звернутися до місцевого підрозділу Державної міграційної служби та отримати там відповідну довідку, яка підтверджуватиме їхнє українське громадянство, — зазначає Шаров.

Які документи необхідно мати для подачі на вступ?

  • заяву на ім’я керівника закладу про дозвіл на подання свідоцтва про народження та листа територіального підрозділу ДМС з інформацією про належність особи до громадянства України замість документа, що посвідчує особу і громадянство;
  • свідоцтво про народження;
  • лист територіального підрозділу ДМС з інформацією про належність особи до громадянства України;
  • заяву на ім’я керівника закладу про те, що вступник поінформований щодо неможливості без отримання документа, який посвідчує особу і громадянство, реалізувати право на отримання стипендії, студентського квитка, документа про здобуту освіту.

Варто відзначити, що 3 липня стартував прийом заяв вступників на молодшого спеціаліста на базі 9 класів. 

Тим часом, для випускників з 11 класів кампаніє стартує 10 липня. 

До речі, після 9 класу документи варто подавати тільки в паперовому вигляді, а після 11 —  необхідно реєструвати електронний кабінет та подавати електронні заяви. 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Понад 300 саджанців за сезон: де у місті незабаром з’являться нові алеї photo_camera 20:05 Традиції оживають: молодь Вінниці відтворила давні подільські обряди photo_camera 19:15 Курс на безбар’єрність. За десять років у Вінниці планують адаптувати 85 кілометрів головних вулиць 19:05 Війна очима чоловіка та жінки. У Вінниці відбулася відверта розмова молоді з ветеранами photo_camera Від читача 09:47 Проєкт BRAMA – донать свій час на захист інфопростору! 18:18 Від 150 гривень до кількох тисяч за квиток: скільки коштує доїхати з Вінниці до інших областей 18:02 Понад 1300 вінничан та 26 толок за три тижні: скільки сміття вже зібрали учасники ініціативи 17:15 Чи має право на відстрочку батько трьох дітей від різних шлюбів? Розповідає адвокат 17:08 Хто тепер доглядатиме за підземним переходом на Урожаї: мерія змінила балансоутримувача play_circle_filled 16:28 Теракт у Броварах за 5 000 доларів: підлітку з Вінниччини оголосили підозру play_circle_filled photo_camera 16:23 Метеорологи розповіли, коли у Вінниці пройдуть найсильніші дощі 16:13 Понад 250 кілометрів нових ліній — у Вінниці оновлюють дорожню розмітку photo_camera 16:13 Аномальна спека чи маніпуляція: що насправді кажуть синоптики про літо-2026 16:06 Енергія сонця замість блекаутів: у Козятині медзаклад перейшов на автономне живлення 15:03 Водоканал латає магістраль та готує масштабне відключення на 16 квітня. Перелік адрес 14:09 Випалена земля та знищені дахи: як людська недбалість провокує пожежі photo_camera 13:27 Бідні мери та багаті родичі. Що ми дізналися з декларацій керівників райцентрів Вінниччини? 13:14 Понад 200 боїв за добу: ворог намагається прорвати оборону на десяти ділянках фронту photo_camera 12:10 Викрали Opel на Гайсинщині і втекли на Черкащину. Під Уманню затримали викрадачів авто 11:03 Без гарячої води до кінця літа: де у Вінниці розпочали підготовку котелень
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up