Ідея створити проект «Віртуальний хор в Україні» виникла у викладачки вінницького педуніверситету Олени Слободиської наприкінці квітня. Дівчина каже, що спочатку планувала запросити до участі в ньому лише своїх друзів, але увімкнулась ланцюгова реакція і до проекту почали долучатися чимало незнайомих людей.
В кінцевому результаті у відео потрапило 111 співаків та співачок. І це не лише жителі Вінниці. Проект підтримали хористи з 15 областей країни, а також українці, які проживають або тимчасово перебувають в Польщі, Італії, Англії, Росії і навіть Австралії.
— Коли ми отримали вже близько 80 відео від учасників, я зрозуміла, що це перший такий проект в Україні. У мережі можна знайти чимало колажів з відео від різних колективів, але ці люди вже давно працюють і співають разом. Однак наш колектив вийшов справді віртуальним, — розповідає авторка проекту Олена Слободиська. — Більшість учасників між собою не знайомі, вони ніколи разом не співали, більше того, вони навряд колись зустрінуться в реальному житті.
Для організації такої великої кількості учасників, усіх об’єднали у Viber-групі і записали для них відео з караоке-версією пісні «Не стій, вербо, над водою». У відео додали ноти і стукіт метронома, щоб у всіх був однаковий темп і тональність. Були і пояснювальні ролики, де йшлося про правила запису: його потрібно вести у горизонтальному положенні телефону, у навушнику має грати караоке-версія пісні, зйомка має вестися на інший смартфон тощо. Чимало учасників відмовилися брати участь вже на цьому етапі, адже вважали його або занадто складним, або просто соромилися.
У суботу, 23 квітня відкривається реєстрація на участь в другому проекті. Деталі організатори поки що не розголошують, однак говорять, що учасників буде набагато більше, що серед них будуть й відомі українці, а також, що кожен наступний проект буде кардинально відрізнятися від попереднього.
На думку Олени, її віртуальний хор має всі шанси вийти за межі України, але в ньому все одно виконуватимуться лише українські пісні.
— Якихось особливих вимог до учасників ми не маємо. Лише вміння співати по нотах і розуміння, що таке хор, — продовжує Олена Слободиська. — Серед учасників першого проекту є люди, які займалися музикою двадцять, а то й тридцять років тому. Вони вчилися у музичних школах, училищах або університетах, але потім знайшли себе в інших професіях. У відео співають медики, далекобійники і будівельники.
Після першого ж відео проект було внесено на сторінки «Книги рекордів України» як найбільший віртуальний хор країни.
Читайте також:
Подорожують і знімають відео. Як двоє містян під час карантину стали блогерами
День вишиванки у карантинному стилі. Народний репортаж із соцмереж
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер