Директори шкіл повинні були обладнати в школах місця для оброблення рук і збору використаних масок та рукавичок, а також створити умови для соціального дистанціювання й попередження скупчення дітей.
Закладам освіти рекомендують:
— Для того, щоб мінімізувати пересування учнів у приміщеннях закладу, рекомендується закріпити за класами окремі навчальні кабінети, — йдеться у рекомендаціях МОЗ. — Крім того, рекомендується запровадити гнучку структуру навчального року – передбачити можливість змінювати строки канікул, початку та закінчення семестрів залежно від епідеміологічної ситуації.
Інфекціоніст Андрій Александрін вважає, що наша влада просто списала правила, розроблені Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вони корисні, але не допоможуть уникнути розповсюдження вірусу у навчальних закладах.
— В принципі, усі ці рекомендації правильні, більшість з них переписана з міжнародних рекомендацій – ВООЗ чи ЮНІСЕФ. Але! ВООЗ і ЮНІСЕФ дають широку картину, починають з повітря, його вологості і температури, вентиляції. У нас про це ніхто не каже. І коли трохи похолодає і в класах позакривають вікна, ризик розповсюдження не лише коронавірусної, а й будь-якої інфекційної хвороби стане величезним, — додає інфекціоніст. — Грошей, які були у «коронавірусному фонді», вистачило б для того, щоб за пів року підготувати школи і дитячі садки до нового навчального року. Але натомість будуємо дороги.
Також спеціаліст каже, що не всі школи можуть створити так швидко необхідні умови. Не те, що умивальників скрізь немає. Місцями заклади взагалі без води.
Тим часом, українці мають самі не нехтувати елементарними правилами. Варто носити маски, мати антисептик та частіше мити руки.
— Дитяче населення є однією з рушійних сил розповсюдження ГРВІ, в тому числі і Covid-19. І найближчим часом зростання захворюваності за рахунок дитячого населення піде ще більше, бо хоч діти і не є групою ризику, вони є носіями. Діти можуть заражати своїх батьків, бабусь і дідусів. Я впевнений, ситуація буде такою: 1 вересня діти пішли до школи, у кінці вересня всі школи закриються, — прогнозує Андрій.
Нам цікава також ситуатія у вашому навчальному закладі. Звертаємося до вінничан, які мають дітей шкільного віку, і просимо пройти опитування або написати свій варіант у коментарях.
Чи задоволені ви дотриманням навчальними закладами карантинних вимог?
Читайте також:
Маски, як шкільне приладдя. Що треба мати від COVID-19 з собою в школі та скільки це коштує
МОЗ озвучило нові рекомендації для школярів та вчителів
З урнами для масок і температурним скринінгом. Як працюватимуть школи з 1 вересня
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Висновок : рекомендації моз хай сама собі рекомендує і йде в сраку... до мить грати на довірі тупого народу