Є три можливості. Ми дізналися, чи реально тепер у Вінниці вчитися в школі не за місцем проживання

Є три можливості. Ми дізналися, чи реально тепер у Вінниці вчитися в школі не за місцем проживання
В новому навчальному році першачки підуть до шкіл за місцем проживання
  • У Вінниці встановили нові межі територій, які закріплені за міськими школами.
  • Відповідно рішення виконкому, кожна дитина матиме гарантоване місце в школі за своїм місцем проживанням. 
  • Що робити батькам, якщо вони мають бажання перевести своє чадо в навчальний заклад не за пропискою?

До 2017 року щоб потрапити у школу, яка має високий рейтинг, потрібно було проходити конкурс. На минулому тижні виконком Вінницької міськради прийняв рішення «Про закріплення територій обслуговування за закладами загальної середньої освіти Вінницької міської територіальної громади», відповідно до якого кожній дитині гарантують місце за партою в школі за адресою проживання. 

Під такою новиною в нас на сайті стурбовані батьки вінницьких школярів залишили чимало коментарів, зокрема таких: «Ми з малою прописані на Вишеньці. А живемо на Пятничанах. Мені що, кожен ранок малу з пересадками в школу відвозити?», «Бред, школу видно з вікна, а дитині  треба їхати 3 зупинки», «Тобто якщо я хочу щоб моя дитина вчилася в нормальній школі, я маю змінити місце проживання?»

Також батьки хвилюються, чи не прийдеться давати «на руку» тому чи іншому адміністратору школи, щоб дитину прийняли в бажаний навчальний заклад, а не по прописці.

 Директор департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко прокоментувала ситуацію, і вказала три можливості потрапити до школи, яка не закріплена за місцем проживання.

— Якщо школа закріплена за вашою адресою одна, а ви маєте бажання, щоб ваша дитина навчалася в іншому навчальному закладі,— її можна перевести, але при умові, якщо в бажаній школі наявні вільні місця, — пояснює директор освітнього департаменту. — Представники адміністрацій шкіл міста нестимуть відповідальність, якщо при перевірках виявиться, що ті незаконно приймали в навчальні заклади дітей не за місцем проживання. Кожна школа має свою проектну потужність, перевантажувати не варто.

Також, за словами Оксани Яценюк, першокласник може піти в школу не за місцем проживання, якщо в навчальному закладі навчаються брат чи сестра, або якщо він являється дитиною працівника школи. 

— Для першачків буде краще, якщо вони навчатимуться в школі поблизу дому, — рекомендує керівник управління. — Якщо ж батьки з тих чи інших причин вирішили віддати в перший клас дитину, до прикладу, в певний навчальний заклад далеко за місцем проживання, то спочатку потрібно теж вияснити наявність вільних місць у навчальному закладі, далі зібрати всі необхідні документи: заява з місця проживання, медична довідка, справка про щеплення і тд. Все вказано на сайтах шкіл, в тому числі і кількість вільних місць. 

Переглянути, за якою школою тепер закріплена ваша адреса, можна тут.

 

Читайте також:

У Вінниці адреси закріпили за школами. Хто вчитиметься у престижних закладах?
«На подіумі малеча дуже безпосередня». В червні відбудеться дефіле Vinnytsia Kids Fashion Show

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:19 У Вінниці сусіди врятували пенсіонерку, яка не виходила на зв’язок photo_camera 11:41 Вкрали землю на 12 мільйонів: директор підробив документи та «посунув» межі міста у кадастрі 10:36 Сміттєвий «метальник» у вінницькому дворі: чому сортування не терпить імпровізацій play_circle_filled 10:00 Подаруйте релакс навесні: де у Вінниці купити масаж у подарунок (партнерський проєкт) Від читача 08:08 ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР З ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА І ПРОЦЕСУ «МАЙСТРИ ЦИВІЛІСТИКИ» ВІДБУВСЯ! 09:41 Ремонтні роботи на мережах Вінниці: де 28 квітня не буде води та світла 09:12 Вакансії в супермаркетахТМ «М'ясний майстер», «Грош», «Varus» та 56 актуальних пропозицій роботи у Вінниці (оновлено) 08:36 Сьогодні — День працівників швидкої допомоги. Історія, заборони та прикмети 28 квітня 21:01 Наші в строю: історія командира, який пішов із IT на фронт 20:41 «Мій Торо продовжує бій»: у пам’ять про сина батько створив Благодійний фонд, кошти передає на фронт 20:04 Мотоцикл збив дитину, а пенсіонер не розминувся з іномаркою: подробиці ДТП у Літині та Сутисках photo_camera 19:02 Марія Юрченко з села Огіївка святкує сторічний ювілей photo_camera 18:26 Зарплата мера Немирова — 2 мільйони за рік. Що ще є в деклараціях міських голів? 18:08 На «зебрі» вантажівка збила підлітка на електровелосипеді 17:35 Грантові можливості для вінничан: де їх шукати та як на них подаватися 17:09 У Гопчиці п’яний водій ледь не вбив 16-річного підлітка 16:42 П’ять мільйонів на папері — пустир у центрі. Чому у Вінниці не оновлюють дитячі майданчики? photo_camera 16:24 Шквали 20 м/с та «мінуси»: на Вінниччину суне найхолодніший тиждень весни 15:09 Пожежі на СТО та «сюрпризи» в городах: як минула доба у вінницьких надзвичайників photo_camera 14:14 2,7 мільйона з бюджету ліцею «випарувалися»: бухгалтерці загрожує до 12 років тюрми
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up