Корова збила німецький аероплан. Огляд вінницької газети 100-річної давності

До революції у Вінниці виходила щоденна газета «Юго-Западный край» з тогочасними новинами та оголошеннями. Ми знайшли випуск якому сьогодні виповнилось рівно сто років: за 14 вересня 1916 року. В той день, як і сьогодні, була середа.

Корова збила німецький аероплан. Огляд вінницької газети  100-річної давності

Газета «Юго-Западный край» розміром  була у кілька разів більша за звичний нам формат. В порівнянні сфотографували на її фоні газету "RIA"
Перша сторінка майже завжди виходила з рекламою спектаклів та новинок кіно


Тут публікували новини міської управи. У цей день, сто років тому, у Вінниці на п’ять копійок подорожчала  електроенергія та внесли зміну у видачу талонів.На першій сторінці також публікували оголошення лікарі


Другу та третю сторінку займали «хроніки» та «телеграми» з різних місць. Знаходилось місце і різноманітним курйозним випадкам. В Києві, наприклад, корова підбила ворожий німецький аероплан.


Остання сторінка теж виходила на половину з оголошеннями. В той час купували сідла, шукали підрядчиків на постачання дров та грамотні хлопчики в кінематограф.Ми сфотографували випуск газети і його можна полистати. Масштаб газети збільшується в лівому нижньому кутку, на повний екран розгортається кнопкою в правому верхньому кутку.
Газета "Юго-Западный край". 14.09.1916

Новини за темою
Коментарі (1)
keyboard_arrow_up