Карантин і школа: чи дотримуються навчальні заклади встановлених правил? ОПИТУВАННЯ

Карантин і школа: чи дотримуються навчальні заклади встановлених правил? ОПИТУВАННЯ
  • Цьогоріч навчальний рік відрізняється. В Україні діє карантин і це впливає на освітній процес. 
  • Школи мають дотримуватися рекомендацій МОЗ. Чи виконують їх у навчальному закладі, де вчиться ваша дитина?

Директори шкіл повинні були обладнати в школах місця для оброблення рук і збору використаних масок та рукавичок, а також створити умови для соціального дистанціювання й попередження скупчення дітей. 

Закладам освіти рекомендують:

  • відчинити кілька входів до будівлі;
  • збільшити відстань між партами;
  • використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами;
  • виділити зони переміщення для учнів різних вікових категорій;
  • використовувати великі приміщення, зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання;
  • за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі;
  • установити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.

— Для того, щоб мінімізувати пересування учнів у приміщеннях закладу, рекомендується закріпити за класами окремі навчальні кабінети, — йдеться у рекомендаціях МОЗ. — Крім того, рекомендується запровадити гнучку структуру навчального року – передбачити можливість змінювати строки канікул, початку та закінчення семестрів залежно від епідеміологічної ситуації.

Відео дня

Інфекціоніст Андрій Александрін вважає, що наша влада просто списала правила, розроблені Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вони корисні, але не допоможуть уникнути розповсюдження вірусу у навчальних закладах. 

— В принципі, усі ці рекомендації правильні, більшість з них переписана з міжнародних рекомендацій – ВООЗ чи ЮНІСЕФ. Але! ВООЗ і ЮНІСЕФ дають широку картину, починають з повітря, його вологості і температури, вентиляції. У нас про це ніхто не каже. І коли трохи похолодає і в класах позакривають вікна, ризик розповсюдження не лише коронавірусної, а й будь-якої інфекційної хвороби стане величезним, — додає інфекціоніст. — Грошей, які були у «коронавірусному фонді», вистачило б для того, щоб за пів року підготувати школи і дитячі садки до нового навчального року. Але натомість будуємо дороги.

Також спеціаліст каже, що не всі школи можуть створити так швидко необхідні умови. Не те, що умивальників скрізь немає. Місцями заклади взагалі без води.

Тим часом, українці мають самі не нехтувати елементарними правилами. Варто носити маски, мати антисептик та частіше мити руки.

— Дитяче населення є однією з рушійних сил розповсюдження ГРВІ, в тому числі і Covid-19. І найближчим часом зростання захворюваності за рахунок дитячого населення піде ще більше, бо хоч діти і не є групою ризику, вони є носіями. Діти можуть заражати своїх батьків, бабусь і дідусів. Я впевнений, ситуація буде такою: 1 вересня діти пішли до школи, у кінці вересня всі школи закриються, — прогнозує Андрій.

Нам цікава також ситуатія у вашому навчальному закладі. Звертаємося до вінничан, які мають дітей шкільного віку, і просимо пройти опитування або написати свій варіант у коментарях.

Опитування

Чи задоволені ви дотриманням навчальними закладами карантинних вимог?

 

Читайте також:

Маски, як шкільне приладдя. Що треба мати від COVID-19 з собою в школі та скільки це коштує

МОЗ озвучило нові рекомендації для школярів та вчителів

З урнами для масок і температурним скринінгом. Як працюватимуть школи з 1 вересня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Таня Краснюк
    А чи ці рекомендації є сумісні зі здоров’ям дитини? Маски точно ні , санітайзери більше шкоди ніж крості - теж ні, дистанція як психологічна давка тим паче ні.
    Висновок : рекомендації моз хай сама собі рекомендує і йде в сраку... до мить грати на довірі тупого народу
  • Татьяна Мирошниченко
    А базари дотримуються?
    И.С. reply Татьяна Мирошниченко
    не ходіть на базар
  • Олег Рябоконь
    Чому ви не пишете чи дотримується  встановлених правил Верховна рада . Щоб дотримуватись правил потрібно забезпечити усім необхідним для початку хоча б  
  • Natik Natik
    Які можуть бути вимоги якщо немає ніякого забезпечення чих вимог🤔
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблий та семеро поранених photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up