Карантин і школа: чи дотримуються навчальні заклади встановлених правил? ОПИТУВАННЯ

Карантин і школа: чи дотримуються навчальні заклади встановлених правил? ОПИТУВАННЯ
  • Цьогоріч навчальний рік відрізняється. В Україні діє карантин і це впливає на освітній процес. 
  • Школи мають дотримуватися рекомендацій МОЗ. Чи виконують їх у навчальному закладі, де вчиться ваша дитина?

Директори шкіл повинні були обладнати в школах місця для оброблення рук і збору використаних масок та рукавичок, а також створити умови для соціального дистанціювання й попередження скупчення дітей. 

Закладам освіти рекомендують:

  • відчинити кілька входів до будівлі;
  • збільшити відстань між партами;
  • використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами;
  • виділити зони переміщення для учнів різних вікових категорій;
  • використовувати великі приміщення, зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання;
  • за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі;
  • установити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.

— Для того, щоб мінімізувати пересування учнів у приміщеннях закладу, рекомендується закріпити за класами окремі навчальні кабінети, — йдеться у рекомендаціях МОЗ. — Крім того, рекомендується запровадити гнучку структуру навчального року – передбачити можливість змінювати строки канікул, початку та закінчення семестрів залежно від епідеміологічної ситуації.

Відео дня

Інфекціоніст Андрій Александрін вважає, що наша влада просто списала правила, розроблені Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вони корисні, але не допоможуть уникнути розповсюдження вірусу у навчальних закладах. 

— В принципі, усі ці рекомендації правильні, більшість з них переписана з міжнародних рекомендацій – ВООЗ чи ЮНІСЕФ. Але! ВООЗ і ЮНІСЕФ дають широку картину, починають з повітря, його вологості і температури, вентиляції. У нас про це ніхто не каже. І коли трохи похолодає і в класах позакривають вікна, ризик розповсюдження не лише коронавірусної, а й будь-якої інфекційної хвороби стане величезним, — додає інфекціоніст. — Грошей, які були у «коронавірусному фонді», вистачило б для того, щоб за пів року підготувати школи і дитячі садки до нового навчального року. Але натомість будуємо дороги.

Також спеціаліст каже, що не всі школи можуть створити так швидко необхідні умови. Не те, що умивальників скрізь немає. Місцями заклади взагалі без води.

Тим часом, українці мають самі не нехтувати елементарними правилами. Варто носити маски, мати антисептик та частіше мити руки.

— Дитяче населення є однією з рушійних сил розповсюдження ГРВІ, в тому числі і Covid-19. І найближчим часом зростання захворюваності за рахунок дитячого населення піде ще більше, бо хоч діти і не є групою ризику, вони є носіями. Діти можуть заражати своїх батьків, бабусь і дідусів. Я впевнений, ситуація буде такою: 1 вересня діти пішли до школи, у кінці вересня всі школи закриються, — прогнозує Андрій.

Нам цікава також ситуатія у вашому навчальному закладі. Звертаємося до вінничан, які мають дітей шкільного віку, і просимо пройти опитування або написати свій варіант у коментарях.

Опитування

Чи задоволені ви дотриманням навчальними закладами карантинних вимог?

 

Читайте також:

Маски, як шкільне приладдя. Що треба мати від COVID-19 з собою в школі та скільки це коштує

МОЗ озвучило нові рекомендації для школярів та вчителів

З урнами для масок і температурним скринінгом. Як працюватимуть школи з 1 вересня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Таня Краснюк
    А чи ці рекомендації є сумісні зі здоров’ям дитини? Маски точно ні , санітайзери більше шкоди ніж крості - теж ні, дистанція як психологічна давка тим паче ні.
    Висновок : рекомендації моз хай сама собі рекомендує і йде в сраку... до мить грати на довірі тупого народу
  • Татьяна Мирошниченко
    А базари дотримуються?
    И.С. reply Татьяна Мирошниченко
    не ходіть на базар
  • Олег Рябоконь
    Чому ви не пишете чи дотримується  встановлених правил Верховна рада . Щоб дотримуватись правил потрібно забезпечити усім необхідним для початку хоча б  
  • Natik Natik
    Які можуть бути вимоги якщо немає ніякого забезпечення чих вимог🤔
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:05 У Вінниці презентували поштову марку на честь українських матерів 14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up